Polsemestrálne písomky

Moderátor: FeroG

<<

FeroG

Poslať Uto Apr 13, 2010 9:04 pm

Polsemestrálne písomky

Zadania polsemestralnych pisomiek mozno najst tu: http://web.ics.upjs.sk/paz/PAZ1bPrednasky/Midterm Body z pisomiek boli zapisane na stranku s bodmi. Prosim o kontrolu (pri prepisovani bodov sa mohla stat chyba - dnes to bolo dost hekticke), v pripade zistenej chyby o kontakt.

Informacia pre tych, ktori dnes neboli uspesni, tak ako chceli: nic sa nedeje - akurat podmienky pre zaverecne pisomky budu pre vas narocnejsie - "hra" vsak bezi dalej ...

Subjektivne zhodnotenie: Prakticka cast nevysla velmi podla ocakavani, cakal som vacsiu uspesnost (vzhladom na celkove podmienky). Teoreticka cast vysla celkom dobre. Paradoxne som cakal prave opak (horsie vysledky v teoretickej, lepsie v praktickej). Takze asi treba viac uloh, aby bolo mozne trenovat prakticku aplikaciu teorie...

Ake su vase nazory, komentare, postrehy? Treba sa urcite vyjadrit, pretoze tieto veci ovplyvnia pripravu zaverecnych testov, ale i dalsi priebeh predmetu.
<<

Aries

Poslať Uto Apr 13, 2010 9:14 pm

Teoreticka cast primerana, mozno este mohla o maly kusok narocnejsia, nebolo tam v podstate nic, nad cim by bolo potrebne nejak dlhsie uvazovat. Jedine zoradovanie funkcii podla zlozitosti mohlo byt trochu problem, bolo tam treba trochu matiky (ale dalo sa to riesit aj takym skaredym "brute-force" sposobom :)).

Prakticka bola o nieco lahsia ako som cakal, teda aspon priklad so spajanym zoznamom a stromom bol celkom lahky (az tak, ze som na prvy krat spravil nieco ine ako bolo v zadani). Generovanie cisel backtrackom chcelo uz aj trochu rozmyslania, ale nebolo to nic strasne (ako zvycajne, vybral som si nadebilnejsi sposob riesenia a este som sa v nom aj zamotal).

Myslim si ze k obom castiam nemozu byt ziadne zasadne vyhrady, nie je k comu...
Vasnivy pestovatel binarnych stromov a opravar Turingovych strojov na polovicny uvazok.
"Problem citatov najdenych na internete je taky, ze si nikdy nemozete byt isti ich autenticitou" Abraham Lincoln
<<

kvietok

Poslať Uto Apr 13, 2010 9:41 pm

no moj nazor ... asi viac precvicit priklady.. a ako uloha co bola posledna bola dost tazka.. tak to mozno ludi aj hend odradi.. mozno tak psotupnee zvysovanie narocnosoti..a akoo ja som cakala tazsi test aspon co sa tyka praktickych.. hocc j tak nevslo prilis dobre.. aspon kody neboli narocnee ak cloveek fest dobre si premysli co ako robit.. a mne prisla teoria o daco tazsia ako som si myslela alee nee ako velmi.. :P
<<

kvietok

Poslať Uto Apr 13, 2010 9:44 pm

a este by ma zaujimalo.. ci si fero nezmenil nakoniec zadania.. :) leboo akoo co to tu behalo po fore zee narocne velmi priklady a ze aj koleova povedali ze su narocnejsie.. alee nebolii ako velmi...
<<

FeroG

Poslať Uto Apr 13, 2010 10:08 pm

kvietok píše:a este by ma zaujimalo.. ci si fero nezmenil nakoniec zadania.. :) leboo akoo co to tu behalo po fore zee narocne velmi priklady a ze aj koleova povedali ze su narocnejsie.. alee nebolii ako velmi...

Nie zadania neboli zmenene. Vyrobit ich "chvilu" trvalo, takze ostali v skoro "povodnom stave" (podakovanie patri Janovi Katrenicovi za vymyslenie ulohy c. 10 do teoretickej pisomky). Iba pri teoretickej pisomke sa spravilo navysenie bodov na 24. Ja som nikdy nenapisal, ze zadania budu narocne: akurat, ze to zvycajne dopadne tak, ze skoncia ako dost narocne, a tiez, ze kolegovia ich posudili ako narocnejsie.
<<

PainMaster

Poslať Str Apr 14, 2010 10:02 am

teoreticka aj prakticka ...primerane...
Kto to neflakal mal moznost napisat vsetko, kto mal nedostatky alebo PaZ flakal, tu sa prejavili...:)
We weren't born to follow
You gotta stand up for what you believe!

Ps: Za gramatiku ma neopravovat! Dakujem!
<<

zt

Poslať Str Apr 14, 2010 10:28 am

teoreticka bola do istej miery o tom kto sa naucil prednasky, tie zdrojove kody

Späť na PAZ1b

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť