vagony

Moderátor: FeroG

<<

dzusik12

Poslať Pon Apr 02, 2012 5:58 pm

vagony

Velmi by ma zaujimalo kto je ten andrejov syn :):) :?:

riesil som to cez generuj tu ulohu, no teraz sa mi dopocul isty napad s krabicami ktory to vyriesi v o(n*n) case(je v plane realizacie).

Mate nejaky napad aby mi to standartne riesenie cez generuj nevyhodilo tu istu moznost tolko krat kolko je tych stanic ?
<<

FeroG

Poslať Pon Apr 02, 2012 7:16 pm

Re: vagony

dzusik12 píše:Velmi by ma zaujimalo kto je ten andrejov syn :):) :?:

To je riadna vyzva: Odhali Andrejov syn svoju identitu? :-)

dzusik12 píše:riesil som to cez generuj tu ulohu, no teraz sa mi dopocul isty napad s krabicami ktory to vyriesi v o(n*n) case(je v plane realizacie).

Ako pises, je to uloha na backtracking. Tesim sa na tvoje rychlejsie riesenie (existuje riesenie v asymptotickom case O(n), co vyzera velmi lakavo, no tie skryte konstanty su poriadne velke). Uz zajtra na prednaske zacneme tzv. dynamicke programovanie, co je nastroj, ako niektore "tazke" problemy pre realne vstupy riesit rychlo. Moj povodny plan bol rychlejsie riesenie rozdiskutovat v ramci cviceni E[xtra] skupiny 11.4., ked uz bude po deadline. Nie je to vsak take jednoduche, ako by sa na prvy pohlad mozno zdalo...
<<

skorpions13

Poslať Pon Apr 09, 2012 6:36 pm

tiež mam jednu otazočku.. pri evaluacii sa vypisuje priemerny cas testu.. suvisi niejako s efektivnostou, alebo sa berie do uvahy pri hodnoteni? .. ake cislo by sme nemali presiahnut ked uz ? :)
<<

FeroG

Poslať Pon Apr 09, 2012 7:28 pm

skorpions13 píše:tiež mam jednu otazočku.. pri evaluacii sa vypisuje priemerny cas testu.. suvisi niejako s efektivnostou, alebo sa berie do uvahy pri hodnoteni? .. ake cislo by sme nemali presiahnut ked uz ? :)

Ano, tento cas suvisi s efektivitou. Na zaklade tychto udajov sa mozete navzajom "zhruba" casovo porovnavat (asi je rozdiel, ak ma niekto priemer 20ms a niekto 100 alebo 200ms). Samozrejme, cim nizsi cas, tym vyssia efektivita. Body za efektivnost vsak nebudete dostavat len podla tychto casov, ale bude to ohodnotenie roznych snah o eliminaciu zbytocnych vypoctovych vetiev.
<<

StefanPorhincak

Poslať Uto Apr 10, 2012 11:37 am

Ja len doplnim otazku od scorpions... a pod aky cas by sme sa nemali snazit dostat? Inac povedane, aky cas bol pri najoptimalnejsom rieseni ?
ak je môj príspevok nezrozumiteľný, dajte vedieť, občas po sebe nečítam...
<<

FeroG

Poslať Str Apr 11, 2012 2:45 am

StefanPorhincak píše:Ja len doplnim otazku od scorpions... a pod aky cas by sme sa nemali snazit dostat? Inac povedane, aky cas bol pri najoptimalnejsom rieseni ?

Predpokladam, ze sa nejako navzajom informujete o tom, ake najlepsie casy ste dosiahli. Ak nie, mozete pouzit toto forum :-)

Kvoli nastavovaniu timeout-ov pre evaluator som skusal iba riesenie vo forme neefektivneho bactrackingu (bez akejkolvek snahy o eliminaciu akejkolvek vypoctovej vetvy). A tam boli casy 33/905/524 ms. Takze toto je povedzme horna hranica, ktoru by ste urcite nemali prekrocit.

Späť na PAZ1b

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 3 hostia