Linux v učebniach

<<

PainMaster

Poslať Pia Sep 21, 2012 9:07 pm

Re: Linux v učebniach

Hello world!

Pise sa rok 2012/2013, linux v ucebniach nielen absentuje, ale boli podniknute kroky na znemoznenie jeho pouzivania ako zaheslovanie biosov etc~ co vsak mna zarazilo najviac a citim ako velku krivdu je uprava OS v ucebni p07 (po novom neviem ako, ale vsetci vedia kde to je). Tato ucebna sa vyznacovala hlavne moznostou doinstalovat si vlastne programy (minimalne virtualbox ci normalny internetovy prehliadac a ine k normalnemu studiu potrebne programy). Je fajn, ze sa vedenie (ci ktokolvek) stara o nase a svoje bezpecie a venuje mu viac casu ako konfiguracii siete a mozno by som sa ani nad tym nepozastavoval (pripadne len vytrhol eth kabel a pouzil vlastny note) do casu, ked som si uvedomil, ze na seminaroch, ktorych je coraz viac, budem musiet aj nieco prednasat s praktickou ukazkou pre studentov, ktora zhodou nahod nieje mozna na os od microsoftu (kto by to bol povedal).
Rad by som sa spytal par otazok ako napriklad...
-Aky bol dovod na zrusenie tak dobrej ucebne? (okrem toho, ze adminom je jednoduchsie vsetko zakazat ako logovat doinstalovane programy)
-Preco je taky problem vytvorit priestor pre iny os? (pravne otazky su v pripade linuxu smiesne a zabedbatelne)
-A pre mna najpodstatnejsia otazka.. ako mam ja ako student postupovat v pripad, ze niesom vyucujuci, ale pre prilezitost potrebujem doinstalovat neake programy. (zverit tuto vec zodpovednemu za predmet je logicky krok ktory sa zacal riesit ako prvy.. ale v pripade ze je to seminar [v poslednej dobe velmi popularne slovo], tak obsah prednasky nemoze zodpovedny za predmet predvidat a teda nemoze vediet presne, co bude k prednaske potrebne a takto vznikaju mnohe komplikacie).

za odpovede a pomoc vopred dakujem.
pm.

PS: chceme prava v p/07! :twisted:
We weren't born to follow
You gotta stand up for what you believe!

Ps: Za gramatiku ma neopravovat! Dakujem!
<<

penzes

Poslať Pon Okt 22, 2012 9:16 am

Caute,

vsetky studentske ucty v P07 maju administratorske prava. Pricom instalovat softver je mozny len so suhlasom vyucujuceho.

TP
<<

PainMaster

Poslať Pon Okt 22, 2012 11:37 am

penzes píše:Caute,

vsetky studentske ucty v P07 maju administratorske prava. Pricom instalovat softver je mozny len so suhlasom vyucujuceho.

TP

Dakujeme :)
We weren't born to follow
You gotta stand up for what you believe!

Ps: Za gramatiku ma neopravovat! Dakujem!
Predchádzajúci

Späť na Všeobecné podnety a pripomienky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 0 hostia