Zaklady prava pre prirodovedcov II

<<

PainMaster

Poslať Pon Feb 04, 2013 8:24 am

Zaklady prava pre prirodovedcov II

Zdravim,
potreboval by som poradit/vysvetlit fenomen zvany zakaldy prava pre prirodovedcov. Predpokladam, ze ak uz toto forum necitaju ludia ktorych sa to tyka, neako sa informacia medzi nami presunie (neviem o koho sa jedna ale k tomu sa dostaneme).

Pre dnes som sa rozhodol si nedavat servitku pred usta a vyjadrit svoj nazor tak, ako mi to prislo na jazyk.. takze..
Najdebilnejsi a najrpimitivnejsi napad, davat nam predmety pre mcDonald.. pardon.. filozofov prerastol do trapneho povinneho-nepovinneho volitelnne povinne voleneho trojpredmetoveho fiasca. Nuteny tymto uplne nezmyselnym napadom ktory nema zmysel uplne v nicom a je pre moje studium skodny, som si zapisal neak blbe pravo cislo 2 ktore absolutne studovat NECHCEM, ale pri pomysleni, ze by som musel studovat neaku filozofiu ci tu druhu blbost, mi aspon nieje tak zle.
Takze cez ten vsetok hnus som sa preniesol a v akademickom systeme 2 som si zapisal Zaklady prava pre prirodovedcov 2, lebo MUSIM. Tak fajn, pridajme si to do rozvrhu, by sme vedeli, ktory den mi tato blbost zneprijemila...
"Pre zvolený predmet nie sú žiadne schválené rozvrhové akcie pre prihlásenie."
Tak fajn, nieco je zle, stava sa.. mozno sa nevedia ludia, co maju predmet na starosti dohodnut s rozvrharmi, alebo kto vie, co sa moze diat.. pozriem sa teda, koho mam kontaktovat a otvorim si Informacny list predmetu a tam NIC.. ABSOLUTNE NIC! Neviem co to je za predmet, neviem kto ho vyucuje, kto ma to fiasco na starosti, neviem CO tam budem studovat (teda viem ze nic, ale akoze). Ale samozrejme to mam krasne zapisane, lebo MUSIM :) A vobec by som sa ani nedivil, keby nam znova natlacili neaku blbu Filozofiu, lebo sa nikomu nebude chciet trieskat nam do hlav pravo, radsej si najdu cloveka, ktory nam bude kecat totalne kraviny o tom, ze svet predsalen nevznikol zo vzduchu ani vody...

Takze moja otazka je...
1. co mam spravit aby som nevynalozil vela energie a mal som ten "predmet" korektne zapisany v rozvrhu?
2. kedy uz konecne niekto dostane rozum a da ten studijny plan doporiadku? Budu sa tieto nezmysli tolerovat do vtedy, az sa na skolu uz neprihlasi ziaden student?

Ospravedlnujem sa, ak sa niekto od dnes bude na mna bude musiet pozerat zlym okom, ale nehlasil som sa na prirodovedecku fakultu preto, aby som zabijal cas niecim, co ma ABSOLUTNE NEZAUJIMA!!!

Ps: odpovede na otazky mi naozaj pomozu.

S pozdravom,
Lubomir Nagajda.
We weren't born to follow
You gotta stand up for what you believe!

Ps: Za gramatiku ma neopravovat! Dakujem!
<<

bwpow

Poslať Pon Feb 04, 2013 3:07 pm

Re: Zaklady prava pre prirodovedcov II

Off-topic poznamka, len mi tak napadlo, ze ci tak, ako na informatike existuju predmety vedene firmami ako T-systems, Ness, Siemens a podobne, ci aj na filozofickej fakulte maju predmety z McDonald, KFC, Plzenskej hospody a podobne. Kto mate znamych na filozofii, skuste zistit.

Inak s painmasterom uplne suhlasim. Tieto predmety mozu byt medzi ponukou, ale ziadat od informatikov, aby si niektory z nich zapisali je nenormalne svinstvo. Ci je na tom filozoficka a pravnicka fakulta tak zle, ze by bez nahnaneho stada studentov naozaj museli ist ucitelia z tychto fakult obracat burgre?
Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
<<

mirak

Poslať Pon Feb 04, 2013 5:48 pm

bwpow píše:Off-topic poznamka, len mi tak napadlo, ze ci tak, ako na informatike existuju predmety vedene firmami ako T-systems, Ness, Siemens a podobne, ci aj na filozofickej fakulte maju predmety z McDonald, KFC, Plzenskej hospody a podobne. Kto mate znamych na filozofii, skuste zistit.
:D :D :D
ja by som to bral ako 4 kredity zadarmo (ci kolko), pripadne za to, ze raz za tyzden sa na hodinku pojdes pozriet ako vyzera budovy pravnickej fakulty na kovacskej a tym zdvihnes priemernu hodnotu IQ ludi v budove o nejakych 10-20 bodov. rozhodne by som s tym predmetom nestresoval
<<

gursky

Site Admin

Poslať Pon Feb 04, 2013 6:07 pm

Ako iste viete, vysmarit tento blok predmetov nie je lahke - uz jeho vytvorenie namiesto Ackoveho predmetu Dejin Filozofie bol heroicky vykon. Filozofi poskytli nove predmety vraj az po dlhych rokovaniach a jak sa zda dostali sa na oficialnej urovni iba k nazvom.
Jediny sposob ako sa zbavit tohto bloku je cez senat, takze poverte svojich senatorov - zastupcov z radov studentov, aby to tlacili ako bod programu. Argumenty, ktore som si doteraz vypocul mali vacsinou politicky charakter typu "tradicia", "medzifakutlne vztahy", potom to boli tvrdenia bez argumentov typu "to nie je take lahke" a asi jediny nepoliticky bol ze "univerzitne studium je ine ako technicke"
Aj ked nie som zastancom tohto bloku predmetov, tak o skodnosti by som az nehovoril.
Osobne do rovnakeho vreca ako tento blok predmetov hadzem aj blok prirodovednych predmetov, ktory tiez presiel na senate aj s podporou studentskych senatorov...
Ale to ked vsetci profesori tocia o dolezitosti interdisciplinarity asi tak presvedcivo...
"Microsoft is not the answer. Microsoft is the question. NO is the answer." - Erik Naggum
<<

guest126

Poslať Str Feb 06, 2013 12:53 am

podporujem painmajstra, aj gurkseho a aj velmi interdiscplinaritu, je ju velmi potrebujeme. Ak budete velmi chciet, vyhladam odkaz na bielu knihu MIT. Nejake myslienky zazneli aj nedavno na roote http://www.root.cz/clanky/matematika-se-outsourcuje-musime-zmenit-vzdelavaci-system/

A s nazorom, ze brat to ako 4 kredity zadarmo sa velmi ostro nestotoznujem. Na to som na skole nebol, aby som studovat kredity zadarmo. Verim tomu, ze od toho predmety naozaj nie su. Resp. povinne predmety. Viem o predmete, kde sa davaju kredity zadarmo a moze to mat zmysel, ale zapisanie je uplne lubovolne a kredity su naozaj posledna vec, o ktoru tam ide.

Kazdopadne, budte za painmajstra radi :)
<<

PainMaster

Poslať Pia Máj 10, 2013 2:06 pm

Je dopravnicene..
Po dnesnej skuske zo Zakladov prava pre prirodovedcov som sa rozhodol, ze tento predmet zhodnotim ako pomocku pri rozhodovani pre buduce rocniky.
V prvom rade chcem poznamenat, ze som stale odporcom nezmyselnych predmetov v A bloku a stale si myslim, ze by studijnemu planu neuskodil rozumny pohlad.
Na druhu stranu, tento predmet je naozaj dobre spracovany. Skoro na kazdej hodine nam prisiel iny clovek vylozit cast prava v ktorej je doma, prednasajuci nam davali kopec prikladov z realnych sporov a nebali sa aj vysvetlit ako funguju medzery v zakoch, ci vyjadrit nazor(prakticke [ne]vyuzitie) na rozne upravy.
Velmi si pochvalujem pristup pravnickej fakulty. Predmet previedli do laicko-popularizacneho modu a v takom zneni sa niesla aj pisomna skuska. Az dnes som sa sice dozvedel, ze namiesto hodnotenia je z predmetu len "absolvoval", takze zo skuskovej pisomky nam uplne stacilo 51%, co zvladne kazdy kto minimalne sedel na prednaskach (vstci zucastneni dnes spravili).
Ak niekoho aspon trosku zaujima pravo (co by v dnesnej dobe asi malo kazdeho) tak odporucam si tento predmet zapisat.
Po tohtosemestrovej skusenosti skladam pravnickej fakulte poklonu. Ak by som tento predmet este absolvovany nemal, tak si ho urcite zapisem (najlepsie v inom bloku ako A).
We weren't born to follow
You gotta stand up for what you believe!

Ps: Za gramatiku ma neopravovat! Dakujem!
<<

Miro

Poslať Sob Apr 26, 2014 3:42 pm

Aktualne som ukoncil tento predmet, tak by som chcel prispiet svojim nazorom, snad to pomoze dalsim pri rozhodovani ktory z trojice filozofia, psychologia a pravo si vybrat.

Pociatocne info bolo biedne, kedze dlho rozvrhove okno v aise nebolo, ani nijake info co sa tam bude robit a ako sa to bude hodnotit. A to je asi jedine vacsie minus co som nasiel.
Bol som velmi milo prekvapeny z tohto predmetu. Prednasajuci (vystriedali sa asi piati) podali svoje temy sposobom ze to pochopil aj nepravnik. Preberali sme obcianske pravo (rozdiel medzi fyzickymi a pravnickymi osobami, autorske prava), obchodne pravo (zivnosti, s.r.o a ine - ako to funguje, vyhody nevyhody, ako si zalozit), pracovne pravo (vsetky dolezite prava a povinnosti zamestnanca aj zamestnavatela, co sa vas nemozu pytat na pohovoroch a pod.), este bolo v plane danove pravo ale to sa nestihlo. Netrapili nas paragrafmi, sem tam citovali presne zakon, ale nasledne ho aj zrozumitelne vysvetlili. Dobre uvadzali priklady z praxe a dali nam moznost sa pytat.

Hodnotenie malo byt za ucast a na zaver test pre nase vlasne overenie vedomosti. Nakoniec asi 90% ludi muselo mat znamky skor (tretiaci a piataci), tak ziaden test nebol - cize hodnotenie absolvoval bolo iba za ucast.

Takze aby som to zhrnul - nebol to strateny cas, vrelo odporucam ak vas to aspon trochu zaujima a nestudujete iba kvoli kreditom a titulom.

Späť na Poradňa

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia