Písomka

Moderátor: FeroG

<<

FeroG

Poslať Pia Mar 21, 2008 10:44 am

Písomka

Písomka na teoretickom cvičení nedopadla najlepšie. Opäť sa mi asi podarilo vygenerovať priťažké otázky (predpokladám, že ste sa na písomku zodpovedne pripravovali). V najbližšom období vás čaká ďalšia písomka na cvičení a tiež "veľká písomka". Chcem preto (trochu netradične) otvoriť diskusiu na tému toho, aké otázky považujete za vhodné, resp. nevhodné vzhľadom na obsah, ktorý bol doposiaľ preberaný. Dávate prednosť písaniu programov, dôkazom, simulácii algoritmov, ťažkým abcd testom, ... ?
<<

Azteq

Poslať Sob Mar 22, 2008 1:11 pm

Re: Písomka

FeroG píše:Písomka na teoretickom cvičení nedopadla najlepšie. Opäť sa mi asi podarilo vygenerovať priťažké otázky (predpokladám, že ste sa na písomku zodpovedne pripravovali). V najbližšom období vás čaká ďalšia písomka na cvičení a tiež "veľká písomka". Chcem preto (trochu netradične) otvoriť diskusiu na tému toho, aké otázky považujete za vhodné, resp. nevhodné vzhľadom na obsah, ktorý bol doposiaľ preberaný. Dávate prednosť písaniu programov, dôkazom, simulácii algoritmov, ťažkým abcd testom, ... ?

co sa tyka posledneho testu, otazky typu abcd sa mi zdali velmi dobre sformulovane, trebalo sa fakt zamysliet a nie len tak typnut, co sa tyka druhej ulohy to bolo tazsie(aspon pre mna), lebo nerozumiem uplne principu ako na to, lebo niekdy sa to zoberie len tak a niekedy presne...mam v tom trosku chaos..

k velkej pisomke...
-abcd testy su dobre, pacili sa mi ulohy typu dopln do algoritmu aby to fungovalo
-mne sa napr na pisome vobec nechce pisat programy(asi som lenivy), tie sa lepsie pisu v eklipse, je to tam prehladnejsie a niesu tam skrtance(u mna by boli..na papieru) atd.
-co sa rozumie pod simulaciou algoritmov?
<<

FeroG

Poslať Sob Mar 22, 2008 1:20 pm

Re: Písomka

Azteq píše:-co sa rozumie pod simulaciou algoritmov?

Simulacia algoritmov znamena napriklad toto: dostanem orientovany graf a napisem postupnost krokov, ktore spravi algoritmus topologickeho triedania; alebo dostanem ohodnoteny neorientovany graf a najdem hrany minimalnej (najlacnejsej) kostry.
<<

johny

Poslať Sob Mar 22, 2008 3:56 pm

Čo sa týka úloh na odhad zložitosti, myslím, že by sme to mohli ešte trochu precvičiť na cvičeniach, ukázať si rôzne finty (od takých základných, akože vidím tri vnorené cykly, asi to bude N^3 (ale nie vždy, a kedy nie, atď.), až po odhadovanie zložitosti nejakých rekurzívnych funkcií). Myslím, že je dosť dôležité vedieť to tak intuitívne, neformálne odhadnúť len na základe popisu algoritmu, prípadne pohľadu na kód, asi dôležitejšie, ako vedieť definíciu a dokázať zopár jednoduchých vzťahov, no nevedieť to reálne využiť, keď navrhujeme nejaké algoritmy. Potom aj na písomke by mohli byť také otázky, ale radšej len s výberom možností, lebo zdá sa mi, že sme tomu venovali príliš málo času na to, aby sme vedeli formálne (alebo aj dostatočne presvedčivo neformálne :)) ukázať časovú zložitosť hocijakého kódu.
E-mail/Jabber: jan[zavináč]jergus.eu

Späť na PAZ1b

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť