Poslať Str Jún 25, 2008 11:44 pm

PAZ: Nazory, komentare, pripomienky

Ako ste sa iste dozvedeli, tento rok bezal predmet PAZ po prvy krat v Jave. Zavedeniu Javy predchadzala samozrejme diskusia, padali argumenty za i proti (ja sa musim priznat, ze i ked som sa neskor na priprave PAZ1a intenzivne podielal, v tychto diskusiach som bol proti Jave). A aby zmien a experimentov nebolo malo, tak koncepcia PAZ1a bola zvolena dost alternativne (v porovnani s inymi skolami Slovensku a nielen na Slovensku). Tento alternativny pristup mal svoju motivaciu a zdovodnenie. Kedze PAZ1a nebol prilis orientovany na algoritmy, predmet PAZ1b sa naopak vybral cestou algoritmov.

Vzdy ked sa robi zmena, isty cas trva, kym sa to vsetko vyladi. No a vzhladom na to, ze skola tu ma byt pre vas, rozhodol som sa vyzbierat vase nazory na predmet PAZ. Mozno vdaka tymto nazorom sa podari rychlejsie vychytat problemove veci. Chcem vas preto vsetkych poprosit, aby ste sa podelili so svojimi nazormi na priebeh oboch predmetov PAZ1a a PAZ1b. Mozno pomozu tieto otazky na zamyslenie:

Bol obsah predmetu zaujimavy ? Ktore temy boli zaujimave/uzitocne a ktore nie ? Ktore temy boli velmi narocne a ktore naopak nie ? Ktore temy by ste pridali, ktore odobrali ? Co vam tematicky chybalo ? Pripravil zimny PAZ na ten letny ? Bolo pouzitie korytnacky a JPAZ-frameworku zmysluplne, alebo by bolo lepsie zacat klasickymi algoritmami a konzolovymi aplikaciami ? Co by trebalo zmenit ? Ma predmet PAZ poziciu "postrachu" (preco) ? Boli skuskove zadania narocne (ktore a preco) ? Bol priebeh semestra dostatocnou pripravou na skusku ?

Svoje nazory pridajte do tohto fora, poslite e-mailom alebo nejako inak mi ich prosim dajte vediet.

Dakujem.