Projekty 2014

Moderátor: FeroG

<<

Vlado FKLm

Poslať Sob Jan 18, 2014 6:57 pm

Projekty 2014

Dobry den,
nakolko sa blizi zaverecny termin odovzdavania projektov, chcel by som sa opytat zopar otazok.
Hlavne ma zaujima, ci na moodle-y/-i pribudne polozka pre projekty tak, ako to bolo pri vsetkych domacich zadaniach a testoch? Druha otazky je, ci projekty odovzdavame ako JAR subory?
Dakujem velmi pekne :-)
<<

FeroG

Poslať Sob Jan 18, 2014 7:19 pm

Re: Projekty 2014

V Moodle som vytvoril polozku na odoslanie suborov k projektu. Informacie k tomu, co sa odovzdava, mozno najst na http://web.ics.upjs.sk/paz1a/Zadania/Projekty (sekcia "Časový plán projektov"). Je mozne odovzdat projekt aj ako jar subor, no dolezite je, aby boli dostupne zdrojove kody.

V suvislosti s polozenou otazkou vyvstava dalsia otazka. Kedy by sa mali konat obhajoby projektov? V zavislosti od terminu obhajob by sa potom posunul aj termin na odovzdavanie projektov (nam staci mat projekty 2-3 dni pred odovzdanim, aby bol cas pozriet si ich zdrojaky). Su nejake konkretne preferencie?

Moj navrh je 6.2.2014 po teste z PAZka (cize zaciatok by bol okolo 14:00) alebo potom v piatok 7.2.2014 po 13:00 (trebars aj ako sucast dna otvorenych dveri na UINFe). I ked vyhodnejsi je skor asi ten stvrtok, kedze bude dostupnych viac cviciacich (kvoli zaverecnemu testu), ktori tak budu moct tvorit komisiu.
<<

Alica

Poslať Sob Jan 18, 2014 9:21 pm

Ja osobne som za piatok 7.2., vo štvrtok sa určite nebudem môcť zúčastniť.
<<

Vlado FKLm

Poslať Ned Jan 19, 2014 12:10 am

Takze pre uplnost :-)
Odovzdavam skomprimovany priecinok obsahujuci zdrojove kody (java subory), pricom obrazky a hudbu (hoci pre beh programu su nevyhnutne) neodovzdavam. Pochopil som to spravne?
Co sa tyka terminu, vyhovuju mi oba, takze zo solidarity hlasujem za piatok :-)
<<

FeroG

Poslať Ned Jan 19, 2014 12:27 am

Vlado FKLm píše:Odovzdavam skomprimovany priecinok obsahujuci zdrojove kody (java subory), pricom obrazky a hudbu (hoci pre beh programu su nevyhnutne) neodovzdavam.

Je treba odovzdat kompletny projekt (java subory, obrazky, hudbu i vsetky dalsie subory nevyhnutne pre spustenie projektu). Kompletny projekt nebude zverejneny - sluzi len pre potreby obhajoby a hodnotenia.

Po obhajobach (ale aj pred) bude mozne odovzdat projekt vo verzii na zverejnenie. Tam uz nemusite davat zdrojaky, staci spustitelne jarko, v ktorom su nevyhnutne subory pre beh.
<<

Cabernet

Poslať Ned Jan 19, 2014 8:08 pm

ja som za stvrtok, 6.2
Stay hungry. Stay foolish.
<<

FeroG

Poslať Pon Jan 20, 2014 1:04 am

Cabernet píše:ja som za stvrtok, 6.2

To znamena, ze (1) mozem aj stvrtok aj piatok, ale preferujem stvrtok, alebo (2) mozem iba stvrtok a v piatok urcite nemozem?
<<

Cabernet

Poslať Pon Jan 20, 2014 1:16 am

FeroG píše:To znamena, ze (1) mozem aj stvrtok aj piatok, ale preferujem stvrtok, alebo (2) mozem iba stvrtok a v piatok urcite nemozem?

1
Stay hungry. Stay foolish.
<<

FeroG

Poslať Str Jan 22, 2014 12:02 pm

Keďže sa zdá, že diskusia o termíne obhajoby projektov utíchla, na základe všetkých doterajších informácii (na fóre, e-maily, ...) ako najvýhodnejší čas prezentácii sa javí piatok 7.2.2014 o 13:00 v P/01. Termín na odovzdanie projektu sa tak posúva na 5.2.2014.

Zároveň prosím tých, ktorí sa z akýchkoľvek dôvodov rozhodnú neodovzdávať a neprezentovať prihlásený projekt, aby mi to čo najskôr oznámili. Verím, že tak ako minulý rok, aj tento rok sa môžeme tešiť na veľmi kvalitné projekty a celá tá obhajoba bude pekným vyvrcholením celosemestrálnej práce na predmete PAZ1a. Nezabudnite tiež svoje projekty prihlásiť do súťaže IHRA: http://web.ics.upjs.sk/ihra/ (a "zabiť tak 2 muchy jednou ranou"). Termín na prihlásenie projektu do súťaže IHRA je do 31.1.2014.
<<

rodakj

Poslať Uto Feb 04, 2014 7:24 pm

1) Na prezentovanie projektu sa treba prihlásiť cez Ais?
2) Je nutné ostávať na celej obhajobe až kým sa neodprezentujú všetky projekty? Je prihlásených 25 projektov tak sa to môže predĺžiť a mal by som potom značné problémy s dopravou domov, keďže som dochádzajúci.
<<

FeroG

Poslať Uto Feb 04, 2014 8:45 pm

rodakj píše:1) Na prezentovanie projektu sa treba prihlásiť cez Ais?

Ta akcia v AISe je predovsetkym kvoli zarezervovaniu miestnosti na obhajoby. Ak sa prihlasis, nebude to na skodu, ale nie je to nevyhnutnost (pocet projektov bude jasny z toho, kolko projektov bude do zajtra 23:59:59) odovzdanych v Moodle.

rodakj píše:2) Je nutné ostávať na celej obhajobe až kým sa neodprezentujú všetky projekty? Je prihlásených 25 projektov tak sa to môže predĺžiť a mal by som potom značné problémy s dopravou domov, keďže som dochádzajúci.

Nie je nutne byt na celej obhajobe. Na druhej strane to treba brat tak, ze ak niekto sleduje tvoju obhajobu (a inspiruje sa tvojou pracou, hodnoti tvoju pracu, ...) je vhodne vypocut si aj jeho obhajobu projektu. Takze ocakavam pri tomto kolegialny pristup (a v ramci neho predpokladam, ze kosicki studenti pochopia komplikacie tych nekosickych a nebudu sa na nich hnevat, ak nebudu prave na ich obhajobe).
<<

rodakj

Poslať Str Feb 05, 2014 12:21 am

FeroG píše:Nie je nutne byt na celej obhajobe. Na druhej strane to treba brat tak, ze ak niekto sleduje tvoju obhajobu (a inspiruje sa tvojou pracou, hodnoti tvoju pracu, ...) je vhodne vypocut si aj jeho obhajobu projektu. Takze ocakavam pri tomto kolegialny pristup (a v ramci neho predpokladam, ze kosicki studenti pochopia komplikacie tych nekosickych a nebudu sa na nich hnevat, ak nebudu prave na ich obhajobe).

Je mi jasné, že v rámci slušnosti by bolo vhodné ostávať na obhajobe každého študenta. Všetko aj tak závisí od počtu prihlásených projektov, možno to časovo nakoniec stihnem, len veľmi nerád by som potom ostával v KE cez piatok večer až do rána, pretože by som tu veľmi nemal čo robiť. :)
<<

Michalka

Poslať Str Feb 05, 2014 12:04 pm

Ako vytvorím spustiteľný JAR súbor ? lebo mne vždy keď taký súbor vytvorím tak nejde spustiť , pritom v eclipse všetko funguje ...
<<

MarianOpiela

Poslať Str Feb 05, 2014 2:02 pm

Michalka píše:Ako vytvorím spustiteľný JAR súbor ? lebo mne vždy keď taký súbor vytvorím tak nejde spustiť , pritom v eclipse všetko funguje ...

Postup ako vytvoriť spustiteľný JAR súbor je v poslednej prednáške. Taktiež sa tam spomína aj to, ako spúšťať programy z príkazového riadku. Vyskúšaj teda vytvoriť JAR súbor, spustiť príkazový riadok, prejsť do zložky, kde máš uložený JAR súbor (pomocou príkazu cd) a potom zavolaj príkaz: java -jar nazovProjektu.jar ... Buď sa Ti program spustí a pobeží normálne, alebo sa v konzole príkazového riadku vypíše výnimka, kvôli ktorej nechce program bežať. Na základe tej výnimky potom budeš vedieť, kde zhruba treba hľadať chybu.
<<

Matúš R.

Poslať Str Feb 05, 2014 5:43 pm

Je potrebné prísť na obhajoby? Pretože ja sa nemôžem v piatok dostaviť do KE :(
Ďalší

Späť na PAZ1a

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia