Zmena v odovzdávaní úloh

Moderátor: FeroG

<<

Aries

Poslať Pia Apr 02, 2010 1:45 am

No, malo spanku mi evidentne neprospieva... Ale ta chyba je celkom srandovna, na mnohych vstupoch nevadi, obcas sa ale zacykli. Akurat som ju opravil a medzitym vyrobil dalsiu, uvidim kedy pojdem spat :D
Zaroven sa ospravedlnujem za zbytocne otravovanie vlastnou neschopnostou :)
Vasnivy pestovatel binarnych stromov a opravar Turingovych strojov na polovicny uvazok.
"Problem citatov najdenych na internete je taky, ze si nikdy nemozete byt isti ich autenticitou" Abraham Lincoln
<<

FeroG

Poslať Pia Apr 02, 2010 8:21 am

Musim pripomenut dolezitu spravu z poslednych dvoch tem (doplnim, ze ziadna z uloh nie je na dynamicke programovanie): greedy riesenia nefunguju vzdy. Greedy = kadejake finty spocivajuce na v danom okamziku zdanlivo najlepsom rozhodnuti (lokalne najlepsie kroky neznamenaju globalne najlepsi vysledok). Napr. na cviceniach bol problem spravodliveho rozdelenia lupu. Tam sa ukazalo, ze rozne pseudofungujuce rychle riesenia nefunguju. Podobne na prednaske o dynamickom programovani a bankovom probleme ste videli priklady a kontrapriklady, kedy podobne greedy strategie (napr. vybrat dlhopis s najvyssou cenou) nevedu k dobremu rieseniu.

Rada: ak aj navrhnete nejake riesenie, spytajte sa: Preco by to malo fungovat?
<<

Aries

Poslať Pia Apr 02, 2010 12:07 pm

Tak som si konecne skusil, co je zabijat cas pisanim zbytocneho kodu... Spravil som 150 verzii a teraz mi doslo, ze na ten moj algoritmus existuje kontrapriklad, ked sa to da spravit lepsie :roll:
No nic, aspon som sa dobre poucil, ze ten greedy system (tzv. "huraaa do prace" programovanie) fakt nie je dobry (ale ked mne sa tak paci :D).
Vasnivy pestovatel binarnych stromov a opravar Turingovych strojov na polovicny uvazok.
"Problem citatov najdenych na internete je taky, ze si nikdy nemozete byt isti ich autenticitou" Abraham Lincoln
Predchádzajúci

Späť na PAZ1b

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť