Záverečné praktické testy

Moderátor: FeroG

<<

FeroG

Poslať Pia Máj 24, 2013 8:02 pm

Záverečné praktické testy

Zadania z dnešného praktického testu sú zverejnené na stránke PAZka. Asi až na úlohu o domčeku, kde backtracking (zvyčajne overovanie následnosti hrán vo vytvorenej permutácii) trebalo poriadnejšie premyslieť, zvyšné úlohy mali byť porovnateľné s úlohami z minulých rokov. Sú z vašej strany nejaké komentáre k zadaniam alebo k priebehu testu?

Moje zhodnotenie: Ja som sa zvyčajne zdržiaval v P/03, takže o tom ako sa darilo v P/04 nemám presný obraz. Celkovo musím skonštatovať, že viacerí si s úlohami podarili veľmi dobre (tak spomedzi študentom matematiky, informatiky ale najmä fyziky). V pár prípadoch svoje spravil stres - stáva sa. Musím tiež skonštatovať, že v nemalo prípadoch som od niektorých študentov čakal podstatne lepšie výsledky, resp. ich dnešné výsledky nezodpovedali ich algoritmicko-programátorskému potenciálu. Čo ma sklamalo, bolo to, keď tí najlepší len vyriešili úlohy na práve toľko bodov, koľko im trebalo na A-čko a nič viac. To akoby len potvrdzovalo, že striktné limity a pravidlá sú nevyhnutné, pretože bez nich by (ani tí najlepší) študenti nespravili samovoľne nič.
<<

Danka.Sl.

Poslať Pia Máj 24, 2013 9:00 pm

Re: Záverečné praktické testy

Ja si myslím, že keď človeku na záverečnom teste stačí len pár bodov na A-čko tak to hlavne ukazuje to, že sa predmetu poctivo celý semester venoval a vynaložil nemalé úsilie na riešenie nepovinných domácich zadaní. Ak niekto chce mať A-čko tak sa na to musí snažiť, nie len splniť povinné minimá ale urobiť aj nemalú prácu naviac, čo je popri ostatných predmetoch pomerne náročné, keďže každý učiteľ očakáva, že práve jeho predmetu budeme venovať netriviálnu časť svojho voľného času. Z tohto pohľadu teda, nemôžte nás, ktorí sa usilujeme o najlepší výsledok počas celého semestra obviňovať z toho, že sme sa odmietli "predvádzať". Na čo je to dobré? Skôr by ma viac sklamali ako učiteľa ľudia, ktorý na to celý semester kašlú a potom prosíkajú o bod či dva len aby prešli. Pre nich sú tie minimá... :wink:
<<

PainMaster

Poslať Sob Máj 25, 2013 4:00 pm

FeroG píše: Čo ma sklamalo, bolo to, keď tí najlepší len vyriešili úlohy na práve toľko bodov, koľko im trebalo na A-čko a nič viac.

To akoby len poukazovalo na to, ze striktne limity a pravidla su zbytocne, pretoze student ktory pracuje cely semester, nema naladu na neake suhrne testovanie len pre dovod neakych limitov, preto demonstrativne odchadza s takymto minimom.
We weren't born to follow
You gotta stand up for what you believe!

Ps: Za gramatiku ma neopravovat! Dakujem!
<<

FeroG

Poslať Sob Máj 25, 2013 10:23 pm

Danka.Sl. píše:Ja si myslím, že keď človeku na záverečnom teste stačí len pár bodov na A-čko tak to hlavne ukazuje to, že sa predmetu poctivo celý semester venoval a vynaložil nemalé úsilie na riešenie nepovinných domácich zadaní. Ak niekto chce mať A-čko tak sa na to musí snažiť, nie len splniť povinné minimá

Ano iste. Tak je postavene hodnotenie na PAZ1b, ze nie kazdy moze skoncit s A-ckom a A-cko je znamka, ktoru si treba zasluzit aj cez zodpovednu pracu cez semester. Nikto nespochybuje sikovnost a zrucnosti tych, ktori skoncili s A-ckom. Som dokonca velmi rad, ze relativne dost ludi skoncilo s A-ckom a este nemaly pocet dalsich na A-cko aspiruje. Dokonca si dovolim tvrdit, ze mnohi z vas (na cele s tebou) su o poznanie lepsi nez trebars vasi starsi kolegovia. Specialne obrovskym prekvapenim je odbor MI. Samozrejme vzdy boli sikovnejsi a menej sikovni studenti aj medzi MI. Ale to, co je tento rok, tu este nikdy nebolo z pohladu celej skupiny. O niekolko levelov prekonavate vsetko MI ake som ja na UPJS mal moznost zazit.

Danka.Sl. píše: keďže každý učiteľ očakáva, že práve jeho predmetu budeme venovať netriviálnu časť svojho voľného času.

To neocakava ziaden ucitel. Ucitelia len ocakavaju, ze sa studenti budu zodpovedne pripravovat v ramci svojho studijneho casu (studijny cas = kontaktne vyucba + individualna priprava).

Danka.Sl. píše:Z tohto pohľadu teda, nemôžte nás, ktorí sa usilujeme o najlepší výsledok počas celého semestra obviňovať z toho, že sme sa odmietli "predvádzať".

Poopravim, ze takmer celeho semestra :-) A nikto po vas nechcel, aby ste sa predvadzali (pred kym?). Ale ked uz hovorime o predvadzani, tak nie je predvadzanie to, ak niekto oddide po kratkom case s tym, ze on uz dost bodov na A-cko? :-) Inak traja ludia mali v sucte nad 160 bodov a nikto z nich neodisiel v piatok velmi predcasne.

Danka.Sl. píše:Skôr by ma viac sklamali ako učiteľa ľudia, ktorý na to celý semester kašlú a potom prosíkajú o bod či dva len aby prešli.

To je zas iny pribeh...

Cely ten moj komentar smeroval k tomu, ze coraz viac badat to, ze studenti nefunguju v rezime, kedy sa snazia robit veci najlepsie ako vedia. Samozrejme niet sa comu divit vzhladom na celkove nastavenie spolocnosti. Preto vo velkom fici E-learning (staci mi E-cko). O to viac je skoda, ked aj ta elita (samozrejme nemozno generalizovat a ako sa hovori cest vynimkam) sice funguje na hranici toho, aby si zachovala svoje elitne postavenie, ale nie je snaha tieto hranice prekonavat. Ono aj to bol jeden z dovodov, preco tento rok nevznikla E[xtra] skupina. Ludia s know-how a zrucnostami by sice boli (a nemalo), ale ...

PainMaster píše:pretoze student ktory pracuje cely semester, nema naladu na neake suhrne testovanie len pre dovod neakych limitov,

Celkovo mi k tomu napada kopa metafor, prikladov a argumentov, ktore by k tymto prispevkom islo umiest. Ale myslim, ze je nepotrebne ich sem pisat...
<<

Danka.Sl.

Poslať Sob Máj 25, 2013 10:49 pm

asi som použila zlé slovo... Myslela som to tak, že nepovažujem za nutné dokazovať Vám ako vyučujúcim, že dokážem vyriešiť práve takú úlohu za taký čas, mne osobne vyriešenie tej úlohy na tom mieste nič nedá a keďže rada programujem, určite si tie úlohy vyriešim doma v kľude so snahou o čo najefektívnejšie riešenie. Vy sa tak môžte venovať študentom, ktorý to potrebujú viac ako ja... A je to tiež o prioritách...mala som dôvod odísť skôr a venovať sa iným predmetom, ktoré bohužiaľ nemajú spôsob hodnotenia ako pazko, čo je podľa mňa škoda... :)
<<

FeroG

Poslať Ned Máj 26, 2013 7:29 am

Danka.Sl. píše:e nepovažujem za nutné dokazovať Vám ako vyučujúcim, že dokážem vyriešiť práve takú úlohu za taký čas

Samozrejme, v tvojom pripade to nie je nijako potrebne. Tym komentarom so chcel poukazovat na uplne ine veci, ako jeden drobny detail v spocivajuci v tom, ze poniektori odisli ihned ako mali dosiahnute potrebne body. Ten komentar sa ani netykal konkretne tvojej osoby. Bol to len vseobecny komentar k comusi na zaklade dlhodobejsieho pozorovania....
<<

dony

Poslať Sob Jún 01, 2013 3:40 pm

V pripade neuspechu na niektorom z uverejnenych terminov, bude este nejaky stvrty(ako minuly rok) ?
<<

FeroG

Poslať Sob Jún 01, 2013 3:50 pm

dony píše:V pripade neuspechu na niektorom z uverejnenych terminov, bude este nejaky stvrty(ako minuly rok) ?

Treba sa pripravit tak, aby clovek uspel na niektorom z prvych troch terminov. Pretoze v auguste bude treba bojovat aj s tym, ze sa vela pozabuda. To uz vsetko vyzera tak velmi zle, ze prvy junovy den treba mysliet na augustovy termin?

Aj ked kazdy rok som mal zamer, aby ziaden augustovy termin nebol, vzdy sa v minulosti konal. Takze tento rok to skor beriem ako fakt, ze bude aj augustovy termin... Upozornujem vsak, ze v pripade, ze PAZ1b je zapisane po druhy krat, tak hodnotenie musi byt ziskane do konca juna. Rovnako je nevyhnutne do konca juna ziskat 40 kreditov.
<<

dony

Poslať Uto Jún 04, 2013 6:17 pm

Snad nebude potrebny ziaden augustovy termin, ale clovek nikdy nevie. Cisto pre zaujimavost,ake su statistiky? Su uspesni riesitelia, aj po takej letnej pauze, pocas augustoveho terminu?
<<

FeroG

Poslať Uto Jún 04, 2013 6:20 pm

dony píše: Cisto pre zaujimavost,ake su statistiky? Su uspesni riesitelia, aj po takej letnej pauze, pocas augustoveho terminu?

Ziadna statistika uspesnosti na jednotlivych terminoch neexistuje. Ale na kazdom augustovom termine sa nasiel nejaky uspesny riesitel.
<<

FeroG

Poslať Pia Jún 07, 2013 7:58 pm

Za nami je dalsi zo zaverecnych praktickych testov. V styroch pripadoch bola odvedena skvela praca a vznikli pekne riesenia (2 x skupina A a 2 x skupina D; i ked v jednom pripade z D-cka sa islo len na minimum na dosiahnutie A-cka takze az tak vela pekneho kodu sa nepovytvaralo...). Bolo aj par riesitelov, ktorym sa dnes velmi nedarilo (aj ich cviciaci sa vyjadrili, ze od nich cakali viacej). Nuz a samozrejme bola aj skupina neuspesnych riesitelov, ktori sa verim z dneska poucia a vsetko im to vyjde na dalsom termine. Na to, ze na dnesnom termine boli len dvaja z EFM a zvysok bol I, resp. IX, celkovo vysledky neboli az take uspesne ako na predoslom termine, kde dominovali matematici a MI.

Tak ako stale, aj teraz je tu vyzva na komentare k zadaniam a priebehu testu. Ak sa totiz objavili nejake problemy, treba sa ozvat, aby sa neopakovali na dalsom termine.
<<

FeroG

Poslať Pon Jún 10, 2013 12:42 pm

V AISe som si vsimol, ze na 3. termin zaverecnych testov su prihlaseni len 7 studenti (vacsina z nich este nebola na ziadnom zo skorsich terminov). Navyse podla bodov v Moodle je tu este kopa ludi, ktori splnili povinne minima, no akosi zaverecne prakticke testy ignoruju. Co je pricinou tejto situacie?

Späť na PAZ1b

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť