"prednáška" so ŠEJKom

<<

pripomienka

Poslať Uto Nov 18, 2014 9:12 pm

"prednáška" so ŠEJKom

Na začiatok chcem povedať, že môj príspevok je skôr len o vyjadrení názoru, než o vyvolaní nejakej diskusie, hoci reakcia niekoho kompetentného by ma potešila...
Dnes na jednej prednáške sme boli oboznámení o akcii Bez(a)Dis, konkrétne prednáške s nejakým šejkom Michalom Melíškom. Prvé, čo ma napadlo: šejkom??? Fíha no to bude asi niečo zaujímavé. Z omylu ma vyviedla spolužiačka, ktorá mi oznámila, že ide len o prezývku zo strednej školy. V mojom nadšení nastal zlom... Veď aký úspešný človek, ktorý by mi mohol ponúknuť "životnú radu", by sa nechával oslovovať prezývkou zo strednej školy (akoby to bol vysokoškolský titul). Nenechala som sa však tak rýchlo odradiť a po príchode na internát som sa snažila o tomto človeku niečo zistiť. Jediné čo som našla boli nejaké hlúpe videá na youtube, nejaká stránka kde ponúka kurzy hry na gitare (BTW nie je zapísaný v obchodnom registri) a jeho oficiálna stránka, na ktorej som sa o ňom a jeho životných "úspechoch" v podstate nič nedozvedela. Nechcem rýpať, ale každý druhý prednášajúci na našej fakulte má lepší spôsob vyjadrovania ako on, nehovoriac o jeho názoroch na to, čo človek dokáže a čo nie. Fajn, chalanisko si prečítal pár kníh a článkov, ako sa stať v živote úspešným a trochu sa mu to v hlave pomiešalo. Ja len nerozumiem tomu, prečo by mal tento človek o niečom prednášať. Na mňa sa z každého jeho videa pozeral nevyrovnaný a ustráchaný človek, ktorý sa snaží ostatných presvedčiť, že to čo vidia, nie je pravda. Neviem ako ostatní, ale ja som mu nezožrala ani jedno slovo. Ale možno sa mýlim ja. Vie mi niekto objasniť, čo tento človek v živote naozaj dokázal (okrem toho, že sa počas depresie nezabil, ako on sám v jednom videu označil za svoj najväčší úspech)? Prečo má robiť prednášku o inšpirácií?
<<

FeroG

Poslať Str Nov 19, 2014 12:03 am

Re: "prednáška" so ŠEJKom

Skusim reakciu kompetentneho - som totiz osoba, ktora ho oslovila a pozvala na Bez(a)Dis. Tu by som chcel zdoraznit, ze Bez(a)Dis je personalne a aj inak prepojeny s UINFom, ale nie je to skolska aktivita, ci oficialna aktivita UINFu.

Preco bol osloveny? V ramci organizacneho timu Bez(a)Disu je viac, ci menej casto otvarana otazka dalsieho smerovania Bez(a)Dis-u. Ja osobne som zastancom toho, ze od zalozenia Bez(a)Dis-u sa "svet zmenil" (tak moznosti, ocakavania, potreby, ale aj studenti) a Bez(a)Dis ako nieco, co donasa zaujimave popularizacne prednasky, sa stava stale menej atraktivnym pre studentov. V ramci experimentovania s dalsim smerovanim sa chcela vyskusat aj akcia orientovana na soft-skills. Kedze som si Michala Meliska vsimol pocas jeho kratkeho studia na skole a neskor mi facebook v ramci svojho vyberu ponukal notifikacie o nejakych jeho aktivitach, vedel som, ze je to clovek aktivny v skupine Toastmasters a zaroven sa cez rozne kurzy zlepsuje v recnicko-prezentacnych schopnostiach. Zdal sa mi preto ako idealny clovek pre Bez(a)Dis. Oslovil som ho. Jeho reakcia bola pozitivna - bol ochotny prist s kolegami zo skupiny Toastmasters a podelit sa so svojimi skusenostami.

Su Toastmasters a Melisek vhodni na Bez(a)Dis? Nebol by nejaky profesionalny soft-skills trener lepsi? Mozno ano, mozno nie. Kazdopadne z Bez(a)Dis-u nemame priame ci nepriame kontakty na takychto ludi. Navyse z pripravy jedneho projektu sa zda, ze takyto ludia bez financneho honoraru k nam velmi nezavitaju. Nuz a v ramci Bez(a)Disu su nase finacne moznosti obmedzene - navyse v Bez(a)Dise je nepisane pravidlo, ze vsetko je realizovane bez naroku na honorar, ci inu financnu/materialnu odmenu. Na skupine Toastmasters (nie je to ziadna KE lokalna skupina, ale celosvetova aktivita) sa mi paci, ze ide o ludi, ktori sa chcu rozvijat nad ramec svojich pracovnych povinnosti.

Kontroverznost? Mne neprislucha hodnotit osobne ci podnikatelske aktivity Michala Meliska. Videoblog beriem ako vyjadrenie jeho osobnych postojov a spolu s prezyvkou to vnimam ako sucast jeho personalneho marketingu, resp. personalneho brandingu (http://en.wikipedia.org/wiki/Personal_branding). Kazdopadne za to, ze sa rozhodol sam postavit na vlastne nohy, a za to, ze sa snazi pracovat na sebe, ma moje uznanie. A tieto veci su mi sympaticke aj v kontraste s mnozstvom pasivnych studentov bez (profesneho) zaujmu na nasich skolach.

Dnes akcia prebehla - ja ju hodnotit/komentovat nebudem, kedze nie som v cielovej skupine ludi, pre ktorych bola urcena. Verim, ze ucastnici do tohto fora prispeju svojimi komentarmi.

Na zaver by som sa chcel podakovat za tento prispevok do fora - aspon to tu po nejakom case opat ozilo. Tesi ma aj zaujem o konkretne Bez(a)Disovske prednasky - ludia so zaujmom su velmi vitani v uzsom organizacnom time Bez(a)Disu. Velmi radi Ta/Vas (neviem ci si/ste prvacka alebo neprvacka) privitame v time Bez(a)Disu, kde budes/budete moct aktivne ovplyvnovat cele smerovanie Bez(a)Disu. Bez(a)Dis tu je totiz pre studentov a ma reflektovat ich potreby a zaujem (OK, cast "Preco bol osloveny?" takym dojmom mozno neposobi, ale ja mam obrovsky zaujem prestat do diania okolo Bezadisu zasahovat).
<<

Billy

Poslať Str Nov 19, 2014 6:49 pm

Prisiel som sa pozriet na tento bezadis so SEJKom, lebo konecne som aj stihal nejaky bezadis seminar a taktiez mal som ho po ceste.
Zo zaciatku som mal pocit, ze ten chalan ma halucinacie alebo nieco podobne. To je predsa normalne, ze ked chalan spadne na hubu
tak sa treba postavit. To, ze z toho robil kusok vecsiu dramu, to uz nie je velmi moj problem. Ale ked sa preslo k druhej workshopovej casti
s ludmi s Toastmasters, tak sa mi to zacalo pacit. Mozno sa povedalo niekolko slov, ktore boli zbytocne alebo slovne spojenia,
ktore nedavali vyznam, ale vnieslo to iny duch atmosfery. Ja som za taketo akcie.
Why do Java programmers wear glasses? They don't C# :)
<<

FeroG

Poslať Sob Dec 13, 2014 3:59 pm

Zostrih z akcie bol zverejneny na stranke: http://bezadis.ics.upjs.sk/Prednasky/Toastmasters Cela akcia trvala takmer 3 hodiny. Vela casu zaberali improvizacie a hodnotenia. Tuto cast som vystrihol, kedze pre nahodneho "okoloiduceho" asi nemaju az taku pridanu hodnotu (v porovnani s ucastnikmi, improvizatormi a hodnotitelmi). Upozornujem, ze uvodnych 20 minut je len ukazka recnickeho vystupenia, ktore je analyzovane v dalsej casti.
<<

PainMaster

Poslať Ned Jan 04, 2015 5:40 pm

Klap Klap! Mne sa ti pacilo :)
We weren't born to follow
You gotta stand up for what you believe!

Ps: Za gramatiku ma neopravovat! Dakujem!

Späť na Všeobecné podnety a pripomienky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia