Prestávky počas cvičení

Moderátor: FeroG

Majú byť na cvičeniach prestávky ?

Určite áno
0
Nehlasovalo
Áno, ak budú vyplnené zaujímavým programom
7
70%
Skôr nie
1
10%
Určite nie (je to strata času)
2
20%

Celkom hlasov : 10
<<

FeroG

Poslať Uto Feb 26, 2008 8:09 pm

Prestávky počas cvičení

V rámci cvičení boli experimentálne zavedené prestávky. Myslíte si, že majú význam (napr. individuálne zodpovedanie otázok k prvej časti cvičenia, doštudovanie obsahu poslednej prednášky, relax, koncentrácia a mentálne pripravenie sa na ďalšiu časť cvičenia, voľná diskusia na zaujímavé témy, čas na vytratenie sa, ...) ?

Aké druhy voľnočasových aktivít by boli podľa vás vhodné na vyplnenie prestávky (ak vôbec nejaké) ?
<<

Azteq

Poslať Str Feb 27, 2008 6:03 pm

Re: Prestávky počas cvičení

FeroG píše:V rámci cvičení boli experimentálne zavedené prestávky. Myslíte si, že majú význam (napr. individuálne zodpovedanie otázok k prvej časti cvičenia, doštudovanie obsahu poslednej prednášky, relax, koncentrácia a mentálne pripravenie sa na ďalšiu časť cvičenia, voľná diskusia na zaujímavé témy, čas na vytratenie sa, ...) ?

Aké druhy voľnočasových aktivít by boli podľa vás vhodné na vyplnenie prestávky (ak vôbec nejaké) ?

na Teoretickych cvicenia tieto prestavky maju vyznam, lebo prejdeme myslienkami na trosku ine temy a do istej miery "zrecyklujeme" mysel

k tym aktivitam: myslim, ze vsetky su tam vypisane :-)
Pacilo sa mi to video... :roll:

na Praktickych cviceniach....no tam by som asi tie prestavky premyslel inak...neviem ci maju vecsi vyznam, skor prerusia myslienky(a surfovat na nete mozme aj doma...resp. inokedy...)....maximalne vyuzit na nejake pikosky, lebo ako som si vsimol "vytratit sa" je asi len vysada cviciacich :)

ps. sry, ze nepouziva diakritku, je mi to takto jednoduchsie a pouzivat ju nebudem :))
<<

FeroG

Poslať Štv Feb 28, 2008 7:56 pm

Video

Zjavne dnesne video nebola spravna volba ako vyplnit prestavku (chybny predpoklad znalosti anglictiny, chybny predpoklad, ze vas zaujme rozhovor s jednym z architektov Javy). Asi okrem mna sa to video nikomu nepacilo :cry: ... A ziaden z dielov IT Crowd sa do 10 minutovej prestavky nezmesti ...
Opat vas vyzyvam, skuste navrhnut nejake konkretne veci na vyplnenie prestavok, ktore by vas zaujimali. Boli tu spominane diskusie: ake temy by bolo pre vas zaujimave otvorit ? Prestavky su experiment, takze mozno nejaky cas potrva, kym sa najde ta spravna "aktivita" ... (alebo sa zisti, ze je to zbytocne). Marian Novotny ide cestou "zabavneho" videa na relax. Ja by som vsak v ramci experimentovania chcel skusit vyplnit prestavku aktivitou, ktora by nebolo prilis vzdialena informatike, ci programovaniu. Takze este raz: Co konkretne navrhujete ? Cim viac nazorov bude, tym skor sa (mozno) najde spravna "cesta".
<<

Azteq

Poslať Štv Feb 28, 2008 8:41 pm

Re: Video

FeroG píše:Zjavne dnesne video nebola spravna volba ako vyplnit prestavku (chybny predpoklad znalosti anglictiny, chybny predpoklad, ze vas zaujme rozhovor s jednym z architektov Javy). Asi okrem mna sa to video nikomu nepacilo :cry: ... A ziaden z dielov IT Crowd sa do 10 minutovej prestavky nezmesti ...
Opat vas vyzyvam, skuste navrhnut nejake konkretne veci na vyplnenie prestavok, ktore by vas zaujimali. Boli tu spominane diskusie: ake temy by bolo pre vas zaujimave otvorit ? Prestavky su experiment, takze mozno nejaky cas potrva, kym sa najde ta spravna "aktivita" ... (alebo sa zisti, ze je to zbytocne). Marian Novotny ide cestou "zabavneho" videa na relax. Ja by som vsak v ramci experimentovania chcel skusit vyplnit prestavku aktivitou, ktora by nebolo prilis vzdialena informatike, ci programovaniu. Takze este raz: Co konkretne navrhujete ? Cim viac nazorov bude, tym skor sa (mozno) najde spravna "cesta".

za seba mozem povedat,ze to video nebolo take hrozne, s mojou znalostou anglickeho jazyka som rozumel celkom dobre(ale ja mam ine problemy s anglictinou rozumiet..ale tam je skor zvukovy problem nahravok, resp rozhovorou, videii, filmou...v priamej konfrontacii face to face je to ine). Zaujalo ma s akou zanietenostou o tom rozpraval. Bol to trosku iny pohlad na javu, s toho autorskeho pohladu a myslim, ze to nebolo zle pocut

Azteq :roll:
<<

zt

Poslať Pia Feb 29, 2008 10:42 am

Ja si myslim, ze to video by bolo urcite zaujimave, keby nebolo v anglictine, ale v cestine alebo slovencine pre tych ktori az tak dobre po anglicky nevedia. Mozno vo vyssich rocnikoch, ked uz budeme mat za sebou skusku z anglictiny to bude lepsie, ale ja zatial tym videam velmi nerozumiem.
<<

Azteq

Poslať Pia Feb 29, 2008 3:39 pm

zt píše:Ja si myslim, ze to video by bolo urcite zaujimave, keby nebolo v anglictine, ale v cestine alebo slovencine pre tych ktori az tak dobre po anglicky nevedia. Mozno vo vyssich rocnikoch, ked uz budeme mat za sebou skusku z anglictiny to bude lepsie, ale ja zatial tym videam velmi nerozumiem.

nemas maturu z AJ?
(chapem to ze mozes mat maturu z NJ este....to by ta ospravedlnilo)
<<

Skorpikon

Poslať Pia Feb 29, 2008 10:34 pm

nemas maturu z AJ?
(chapem to ze mozes mat maturu z NJ este....to by ta ospravedlnilo)[/quote]

ja mam maturu a tiez som nerozumel.
>>Skorpikon<<
<<

lochness42

Poslať Pia Feb 29, 2008 10:40 pm

AD maturita - mozes mat uroven A, B, C - je to rozdiel urcite
<<

johny

Poslať Sob Mar 01, 2008 10:27 am

Myslím, že angličtina nebol až taký problém - skôr, koľko ľudí, ktorí prvý raz videli Javu (alebo programovanie vôbec) pred pol rokom zaujímajú dôvody rozhodnutí ohľadom architektúry programovacieho jazyka? Schávlne, kto vie, čo je "closure"?
E-mail/Jabber: jan[zavináč]jergus.eu
<<

Azteq

Poslať Sob Mar 01, 2008 11:01 am

lochness42 píše:AD maturita - mozes mat uroven A, B, C - je to rozdiel urcite

ok beriem, to som nebral do uvahy
<<

FeroG

Poslať Sob Mar 01, 2008 11:25 am

johny píše:Schávlne, kto vie, čo je "closure"?

Musim sa priznat, ze ani ja som to nevedel (resp. jedine s cim som sa stretol skor boli anonymne funkcie). No na druhej strane aspon po zhliadnuti videa som sa pozrel (na wikipedii), ze co zac to ten "closure" je. Nie vzdy je dolezite rozumiet vsetkemu, resp. vsetko vediet. Dolezite je, aby ak clovek nieco nevie, vedel (a mal chut) najst odpovede.
<<

FeroG

Poslať Pia Apr 04, 2008 6:26 pm

Len pripomínam, že prestávky na teoretických cvičeniach boli zrušené. Štartuje sa teda o 9:00.

Ukázalo sa totiž (aspoň mne sa tak zdá), že prestávky na teoretických cvičeniach nemajú veľmi zmysel (resp. naplnenie). A tiež ste doposiaľ na tieto cvičenia nenavrhli žiaden konkrétny prestávkový program (napr. konkrétnu IT/školskú tému na diskusiu) ...

Čo sa týka prestávok na praktických cvičeniach, stále to viem (zatiaľ) vyplniť nejakým videom (sú tieto videá vôbec zaujímavé, či k niečomu motivujúce ?). Ale možno by to trebalo aj zmeniť ... Otázka je tiež, či to má celé zmysel, alebo je lepšie zrušiť aj prestávky na praktickom cvičení. Opäť z vašej strany k tejto veci nie je žiadna spätná väzba. Po pár týždňoch už možno máte na tento experiment iný názor (pozitívny/negatívny) ...

Späť na PAZ1b

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia