OSY - doc. Gallova

<<

M_Danko

Poslať Str Jan 27, 2010 12:29 pm

Mohol by si napisat viac ?
<<

alef0

Site Admin

Poslať Str Jan 27, 2010 2:23 pm

Ono isiel pred par dnami mail so stavom na fore, takze zrejme nastali nejake zmeny.
Lorem ipsum dolor sit amet.
<<

wolferin

Poslať Str Jan 27, 2010 7:52 pm

a co je pravdy na tom, ze sa ma zmenit skusajuci a ze sa to vrati spat Studenovskemu? dufam ze to nie je len poplasna sprava ale kazdy z opytanych nieco pocul ale nikto nie na isto :)
<<

alef0

Site Admin

Poslať Štv Jan 28, 2010 12:25 pm

To je asi zatial mytus / klebeta, kedze rozvrh na buduci rok sa AFAIK este nezacal robit.
<<

mirak

Poslať Štv Jan 28, 2010 12:54 pm

lenze to sa hovori este o prave prebiehajucom skuskovom
<<

alef0

Site Admin

Poslať Štv Jan 28, 2010 7:43 pm

To by som sa velmi velmi velmi divil.
<<

M_Danko

Poslať Štv Feb 04, 2010 7:28 pm

tak bol som na spominanej skuske a teda povedal by som ze to co sa tu pisalo na zaciatku temy bola fama aj ked neviem ako to bolo na prvom termine ale skusanie urcite nieje neprekonatelne a skuska nieje ani prehane narocna , aj ked som dnes skusku neurobil, bola to moja chyba, na najblizsi termin dovolujem si povedat ze ju v pohode spravim staci sa do toho trochu lepsie pozriet...
<<

mirak

Poslať Pia Feb 05, 2010 12:34 am

ospravedlnujem sa pani docentke za nepravdive udaje z prvej skusky, ktore vznikli prikraslenim (alebo oskarednenim) niekolkych ludi, ja som to nespravne povazoval za pravdu
<<

Billy

Poslať Pia Máj 28, 2010 1:23 pm

je cas tuto temu znovu otvorit...
ja som s pani doc. Gallovou mal Principy pocitacov
1) dojmy: tak jedine co som sa pri nej naucil je Carnaughova mapa... nic ine nam dokopy nevysvetlila (mozno este Grayov kod, ktory som si musel doma dostudovat) vlastne nic ine nam ani nestihla vysvetlit...
to bol nas cely rozsah... a zrazu prisiel koniec semestra a my mame iba jeden zapocet napisany a chce nam dat skusku, co v AISku je napisane ze to konci hodnotenim!!!
tak si vytvorila stranku http://principypocitacov.wz.cz/ ze tak toto mame vediet...(neviem ale toto nie je stranka... to je 5 sekundovy text :twisted: ) pritom sme ani poriadne nepresli prvy celok...(1 link na jej stranke)
tieto PDFka su JPG kopie inych co spoluziak nasiel tiez na webe, este aj su v cestine !!!
2) k terminom: povedala ze v AISku su zverejnene 4 terminy, ale ze su neviditelne (ehm ZVEREJNENE???), 4 dokonca napisala aj na tabulu a spoluziak na jeden prisiel (kedze na AISku nic nevidel) a nikto tam nedosiel (ani ona, zyvalo to tam prazdnotou)
3) k cviceniam(prednasky nemame): bol som na kazdom cviceni, ale ani jedno ma nezaujalo(ale rozumel som)... dalej stotoznujem sa s nazorom, ze akoby nevedela o com hovori(viaceri sme tak natom...) a pritom na kazdom cviceni sa nas pytala "A vy ste druhaci?" (kedy sme to mali stihnut?) a este dalsia otazka "A vy ste uz prebrali logicke riadenie, ze to viete" (NIE, mali sme Logicke obvody s panom Petrovicom, ale to islo kusok inym smerom...) "A toto je prednaska alebo cvicenie?" (stale bola natom ze to bola prednaska nie cviko...)
tiez nam hovori ze to nie je dolezity predmet sak ma iba 2 kredity

DALEJ nechcem koli jej vymyslom prist o prospechove stipendium!!!

uz som bol jej klopat nahodou ci nebude ci sa nevyjasnia veci okolo jej predmetu ale nebola tam...

a ked to bude takto pokracovat som ochotny sa stazovat na studijnom, veducemu ostavu informatiky dokonca i jej samej...
<<

Aries

Poslať Pia Máj 28, 2010 2:35 pm

Pridam sa ku kolegovi...

Na tento predmet som sa tesil, cakal som ze sa dozviem nieco o principoch pocitacov, ako hovoril nazov. Uz na programovani padla parkrat otazka (minimalne v skupine E), ci sme mali na tomto predmete vysvetlene co je cache a podobne veci, vraj by sa tam take veci mali brat.
Bohuzial, do posledneho cvicenia to vyzeralo tak, ze sme sa bavili o nejakych utrzkoch z logickych obvodov, ani to nemalo ziadnu formu a ziaden system. Kreslili sa teda nejake obvody, bez systemu a bez toho, aby som videl nejaky postup vo svojich vedmostiach a navaznost veci, ktore preberame - jednoducho v tom bol chaos. Do toho sa na chvilu zrazu zjavili nejake automaty, pricom doteraz netusim co to vlastne je a aka je ich pointa (zrejme sa budu plnohodnotne preberat v druhom rocniku). Jedine co sme si o nich povedali je nejaky priklad na jednoduchej scitacke, aj to pre jeden typ automatu, druhy sme mali asi objavit sami...
Na poslednom cviceni sa zrazu zjavilo cosi konkretnejsie o pocitacoch, ale myslim ze posledne cvicenie z celeho semestra je dost malo na to, aby sa prebralo nieco, co sa malo robit zrejme vacsinu casu (sudim aspon podla medziodboristov, ktori mali toho o pocitacoch dost, z logickych obvodov som u nich vela nevidel). Skoncilo to teda tak, ze sa na spominanej stranke zjavili nejake pdf-ka s vecami, ktore sme z velkej casti vobec nespominali. Daju sa sice naucit, ale pripada mi to dost divne, rozpravat cely cas o niecom (co sa podla mna ani prilis netyka predmetu), a na konci dostat materialy, ktore hovoria o niecom inom. A ani tie materialy sa mi prilis nepozdavali, ak mam pravdu povedat.

Ok, ale ani tieto skusenosti by ma nedonutili napisat takyto prispevok do diskusie, bol by som ochotny dane fakty tolerovat... Co ma ale dostalo, je system, ako sa predmet ukonci (ukonci sa nejak vobec)? V strede smestra sme mali nejaky test, ktory mal tvorit len mensiu cast hodnotenia. Jeho vysledky nevieme doteraz. Dohodli sme sa na tom, ze budu vypisane nejake terminy na zaverecny hlavny test v AISe. Pani Gallova stale spominala nejaku skusku, aj ked z tohto predmetu nie je skuska, ale nebudem sa zbytocne natahovat na slovickach. V AISe sa vsak doteraz ziadne terminy nezjavili. Spominalo sa cosi o piatku v prvy tyzden, aj ked dost nejasne. Nie celkom isty tymto terminom som teda v ten piatok prisiel do skoly, ale bol som tam sam, ziadni spoluziaci ani vyucujuca. Pisal som jej teda mail co a ako, ci som "skusku" zmeskal, alebo vobec ziadna nebola, kedy vlastne bude... Zatial ziadna odpoved, uz je tomu tyzden. Skusali sme pani docentku spolu s kolegom Billym najst v stredu ked sme boli na inej skuske, ale v skole sme ju nenasli.

Takze z tohto dovodu vyjadrujem nespokojnost nad:
1. Obsahom predmetu, ktory podla mna nekorespondoval s tym, co by sa malo preberat. Bol by som schopny to nejak akceptovat, ak by nenasledovali dalsie body.
2. Aj to co sa prebralo, nemalo ziaden system a sablonu, predmet mi takmer nic nedal.
3. Chaos v tom, co sa ma ucit, ako sa ma ucit, koho ucit, a hlavne nemoznost nejak sa rozumne dohodnut na systeme hodnotenia. Teda, aj sa dohodlo, ale na strane vyucujucej sa to nejak zaseklo, studenti nevedia, co vlastne robit a ako predmet ukoncit.
Vasnivy pestovatel binarnych stromov a opravar Turingovych strojov na polovicny uvazok.
"Problem citatov najdenych na internete je taky, ze si nikdy nemozete byt isti ich autenticitou" Abraham Lincoln
<<

mirak

Poslať Pia Máj 28, 2010 3:03 pm

o tom ako vyzerali cvika z databaz2 by sa tiez dalo napisat zopar peknych veci, ale zatial to necham tak a vyjadrim sa anonymne do dotaznika ustavu
<<

Billy

Poslať Sob Máj 29, 2010 12:28 am

no lenze my doteraz nevieme co bude ako hodnotenie predmetu... a to je uz pre nas koniec tohto semestra... nie som z Kosic cize nie som ochotny koli jej rozmarom tu cestovat(i ked nebyvam fest daleko)
<<

Pnr

Poslať Sob Máj 29, 2010 10:07 pm

Teda semester sa skoncil a vy sa vtedy uvedomite, ze vam nevyhovuju cvicenia/prednasky?
<<

Aries

Poslať Sob Máj 29, 2010 11:04 pm

Nie, ono to nevyhovovalo uz aj predtym. Ale bol som ochotny to akceptovat (asi aj ostatni, ked tiez nic nepisali), lenze ten zaver nas uz dostal na hranicu, ked sme si povedali, ze sa k tomu nejak verejne vyjadrime...
Keby sa nejaky termin normalne uskutocnil a ja som mal "skusku" z principov uz za sebou, tak si poviem ok, nie vsetko je dokonale, mam to za sebou... Ale tak bohuzial, nemam ju za sebou a neviem ako a kedy budem.
Vasnivy pestovatel binarnych stromov a opravar Turingovych strojov na polovicny uvazok.
"Problem citatov najdenych na internete je taky, ze si nikdy nemozete byt isti ich autenticitou" Abraham Lincoln
<<

Kapko

Poslať Pon Máj 31, 2010 10:37 am

tak ja som jej pisal mail vcera a dnes mi odpisala ze nemala pristup v AISe k tomuto predmetu ale ze dnes by uz mala mat. Cize dneska by asi uz mohli byt tie terminy zverejnene.
PredchádzajúciĎalší

Späť na Pripomienky k vyučujúcim

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť