Problem s internetom

<<

pripomienka

Poslať Sob Jún 28, 2014 8:31 pm

Problem s internetom

Zdravím, mám problém s internetom, tak sa s tým snáď niekto stretol a bude mi vedieť pomôcť.
Bývam v paneláku a zo strechy mám spustený kábel s internetom (len na jednu mac adresu), ktorý mám zapojený v notebooku. Nedávno som s notebookom konfigurovala jeden wifi router a žiadala sa tam synchronizácia IP-čiek, takže som ju povolila. Kedže sa zmenila IP na notebooku tak som ju manuálne zmenila na takú akú som mala predtým. Po vypnutí notebooku sa však vždy vymaže predvolená brána (proste je tam prázdne pole) a po každom zapnutí ju musím nastavovať znova. Pri uspaní a prebudení tento problém nemám, ani pri vytiahnutí a opätovnom zapojení kábla. ( IP-čka, maska podsiete a DNS sa nezmažú ani po vypnutí). Neviete niekto čo je za tým a ako to napraviť? Budem vďačná za každú radu ;)
<<

gursky

Site Admin

Poslať Uto Júl 01, 2014 3:43 pm

Re: Problem s internetom

Milá pripomienka

Synchronizácia IP adries je pojem s ktorým som sa vo windowsoch nestretol. Asi to bude nejaká vlastnosť špeciálneho drivera tvojej sieťovej karty. Ak si však nastavovala ručne sieťové nastavenia len kvôli dočasnej konfigurácii routra, tak odporúčam znova nastaviť automatické nastavovanie cez DHCP server. V rozšírených nastaveniach siete je možnosť pridania viacerých brán pre statické adresovanie, ale touto cestou by som sa nevydával.
"Microsoft is not the answer. Microsoft is the question. NO is the answer." - Erik Naggum

Späť na Poradňa

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia