Stránka 1 z 1

Deň otvorených dverí

PoslaťNapísal: Pon Sep 23, 2013 2:56 pm
od FeroG
Na ÚINFe sa každý semester koná Deň otvorených dverí. Tento semester sa bude konať v rámci univerzitného dňa otvorených dverí v piatok 4.10.2013. Už nejaký čas má DOD na ÚINFe viac-menej ustálený scenár: predstavenie možností štúdia, nejaká popularizačná prednáška, ak sa podarí aj diskusia so súčasnými študentami, a popri tom súbežne nejaké praktické demonštrácie ("mozgomer", robotíky, ...). Aj keď z nášho pohľadu sa javí tento scenár ako vhodný, netrúfam si odhadnúť, ako dni otvorených dverí reálne vnímajú návštevníci (v prevažnej miere študenti stredných škôl uvažujúci o štúdiu informatiky). Napĺňajú takéto akcie z krátkodobého a dlhodobého hľadiska očakávania návštevníkov? Ak ste v minulosti boli na DOD ÚINFu, čo by ste privítali, čo vás sklamalo, do akej miery boli naplnené vaše očakávania? Aké aktivity by sa mali na DOD zahrnúť? Ako by sme mali efektívnejšie osloviť cieľovú skupinu DOD?

Teším sa na komentáre (najmä od súčasných prvákov, ktorí majú k očakávanému návštevníkovi DOD najbližšie).

Re: Deň otvorených dverí

PoslaťNapísal: Pon Sep 23, 2013 10:31 pm
od Alica
Za seba môžem povedať, že DOD ma presvedčil :) Páčila sa mi prezentácia a aj to, že som sa mohla vypytovať na všetko možné vyučujúcich aj terajších študentov.

Re: Deň otvorených dverí

PoslaťNapísal: Str Sep 25, 2013 8:24 am
od FeroG
Dakujem za komentar. Takze ciel je jasny: zabezpecit studentov na diskusiu :-)

Re: Deň otvorených dverí

PoslaťNapísal: Sob Sep 28, 2013 5:40 pm
od vavrinec
ja som sa za DOD nič na svojej škole nedozvedel čo je chyba lebo jasné je že by viacero študentov chcelo ísť na UPJŠ... teda za čias môjho štúdia to len spomenul výchovný poradca ale nič vážnejšie... podľa mňa by bolo treba viacej to spropagovať... a možno nezameriavať sa len na maturantov ale možno už aj mladších motivovať pri výbere seminára alebo bloku predmetov na škole...