Stránka 1 z 1

5. sada domácich zadaní

PoslaťNapísal: Pon Mar 31, 2014 12:54 pm
od FeroG
Dnes som dostal otazku k ulohe "Matemágia", ktora vyzaduje globalnu reakciu. V zadani sa spomina 0.5b za kontrapriklad. Akosi som implicitne predpokladal, ze ak je pri ulohe uvedena bodova hranica 4 body, tak z toho vyplyva, ze 4 body su horna hranica bodoveho zisku za tuto ulohu. A teda ak niekto eventualne najde viac kontraprikladov, tak viac ako 4 body nedostane. Dnesok vsak ukazal, ze toto nie je pravdivy predpoklad. Takze upozornujem aj takto, ze 4 body su maximalny mozny ziska za ulohu. Pre kazdy pripad som k bodoveho ohodnoteniu pridal aj slovo max.

Re: 5. sada domácich zadaní

PoslaťNapísal: Str Apr 02, 2014 3:15 pm
od Seansa
Chcel by som sa opýtať, ako maximálne dlho by mala trvať analýza skenu buniek? Konkrétne sa pýtam na tie tri hodnoty, ktoré vyhadzuje evaluátor. Vďaka.

Re: 5. sada domácich zadaní

PoslaťNapísal: Str Apr 02, 2014 4:08 pm
od FeroG
Seansa píše:Chcel by som sa opýtať, ako maximálne dlho by mala trvať analýza skenu buniek? Konkrétne sa pýtam na tie tri hodnoty, ktoré vyhadzuje evaluátor. Vďaka.

Cas pri tejto ulohe nie je hodnoteny ani limitovany (teda rozumny cas, cas testu je limitovany na 15 sekund). Tie cisla o case su len akasi informacia pre vas, ak by ste chceli nejako navzajom porovnavat efektivitu rieseni.

Re: 5. sada domácich zadaní

PoslaťNapísal: Štv Apr 10, 2014 8:55 am
od Cabernet
Pre ziskanie plneho poctu bodov za 1. ulohu musi uloha fungovat v linearnom case?

Re: 5. sada domácich zadaní

PoslaťNapísal: Štv Apr 10, 2014 11:42 am
od FeroG
Cabernet píše:Pre ziskanie plneho poctu bodov za 1. ulohu musi uloha fungovat v linearnom case?

Ak uvazim velkost vstupu, tak odhadujem, ze riesenie v nelinearnom case (napr. kvadratickom) by mozno ani nepreslo cez casovy limit evaluatora. Kazdopadne vsak na plny pocet bodov treba linearny cas (a popravde si ani velmi neviem predstavit rozumne riesenie, ktore by nebezalo v tomto case).

Re: 5. sada domácich zadaní

PoslaťNapísal: Sob Apr 12, 2014 10:54 pm
od pripomienka
V úlohe matemágia, je potrebné úlohu vyriešiť pre dané y=8649? Alebo to má platiť pre ľubovoľné y rovné mocnine dvojciferného čísla? :D

Re: 5. sada domácich zadaní

PoslaťNapísal: Ned Apr 13, 2014 7:43 am
od FeroG
Podla zadania: "Nech X je dvojciferné číslo také, že X*X je 4-ciferné číslo. Je pravdou, že pre každé 3-ciferné číslo M platí, že ľubovoľných (v akomkoľvek poradí) 5, resp. 6 cifier čísla X*X*M jednoznačne určuje zostávajúcu (šiestu resp. siedmu) cifru tohto čísla? Dokážte alebo nájdite kontrapríklad." Zadanie nehovori o ziadnom konkretnom cisle.

Pri dokazovani pravdivosti tvrdenia je poziadavka na dokaz/zdovodnenie zrejma. Upozornujem vsak na klauzulu pri hladani kontraprikladov: "Ak pri hľadaní kontrapríkladov využijete nejaký program, jeho zdrojový kód musí byť súčasťou riešenia. Ak pri hľadaní kontrapríkladov sa budete opierať o nejaké matematické tvrdenia a kombinatoriku, popis postupu hľadania kontrapríkladov musí byť súčasťou riešenia (odovzdáva sa v písomnej forme)." Inymi slovami svoje riesenie je treba vzdy zdovodnit.