Je pre informatikov potrebná matematika ?

Moderátor: FeroG

<<

FeroG

Poslať Štv Feb 28, 2008 8:22 pm

Je pre informatikov potrebná matematika ?

Keďže na nedávnom cvičení ste sa pri spomenutí slova "analýza" poniektorí dosť divne tvárili, rozhodol som sa otvoriť túto "bulvárnu" tému.

Je pre informatika potrebná hlbšia znalosť matematiky ? Ak áno, v akom rozsahu a so zameraním na akú oblasť ?
<<

zt

Poslať Štv Feb 28, 2008 11:49 pm

Ano

Myslim si, ze matematicka analyza je dolezity predmet, aj ked tych dokazov je tam vela. Matematika je vo vseobecnosti dobry predmet na rozvijanie logickeho myslenia, ktore je pri programovani potrebne. Mne osobne sa predmet Matematicka analyza pre informatikov paci viac ako Linearna algebra a geometria pre informatikov. V tomto semestri nam pribudla aj Kombinatorika pre informatikov, ktora je tiez potrebna pre informatikov. Myslim, ze je dobre, ze sa vyucuje matematika v odbore Informatika, aj ked neviem povedat, ze ktora cast matematiky z tych ktore mame je pre informatikov dolezitejsia a ktora menej. Mozno by sa mohli urobit nejake upravy co sa tyka mnozstva uciva. Asi to mnozstvo viet a dokazov robi najvacsi problem, ked si to ma clovek vsetko zapamatat a co najpresnejsie vediet napisat na pisomke alebo skuske.
<<

Azteq

Poslať Pia Feb 29, 2008 8:45 am

Re: Ano

zt píše:Myslim si, ze matematicka analyza je dolezity predmet, aj ked tych dokazov je tam vela. Matematika je vo vseobecnosti dobry predmet na rozvijanie logickeho myslenia, ktore je pri programovani potrebne. Mne osobne sa predmet Matematicka analyza pre informatikov paci viac ako Linearna algebra a geometria pre informatikov. V tomto semestri nam pribudla aj Kombinatorika pre informatikov, ktora je tiez potrebna pre informatikov. Myslim, ze je dobre, ze sa vyucuje matematika v odbore Informatika, aj ked neviem povedat, ze ktora cast matematiky z tych ktore mame je pre informatikov dolezitejsia a ktora menej. Mozno by sa mohli urobit nejake upravy co sa tyka mnozstva uciva. Asi to mnozstvo viet a dokazov robi najvacsi problem, ked si to ma clovek vsetko zapamatat a co najpresnejsie vediet napisat na pisomke alebo skuske.

v podstate suhlasim, ale ked sa pozrem do rozvrhu nevidim skoro ziadny predmet len matematika, matematika, a programovanie (to maju tiez matematici, pokial sa nemylim). Mnozstvo uciva na MA a algebre(tam zas nieje toho tak vela) by sa moholo nejak obmedzit, predsa len niesme matematici, pre nas nieje uplne dolezite vediet kazdy dokaz a kazdu vetu, taky ci onaky princip. Uznavam matematika dost pomoaha pri informatike(ved informatika vzdnikla z matiky), lenze informa sa od nej uz podstatne vzdialuje a pokrokom technologii, roznych postupov a jazykov a co ja viem coho, je tam matiky menej. Co sa tyka logiky a podobmnych veci je to urcite vdaka matike v celku dost rozvyjane, ale mne sa zda ze viac logiky precvicim na PAZe ako na MA ...

tak a mozte reagovat :D
<<

ScortY

Poslať Sob Mar 01, 2008 3:28 pm

ja som zasadne proti MA ako takej, pretoze zatial co som tu, som ziadnu vetu z MA som nevyuzil pri rieseni niakeho problemu. Ked som niekedy potreboval niejaky ten kusok matematiky tak som si konkretnu vec nastudoval a nebol probem, urcite som odpovede nehladal v skripach MA. Naproti tomu kombinatorika a algebra sa mi vidia celkom prospesne.
<<

alef0

Site Admin

Poslať Sob Mar 01, 2008 8:25 pm

Problem je, ze veci v computer science potrebuju matematiku. Integraly, derivacie sa hmyria mnohymi jej oblastami.

Samozrejme, pokial niekto chce vo svojej kariere len programovat a konfigurovat siete, tak sa s niecim takym nestretne. Otazka je potom ale, ci ma prenho vysoka skola vyznam.
Lorem ipsum dolor sit amet.

Späť na PAZ1b

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť