komisionalna skuska

<<

Marek

Príspevky: 2

Registrovaný: Pon Feb 02, 2009 10:45 pm

Poslať Pon Feb 02, 2009 10:49 pm

komisionalna skuska

Chcem sa spytat,ci mam pravo na komisionalnu skusku z predmetu,ktory ma len zapocet a nema skusku.dakujem
<<

gursky

Site Admin

Príspevky: 354

Registrovaný: Pon Nov 13, 2006 3:32 pm

Poslať Pon Feb 02, 2009 11:12 pm

Z akeho podnetu chces komisionalku? Je to koli tomu ze na tebe vyucujuci sedi a podla tvojho nazoru ta hodnoti neobjektivne? Ak je to tak zajdi za studijnym poradcom na ustave alebo priamo za riaditelom a urcite bude mozne komisionalne preskusanie.
Ak ide o to ze ti vyprsali vsetky opravne terminy resp. opravne pisomky mozes napisat ziadost dekanovi a ten moze este nariadit nove preskusanie ale nie nutne komisionalne.
<<

Marek

Príspevky: 2

Registrovaný: Pon Feb 02, 2009 10:45 pm

Poslať Pon Feb 02, 2009 11:15 pm

Este by som sa chcel opytat,ci kazdy predmet na fakulte ma aj opravny zapocet,alebo nahradny termin zapoctu,alebo to zalezi len od vole vyucujuceho.Dakujem
<<

gursky

Site Admin

Príspevky: 354

Registrovaný: Pon Nov 13, 2006 3:32 pm

Poslať Pon Feb 02, 2009 11:51 pm

Zapocty uz neexistuju aspon co ja viem. Je iba zaverecne hodnotenie. Dolezite su prve dva body cl. 13 studijneho poriadku:

1.Hodnotenie študijných výsledkov študenta v rámci štúdia predmetu sa uskutočňuje

a)priebežnou kontrolou študijných výsledkov počas výučbovej časti daného obdobia štúdia (kontrolné otázky, písomné testy, úlohy na samostatnú prácu, semestrálne práce, referát na seminári a pod.), alebo

b)skúškou za dané obdobie štúdia, alebo

c)kombináciou priebežnej kontroly počas výučbovej časti semestra so skúškou za dané obdobie semestra. V takom prípade podiel jednotlivých spôsobov kontroly štúdia stanovuje informačný list predmetu tak, že súčet ich percentuálnych podielov predstavuje 100%.

2.Konkrétny spôsob kontroly študijných výsledkov študenta je uvedený v informačnom liste príslušného predmetu.


Ak mas v informacnom liste predmetu uvedene ze hodnotenie je priebezne tak nemas sancu opravy, ak mas uvedene ze je to kombinacia priebezneho a zaverecneho hodnotenia da sa proti tebe pouzit bod 8:

Ak sa hodnotenie študijných výsledkov v rámci štúdia predmetu uskutočňuje podľa bodu 1, písm.c), musí informačný list predmetu obsahovať aj explicitnú informáciu o tom, aký výsledok priebežnej kontroly štúdia oprávňuje študenta prihlásiť sa na skúšku. V prípade nesplnenia tohoto limitu konanie skúšky nie je umožnené a študent je na konci výučbovej časti príslušného semestra hodnotený známkou FX.

Ak mas hodnotenie iba skuskou alebo sa proti tebe neda pouzit bod 8 tak mas pravo na 2 opravne terminy a mozes aj poziadat dekana o komisionalky.

Mal by si vsak zajst najprv za svojim ucitelom a riesit to s nim pripadne so studijnym poradcom.

Späť na Poradňa

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software.
Slovenský preklad.