Náročnosť PAZ1b

Moderátor: FeroG

<<

FeroG

Poslať Pon Mar 22, 2010 11:18 pm

Náročnosť PAZ1b

Pri PAZ1a vznikali komentáre o tom, že PAZ1a má prirýchle tempo. Ako vnímate náročnosť predmetu PAZ1b?
<<

Aries

Poslať Pon Mar 22, 2010 11:29 pm

Ako primeranu. PAZ1a som nevedel celkom objektivne zhodnotit, kedze som mnozstvo z preberanych veci uz poznal, ale sucasne ucivo uz je pre mna vo vacsine nove a zatial sa mi zda narocnost ako primerana. Mozno keby bola este o maly kusok vyssia, bolo by to OK.
A este jedna otazka pomimo... Budu aj tento rok nejake projekty/rozsiahlejsie ulohy, ako v prvom semestri?
Vasnivy pestovatel binarnych stromov a opravar Turingovych strojov na polovicny uvazok.
"Problem citatov najdenych na internete je taky, ze si nikdy nemozete byt isti ich autenticitou" Abraham Lincoln
<<

FeroG

Poslať Pon Mar 22, 2010 11:48 pm

Na PAZ1b projekty neboli planovane, kedze PAZ1b je o algoritmoch, nie o programovani. Okrem toho, tazko vymysliet nejaky vseobecne akceptovatelny projekt, ktoreho nosnou castou by boli algoritmy. V minulosti som aj v PAZ1b robieval projekty, ale nebol o ne zaujem. Ludia z E-cka nemusia byt smutni - mam s nimi iste plany :-)
<<

Azteq

Poslať Uto Mar 23, 2010 11:29 am

FeroG píše:Na PAZ1b projekty neboli planovane, kedze PAZ1b je o algoritmoch, nie o programovani. Okrem toho, tazko vymysliet nejaky vseobecne akceptovatelny projekt, ktoreho nosnou castou by boli algoritmy. V minulosti som aj v PAZ1b robieval projekty, ale nebol o ne zaujem. Ludia z E-cka nemusia byt smutni - mam s nimi iste plany :-)

no co si pametam tak my sme robili nejake prezentacie na dynamicke programovanie...napr moje oblubene DOMINA :) :)
<<

zt

Poslať Str Mar 24, 2010 10:28 pm

mne sa zda PAZ1b narocnejsi ako PAZ1a, dost vela tem sa prebera v relativne kratkom case, aj na domace zadanania mame pomerne malo casu a nemame teraz Workshop zatial, mne by sa napriklad zisiel este tyzden na tu 2.sadu domacich zadani, nemohli by sme na to mat dva vikendy?
<<

FeroG

Poslať Str Mar 24, 2010 10:40 pm

zt píše:aj na domace zadanania mame pomerne malo casu

Skusenosti a cas, kedy prichadzaju riesenia hovoria, ze ulohy sa riesia aj tak na poslednu chvilu (pred deadlineom). Samozrejme cest vynimkam (v skupine B boli 2 riesenia v slusnom case dopredu, jedno den pred dealineom). Takze aj keby bolo na riesenie mesiac, tak 90% ludi by to asi riesilo den, mozno par dni pred.

zt píše:a nemame teraz Workshop zatial, mne by sa napriklad zisiel este

Ponuka na workshop bola. Nebol vsak prejaveny zaujem (vyjadrenie zaujmu = navrhnutie konkretnych casov).
<<

stitched

Poslať Str Mar 24, 2010 10:45 pm

aj ja si myslim ze narocnost je primerana. ucivo sa mi zda byt ok, ale co sa tyka bodov je to uz ine ... takmer polovica semestra a ja mam 5 bodov :lol:
<<

FeroG

Poslať Str Mar 24, 2010 10:49 pm

stitched píše:takmer polovica semestra a ja mam 5 bodov :lol:

Nuz k dnesnemu dnu bolo v ponuke 10 bodov z teoretickych pisomiek a 22 bodov z domacich zadani.
<<

zt

Poslať Str Mar 24, 2010 10:59 pm

aj tak si myslim ze by mohol byt deadline v nedelu napriklad lebo aj tak sa nezverejnuje dalsia sada uloh hned po deadline a riesenia sa tiez nezverejnuju, clovek potom nema energiu a straca aj motivaciu ked ma vela uloh a vsetky su na termin
<<

Aries

Poslať Str Mar 24, 2010 11:41 pm

FeroG píše:Skusenosti a cas, kedy prichadzaju riesenia hovoria, ze ulohy sa riesia aj tak na poslednu chvilu (pred deadlineom).

To moze byt pravda, ale treba brat do uvahy, ze nie kazdy posle ulohu hned, ako ju vyriesi. Teda aspon ja ich vacsinou spravim dva-tri dni po zvrejneni, ale poslem ich az pred deadline-om, co ked sa medzitym na mna nalepi nejaka uzitocna vedomost :) Ale zas je pravda, ze kopa ludi ich riesi na poslednu chvilu.
Vasnivy pestovatel binarnych stromov a opravar Turingovych strojov na polovicny uvazok.
"Problem citatov najdenych na internete je taky, ze si nikdy nemozete byt isti ich autenticitou" Abraham Lincoln
<<

zt

Poslať Štv Mar 25, 2010 10:15 am

ja som napriklad ten fraktal naprogramovala niekedy v sobotu alebo doobedu v nedelu uz neviem a poslala som ho v nedelu vecer a deadline bol utorok vecer, a teraz som bola cez vikend chora tak vtedy sa trochu horsie rozmysla cloveku ked ho boli hlava a tecie mu z nosa, tak taky cas to neviem ovplyvnit aby som mala dost casu, teraz bola domaca uloha za 15 bidiv minule za 7 a iba o jeden den viac casu sme mali na nu mali by sme mat dvakrat tolko podla mna ked za nu mozeme ziskat dvakrat tolko bodov
<<

PainMaster

Poslať Štv Mar 25, 2010 1:31 pm

zt píše:ja som napriklad ten fraktal naprogramovala niekedy v sobotu alebo doobedu v nedelu uz neviem a poslala som ho v nedelu vecer a deadline bol utorok vecer, a teraz som bola cez vikend chora tak vtedy sa trochu horsie rozmysla cloveku ked ho boli hlava a tecie mu z nosa, tak taky cas to neviem ovplyvnit aby som mala dost casu, teraz bola domaca uloha za 15 bidiv minule za 7 a iba o jeden den viac casu sme mali na nu mali by sme mat dvakrat tolko podla mna ked za nu mozeme ziskat dvakrat tolko bodov

Mala si 2x viac vedomosti....
We weren't born to follow
You gotta stand up for what you believe!

Ps: Za gramatiku ma neopravovat! Dakujem!
<<

zt

Poslať Štv Mar 25, 2010 8:08 pm

ved prave ze na spracovanie 2x tolko vedomosti potrebujem 2x tolko energie a casu
<<

PainMaster

Poslať Pia Mar 26, 2010 2:27 pm

zt píše:ved prave ze na spracovanie 2x tolko vedomosti potrebujem 2x tolko energie a casu

1/2 toho dvojnasobku vedomosti si spracovala pred prvym zadanim, druhu 1/2 dvojnasobnych vedomosti pri druhom...a kedze 1/2x2=1..,tak nevidim problem...
...Nemyslim, ze rychlost preberania sa zdvojnasobila, len sa nabaluje, tak ako aj na inych predmetoch... //nestranny nazor:)
We weren't born to follow
You gotta stand up for what you believe!

Ps: Za gramatiku ma neopravovat! Dakujem!
<<

zt

Poslať Pia Mar 26, 2010 4:50 pm

ty si pisal ze 2x tolko vedomosti ale to je jedno, proste to bol moj navrh a nebol smerovany na ludi z E skupiny ale skor na toho od koho zavisi deadline, lebo ty si uz dvakrat odpisal za cviciaceho a stale nejaku super pripomienku k tomu das, ja to neberiem ako sutaz v debatovani, takze so mnou staci komunikovat klasicky
Ďalší

Späť na PAZ1b

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia