Priebeh cvičení (kritika, komentáre, pripomienky)

Moderátor: FeroG

<<

FeroG

Poslať Uto Feb 26, 2008 8:31 pm

Priebeh cvičení (kritika, komentáre, pripomienky)

Keďže sa na cvičení z PAZ stretávame už druhý semester, zaujímajú ma vaše kritické komentáre k priebehu cvičení (keďže cvičenia sú tu pre vás):
    Čo vám na cvičeniach chýba ?
    Čomu by sme sa mali venovať viac ?
    Aká forma priebehu cvičení by vám vyhovovala viacej ?
    Čo sa na cvičeniach podľa vás robí úplne zle ?
Bez spätnej väzby sa ťažko dozviem o problémoch a teda k ich odstráneniu nedôjde. Veď aj učiť sa treba naučiť. Ak ja môžem kritizovať a pripomienkavať vašu prácu (domáce úlohy, ...), môžete aj vy moju.
<<

lochness42

Poslať Uto Feb 26, 2008 9:42 pm

Re: Priebeh cvičení (kritika, komentáre, pripomienky)

Osobne si myslim ze cvicenia su celkom fajn (na rozdiel od prednasky - vyzera to skor ako citanie slidov atp. - keby doc. Andrejkova mlcala a my si to len precitali tak v 95% v porovnani s jej prezentaciou prednasky o nic neprideme). Mozno by som este naozaj vysvetlil skor Binary Search pred QuickSortom - hoci na prednaske nebol spomenuty.

edit: takze ako tak na ten moj komentar pozeram este raz - hodnotenie cviceni je z mojej strany pozitivne
<<

Azteq

Poslať Str Feb 27, 2008 5:58 pm

FeroG píše:Keďže sa na cvičení z PAZ stretávame už druhý semester, zaujímajú ma vaše kritické komentáre k priebehu cvičení (keďže cvičenia sú tu pre vás):
    Čo vám na cvičeniach chýba ?
    Čomu by sme sa mali venovať viac ?
    Aká forma priebehu cvičení by vám vyhovovala viacej ?
    Čo sa na cvičeniach podľa vás robí úplne zle ?
Bez spätnej väzby sa ťažko dozviem o problémoch a teda k ich odstráneniu nedôjde. Veď aj učiť sa treba naučiť. Ak ja môžem kritizovať a pripomienkavať vašu prácu (domáce úlohy, ...), môžete aj vy moju.

cvicenia hodnotim velmi pozitivne, chyba mozno viac diskusia, teda navrh, atd. je to trosku problem aj s mojej strany, lebo niekedy sa neviem co presne opytat a aj by som sa opytal, ale nechcem sa spytat blbost a byt za "blbeho", aj ked su to len predsudky. Co sa tyka poslednych teoretickych cvicneni, pacilo sa mi to rozoberanie problemu na tabuly a nase vstupy do toho. Hoci niektore poznamky, pripadne otazky, ktore podavali niektori studenit boli odveci(nebudem menovat), teda moc nesuviseli s tym co sa pise na tabuly a mal som pocit, ze trosku nesleduju o com sa hovori a potom nerozumeju trivialnostiam, ktore boli vysvetlene ci uz v minulom smestrii, alebo par minut pred otazkou...ale to je len moj nazor a nikoho niechcem tymto urazi. Teoreticke cvicenia su naozaj viac menej venovane rozeberaniu problemu...

Prakticke cvicenia, k tym nemam co dodat(aspon zatial)
<<

Skorpikon

Poslať Štv Feb 28, 2008 12:26 am

Reakcia

Ja v dosť veľkej miere súhlasím s Azteq-om. Veľmi pozitívne hodnotí (postrehol to aj Azteq) kreslenie resp. debagovanie po tabuli. Zdá sa mi že toto ozaj veľa spraví.
Ja by som bol za to aby sa na cvičeniach prešla prednáška. Nie celá. Len tie najdôležitejšie časti. Súhlasím aj s lochness42 ohľadom tých prednášok. Mne však ani tak nevadí že je to celé ćítané, ale skor také ťažšie na pochopenie. Mne oveľa viac dá vysvetlenie na cvičeniach. Moźno preto že je to podane aj tak praktickejšie a riešia sa realistickejšie problémy než v prednáške.
Ale späť k cvičeniam. Eśte jedna vec ktorú hodnotím pozitívne. Premietani programovania online a komentovanie. To je tiež velké plus.
Rád by som dal aj nejaku kritiku no nemám akú. Pre mňa je PAZ cvičenia asi naj z predmetov. Neni čo kritizovať.
>>Skorpikon<<
<<

FeroG

Poslať Pon Mar 03, 2008 9:03 pm

Azteq píše:problem aj s mojej strany, lebo niekedy sa neviem co presne opytat a aj by som sa opytal, ale nechcem sa spytat blbost a byt za "blbeho", aj ked su to len predsudky.

Toto je asi standardny problem - strach z polozenia otazky, na ktoru ostatny uz vedia odpoved. Ako bolo spravne poznamenane, problem nie je ani tak v samotnom polozeni otazky, ale v riziku straty akejsi spolocenskej "prestize". Treba si ale uvedomit, ze ste v skole a v skole su ludia na to, aby sa nieco naucili. Ak by ste vsetko, co mate vediet uz vedeli, tak by chodit do skoly nemalo vyznam. Ako ste si vsimli, ja tiez Javu velmi neovladam a par krat som aj pocas cvicenia objavil nove veci. Preto priznat sa otazkou na cviceni, ze "nieco neviem" (co sa tyka aktualne preberaneho obsahu), nie je vobec podradne. Skor je to odvaha, pretoze ostatny sa boja opytat i ked to rovnako nevedia. Dolezite je vsak poznat odpovede v pravy cas (na dalsom cviceni, na pisomke, na skuske, v praxi ...). Bez otazok sa totiz narusa ista predstava o cviceni: je to skupina ludi s pridelenym skusenejsim "moderatorom" (cviciacim), ktora sa pravidelne stretava za ucelom lepsieho pochopenia toho, co bolo na prednaske.
Samozrejme kazda minca ma 2 strany. Najst odpoved na otazku, tak ze sa spytam, znamena ubrat sa o samoobjavenie poznatku. Objaveny poznatok ma ovela vacsiu trvacnost nez nauceny. Preto treba asi na cvicenie prichadzat aj s pripravenymi otazkami - otazkami, na ktore sa mi ani po vynalozeni istej namahy nepodarilo najst odpoved. Cielom cviceni tiez nie je absolutne sa naucit dany obsah (na to je samostudium). Cielom je intuitivne pochopit principy a klucove body obsahu. Pripravene otazky riesia aj dalsi aspekt: nedostatok casu. Pripravenim si otazok sa vyeliminuju elementarne otazky ...
Takze tolko mojho "farizejskeho moralizovania" o potrebe otazok: tiez som totiz fungoval (a aj fungujem) v rezime, ze kym som nebol vyzvany, tak som nepovedal ani slovo (dovodov je vela: najma subjektivnych). Ale az ked je clovek postaveny na druhu stranu "barikady", vsimne si, ze bez otazok (ako prostriedku spatnej vazby) straca cas straveny na cviceni (myslim teraz vsetkych ucastnikov) zmysel.

Späť na PAZ1b

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia