Letná škola sieťovania

<<

gursky

Site Admin

Poslať Uto Mar 06, 2007 6:48 pm

Letná škola sieťovania

Pár nadšencov z radov doktorandov ide v júni rozbehnúť dosiaľ nevídaný projekt "Letná škola sieťovania". Idea je taká, že vezmeme sa cca 5 zástupcova doktorandov resp. asistentov, cca 20 studentov, zoberieme cca 10 kompov, káble, routre, switche a budeme sa venovať zostavovaniu a nastavovaniu siete, inštalovaniu servera, vytváraniu image-ov, hardvéru počítača a pod. Okrem toho bude v programe aj nejaký výlet do prírody a každý večer bude buď "spoločenský" prípadne môžeme urobiť nejaký turnaj v čomkoľvek.
Pravidlá budú prísne. Kto sa nebude zapájať do vážnej práce, bude automaticky vylúčený a tým pádom nebude mať právo na ostatné aktivity.

Našim cieľom je podchytiť hlavne budúcich učiteľov informatiky na stredných a základných školách kde sa títo ľudia okamžite stávajú správcami počítačových miestností a celej školskej siete. Ako spraviť aby sa študenti nedostali do učiteľských počítačov? Ako spravovať maily? Ako sa zotaviť z útoku hackera? Takéto a mnohé iné otázky trápia bežného správcu siete. Ste schopní im po skončení školy čeliť? Ak by ste sa zúčastnili, čo by ste sa chceli dozvedieť?
Ešte poznámka. Zadarmo to nebude. Stravu aj ubytovanie (pravdepodobne cca 600 Sk/deň) si budete platiť sami. Plánujeme to zatiaľ na 5 dní.
<<

alef0

Site Admin

Poslať Str Mar 07, 2007 10:11 am

Ta cena sa neda nejak zminimalizovat? Lebo ked ratam, ze 600 Sk / den, tak pri patdnovom kurze mi to vychadza na 3000 Sk, co je suma takpovediac netrivialna pre studenta.
Lorem ipsum dolor sit amet.
<<

gursky

Site Admin

Poslať Str Mar 07, 2007 11:53 am

cena

Je to len odhad. Ubytovanie by sme mali vybavit do 200Sk/noc ale neviem kolko vyjde strava a cesta
<<

BeBe

Poslať Str Mar 07, 2007 7:57 pm

Ja by som sa rad opytal, ci je to iba pre buducich ucitelov, lebo pre vsetkych studentov. Pretoze je sice pekne, ze nam JJ povedal co to o sietach, ale ja by som si aj rad pozrel, ako taka siet vznikne. :wink:

Rad by som tiez vedel, ci budu iba kable, alebo aj WiFi neaka?
<<

alef0

Site Admin

Poslať Str Mar 07, 2007 11:30 pm

Neviem, ci smiem do toho kecat, ale osobne si predstavujem, ze to bude obmedzene len kapacitou volnych pocitacov.
<<

Peto

Poslať Štv Mar 08, 2007 12:55 am

BeBe píše:Ja by som sa rad opytal, ci je to iba pre buducich ucitelov, lebo pre vsetkych studentov. Pretoze je sice pekne, ze nam JJ povedal co to o sietach, ale ja by som si aj rad pozrel, ako taka siet vznikne. :wink:

dobra otazka...ja tiez nie som buduci ucitel ale o sietach by som sa rad nieco dozvedel. a myslim ze pokial by sa do organizacie pustili spravni ludia a bola by vola tak by sa dali vybavit mozno aj akciove ceny na dopravu a podobne...neviem inak kde si predstavujete tu akciu...lebo miesta by sa nasli aj v blizkosti kosic a doprava by potom nemusela byt taka draha...

..a este jeden navrh..alef0 spominal limitovanie mnozstvom pocitacov..mozno by sa to dalo riesit tak, ze ten kto by chcel by si doniesol vlastny pocitac( asi len notebooky...mne by sa nechcelo zo sebou tahat bednu..) ..ale to je len skromny navrh..mozno mi ho zrusite;)
<<

gursky

Site Admin

Poslať Štv Mar 08, 2007 10:04 am

reakcia

Ubytovanie plánujeme v Danišovciach pri S.N.Vsi alebo v Herľanoch, keďže sú to zariadenia UPJŠ a mohli by sme vytrieskať lacné ubytovanie pre našich študentov a je tam aj prístup na internet.

Naozaj by som radšej preferoval učiteľov. Asi to urobíme tak, že vyhradíme 10 miest pre učiteľov a zvyšok bude možné obsadiť aj odborníkmi.

Nemyslím si, že viac ako 20 študentov sa bude dať organizačne zvládnuť. Ak bude priveľký záujem, možno by sa dalo uvažovať radšej o dvoch turnusoch. Tiež by som vynechal prvákov, keďže tí ešte nemali siete a operačné systémy.

Wifi bude tiež. Ak sa nám podarí, možno zoženieme aj mikrovlnné antény.

Čo sa týka poznámky o správnych ľuďoch, ak sa chce niekto organizačne zapojiť, radi ho/ju zapojíme.
<<

alef0

Site Admin

Poslať Štv Mar 08, 2007 12:02 pm

Ono jeden clovek sa fyzicky nezvladne venovat viac nez 10 studentom. Ak by bolo viac lektorov a viac pocitacov, dalo by sa to.
<<

gursky

Site Admin

Poslať Štv Mar 08, 2007 1:14 pm

alef0 píše:Ono jeden clovek sa fyzicky nezvladne venovat viac nez 10 studentom. Ak by bolo viac lektorov a viac pocitacov, dalo by sa to.

Pravdu mas preto 20 je zhruba maximum. Treba brat do uvahy aj kapacitu miestnosti. Nerad by som to delil na paralelne sekcie. Nastal by chaos.
<<

gursky

Site Admin

Poslať Pon Mar 26, 2007 8:15 am

Dátum a miesto

Tak už vieme dátum a miesto: Letná škola sa bude konať v Danišovcich pri Spišskej Novej Vsi v čase 4.6.-8.6.2007 teda 5 dní a 4 noci. Tí, čo chcete prísť si teda na ten čas nič neplánujte :) Doprava bude určite objednaným autobusom, pretože potrebujeme naložiť techniku, ktorá zaberá nemalý priestor.
To čo je zatiaľ nejasné je celková cena. Sú snahy napísať na to nejaký grant, aby sa to aspoň čiastočne hradilo. Zatiaľ by som sa však na to pozeral ako na málo pravdepodobnú možnosť. Zatiaľ najpesimistickejší odhad je 3000 Sk dohromady za dopravu, ubytovanie a stravu. Osobne si myslím, že to ešte zrazíme.
<<

gursky

Site Admin

Poslať Pia Máj 18, 2007 7:22 am

zmena dátumu a registrácia

Keďže sa Východoslovenské energetické závody rozhodli, že od 6.6. vyhodia prúd v celej obci Danišovce lebo idú opravovať nejaké transformátory boli sme nútení presunúť našu letnú školu o 2 dni skôr. Odchádzame teda už v sobotu 2.6. okolo 12:00 a domov pôjdeme po raňajkách v stredu 6.6.

Od teraz je otvorená záväzná registrácia na stránke http://klud.ics.upjs.sk/letnaskola/. Zúčastniť sa môžu 20 súčasní študenti čo absolvovali siete teda druháci a starší. 10 miest je rezervovaných pre učiteľské kombinácie. V prípade, že sa 10 učiteľov nenazbiera budeme dopĺňať počet do 20 aj z odborníkov. Platí pravidlo kto sa skôr zaregistruje má prednosť.
<<

gursky

Site Admin

Poslať Pia Máj 18, 2007 9:06 am

javí sa nižšia cena

Rozprával som s Gabom Semanišinom a pravdepodobne sa nám podarí vybaviť peniaze z univerzity, takže by cena mala ísť prudko dole. Presnejšie by sme mali vedieť budúci týždeň.
<<

gursky

Site Admin

Poslať Pia Máj 18, 2007 10:07 am

letáčik

letáčik urobený narýchlo a hodený na nástenku: http://klud.ics.upjs.sk/letnaskola/letacik.pdf
<<

lc_lubko

Poslať Pia Máj 18, 2007 10:12 am

parada

uau konecne nieco prakticke z predmetu PSE (nepocitam cvika:))
je to skvely napad ja osobne zo sietovanim nemam ziadne skusenosti a vacsina mojich spoluziakov ucitelov tiez nie
touto myslienkou som nadseny rad by som sa zucastnil no uvidime ten datum nie je pre mna idealny ale uvidime co sa da robit zatial Good luck
<<

tomi

Poslať Sob Máj 26, 2007 10:34 am

FINANCOVANIE - NEZAVAZNE PRIHLASENIE, PREJAVENIE ZAUJMU

Vazeny!

Dali sme ziadost na rektorat o financovanie nasej letnej skoly.
Situacia je nasledovna: Je prihlaseny jeden student, co nedava najlepsie vyhlady na prefinancovanie (v pondelok sa o tom bude rozhodovat na rektorate).

TYMTO VAS PROSIME, ABY STE SA NEZAVAZNE PRIHLASILI, A TYM PREJAVILI ZAUJEM O LETNU SKOLU!

Ak tam bude prihlasenych malo ludi (jeden je dost malo :(), nemame sancu na prefinancovanie.

Dakujem za pozornost.
Ďalší

Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť