Štatistika 2013/2014

Moderátor: FeroG

<<

FeroG

Poslať Pon Dec 16, 2013 6:52 pm

Štatistika 2013/2014

Viac krát sa ma kolegovia i študenti pýtali, aká je úspešnosť na PAZku. Musím sa priznať, že nejaké detailné štatistiky, okrem tej úplne finálnej pri zapisovaní známok do AISu, som nerobil. Takže prvá štatistika.

Aktuálne má predmet zapísaných 97 študentov, z toho 87 študentov čaká na hodnotenie. Zvyšným 10-tim študentom uznalo predmet PAZ1a študijné na základe absolvovania predmetu PAZ1a v minulých rokoch počas ich predošlého štúdia (s 8 z nich sa stretneme na predmete PAZ1b). PAZ1a pre externistov malo zapísaných ďalších 7 študentov.

Povinné minimum 30 bodov (zo 70) za semester (desaťminútovky+midterm aj s uvážením výsledkov "záchranného" midtermu) splnilo 56 študentov (A:17, B:9, C:10, D:9, E:11) + 3 externisti. O ich definitívnej úspešnosti rozhodnú záverečné praktické testy a projekt (ak nemajú splnené povinné minimum z domácich zadaní). V kontexte tejto štatistiku je 31 študentov prihlásených na decembrový termín záverečného praktického testu dosť zaujímavé číslo...
<<

FeroG

Poslať Pia Dec 20, 2013 11:59 pm

Re: Štatistika 2013/2014

Stručná štatistika k 1. termínu záverečného testu (20.12.2013). Celkom bolo prihlásených 31 študentov. Hranicu 30 bodov (povinné minimum) dosiahlo 27 študentov. Priemerný bodový zisk tých, ktorí mali aspoň 30 bodov, a po orezaní bodov na maximum 70 bodov bol 46,85 boda. Hranicu 70 bodov pokorili 4 študenti (dvaja sa dostali k 80 bodom pred vypršaním trvania testu).
<<

FeroG

Poslať Pia Jan 10, 2014 11:36 pm

Aby som pokračoval v tradícii detailných štatistík, tu je štatistika k 2. termínu záverečných praktických testov. Celkom bolo v AISe prihlásených 20 študentov, na test sa dostavilo 18 študentov. Hranicu 30 bodov dosialo 13 študentov. Maximum bolo 69 bodov. Priemerný bodový zisk tých, ktorí dosiahli aspoň 30 bodov, bol 44,13 boda. Pokiaľ ide o priemer, treba poznamenať, že dnešný termín bol charakteristický vyššou účasťou fyzikov. Kým priemer fyzikov nad 30 bodov bol 57,5 boda, priemer zvyšku nad 30 bodov bol 38,2 boda. Nie žeby úspech fyzikov nebol potešujúci, ale skôr je sklamaním veľmi slabý výsledok informatikov, t.j. tých, pre ktorých by programovanie malo byť kľúčovým predmetom prvého roku štúdia a zvládnutie programovania nevyhnutým predpokladom ďalšieho štúdia. Ostáva mi len veriť, že informatici sú na programovaní slabší, pretože excelujú na analýze, či algebre (PS: ale potom treba zvážiť štúdium matematiky).
<<

PainMaster

Poslať Str Jan 22, 2014 2:15 pm

FeroG píše:Aby som pokračoval v tradícii detailných štatistík, tu je štatistika k 2. termínu záverečných praktických testov. Celkom bolo v AISe prihlásených 20 študentov, na test sa dostavilo 18 študentov. Hranicu 30 bodov dosialo 13 študentov. Maximum bolo 69 bodov. Priemerný bodový zisk tých, ktorí dosiahli aspoň 30 bodov, bol 44,13 boda. Pokiaľ ide o priemer, treba poznamenať, že dnešný termín bol charakteristický vyššou účasťou fyzikov. Kým priemer fyzikov nad 30 bodov bol 57,5 boda, priemer zvyšku nad 30 bodov bol 38,2 boda. Nie žeby úspech fyzikov nebol potešujúci, ale skôr je sklamaním veľmi slabý výsledok informatikov, t.j. tých, pre ktorých by programovanie malo byť kľúčovým predmetom prvého roku štúdia a zvládnutie programovania nevyhnutým predpokladom ďalšieho štúdia. Ostáva mi len veriť, že informatici sú na programovaní slabší, pretože excelujú na analýze, či algebre (PS: ale potom treba zvážiť štúdium matematiky).

Fyzici niesu prvaci a je to vyber tych, ktorych to naozaj bavi. Som si isty, ze ak by sa napriklad starsi informatici zaujimali o zakladny kurz fyziky, tak budu mat lepsie vysledky ako priemerny prvaci na fyzike.
We weren't born to follow
You gotta stand up for what you believe!

Ps: Za gramatiku ma neopravovat! Dakujem!
<<

FeroG

Poslať Pia Jan 24, 2014 5:32 pm

Detailná štatistika 3. termínu záverečného praktického testu. Prihlásených bolo 18 študentov (vrátane dvoch externistov). Na test však došlo len 16 študentov. Nad 30 bodov získali 4 študenti. Pri tomto počte asi o priemere nemá zmysel hovoriť. Bodové zisky boli 67 (F), 43 (M), 37 (I), 34 (I). Pozitívnom je, že aj keď hranicu 30 bodov prekročilo málo študentov, dosť veľa študentov sa dostalo nad 20 bodov. Aj keď výsledky neboli najlepšie, zaujímavé je, že aj keď bola zverejnená ponuka na zrealizovanie predtestového workshopu, o nič také nebol záujem.
<<

FeroG

Poslať Pia Jan 24, 2014 5:40 pm

PainMaster píše:Fyzici niesu prvaci a je to vyber tych, ktorych to naozaj bavi. Som si isty, ze ak by sa napriklad starsi informatici zaujimali o zakladny kurz fyziky, tak budu mat lepsie vysledky ako priemerny prvaci na fyzike.

Moj nazor je, ze tu je asi dolezitejsie to, ze fyzici nie su prvaci. Teda, ze vedia, co to znamena zodpovedne sa pripravovat a uvedomuju si, co a preco studuju. Pokial ide o to bavenie. Nuz neviem, aj prvaci, co isli studovat informatiku, si tuto informatiku dobrovolne vybrali. A da sa preto ocakavat, ze zvladnutie programovania (ako jednej zo zakladnych zrucnosti univerzalneho informatika) by malo byt nieco, co by ich mohlo bavit. Napriklad aj dnesne vysledky su uplne naopak z pohladu toho, koho by co malo bavit.
<<

FeroG

Poslať Štv Feb 06, 2014 8:14 pm

Dnešok patril poslednému termínu záverečného praktického testu z PAZ1a. Prihlásených bolo 12 študentov (z toho 1 študent bol na teste po prvý krát). Všetci aj na test prišli. Aspoň 30 bodov získali 11 študenti. Priemerný bodový zisk bol 46.09 boda, maximum bolo 60 bodov.

Myslím, že štatistika hovorí za všetko. Dnešný test sa ako posledný test počas semestra významne vymykal od tých minuloročných. Neboli žiadne "prosíkania" o bodíky, ako to neraz zvykne bývať na posledných termínoch. Všetci hodnotitelia boli spokojní, študenti v prevažnej väčšine veľmi rozumne reagovali na komentáre a pripomienky ku riešeniam. Iste, dnes neboli to žiadne super výkony ako to býva pri 1. termíne, ale vysoký priemer vzhľadom na maximum hovorí, že prevažovali dosť dobré riešenia. Čo bolo príčinou dnešných úspechov? Touto otázkou nabádam účastníkov dnešného testu k reakcii - istotne mladších kolegov o rok bude zaujímať, ako sa pripraviť tak, aby sa test podarilo úspešne absolvovať. V čom sa zmenila príprava oproti predošlým testom?

Späť na PAZ1a

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia