Zaverecne testy

Moderátor: FeroG

<<

sima

Poslať Ned Máj 05, 2013 11:31 pm

Re: Zaverecne testy

co sa tyka teoretickeho testu,tak mne tiez nevyhovuje ten pondelok 20.5. kvoli uz spominanej analyze,ostatne dni v pohode a skor by som brala doobeda
ohladom praktickych testov mi zatial nevyhovuju utorky,kedze vtedy su vypisane terminy z automatov :)
<<

FeroG

Poslať Pon Máj 06, 2013 11:37 am

Vysledok dnesnej diskusie (burzy datumocasov) je ten, ze zaverecna teoreticka pisomka bude vo stvrtok 23.5.2013 o 10:00 v P/01. Prvy termin zaverecneho praktickeho testu bude v piatok 24.5.2013 o 8:30 a zaroven sa ako preferovany den praktickych testov urcil piatok. Otazka je, v ktore datumy by mali byt dalsie terminy. Mne zatial ako zaujimave datumy vychadzaju 7.6. a potom 28.6. Bude to takto OK?
<<

Danka.Sl.

Poslať Uto Máj 07, 2013 8:46 pm

budeme na zaverecnom teste moct vyuzivat kniznicu Graph?
<<

FeroG

Poslať Uto Máj 07, 2013 9:06 pm

Danka.Sl. píše:budeme na zaverecnom teste moct vyuzivat kniznicu Graph?

Ano, tuto kniznicu bude mozne pouzivat.

A este jeden komentar: Dostal som mail ohladom 1. terminu zaverecneho praktickeho testu. Nebolo to tam sice tak doslova napisane, ale smerovalo to k tomu, ci by 1. termin nemohol byt predsa len uz vo stvrtok poobede. Samozrejme plati, ze ak sa vsetci zaujemcovia o ucast na 1. termine dohodnu, moze byt test uz vo stvrtok (ja voci tomu nemam vyhrady). Ak nie, plati to, co bolo dohodnute na prednaske, t.j. piatkovy termin.
<<

FeroG

Poslať Štv Máj 16, 2013 7:05 pm

Povodne boli planovane terminy zaverecnych praktickych testov na 24.5.2013, 7.6.2013 a 28.6.2013. Az dnes som si vsak uvedomil, ze na 28.6. su uz naplanovane bakalarske statnice a teda zaverecny test v tento datum nie je mozne realizovat. Preferovany je termin 21.6. alebo iny den v tyzdni od 24.6.?
<<

SilviaB

Poslať Štv Máj 16, 2013 9:12 pm

A ten prakticky test z piatku 24. maja by sa nemohol pisat uz stvrtok poobede? Uz padol tento navrh? :D lebo pre NEkosicanov su to dve precestovane dni :(
<<

FeroG

Poslať Štv Máj 16, 2013 9:15 pm

SilviaB píše:A ten prakticky test z piatku 24. maja by sa nemohol pisat uz stvrtok poobede? Uz padol tento navrh? lebo pre NEkosicanov su to dve precestovane dni

Ako som povedal na cviceniach: Ak sa vy dohodnete, z nasej strany to nie je problem. Aktualne je na tento termin prihlasenych 20 studentov.
<<

FeroG

Poslať Štv Máj 16, 2013 9:27 pm

V AISe som vytvoril stvrtkovy termin. Pozor, je to len prieskumny termin. Ak sa vsetci prihlaseni na piatkovy termin presunu na stvrtkovy, tak piatkovy termin sa zrusi a bude stvrtkovy termin. Ak ostane co i len jeden student na piatok (co bol prvotne dohodnuty termin), bude sa konat test v piatok.
<<

FeroG

Poslať Pia Máj 17, 2013 4:29 pm

Kolegovia ma informovali, ze v jednotlivych skupinach padli otazky k zaverecnym testom. Pre kazdy pripad oficialna sumarizacia.

(1) Budu na zaverecnom teoretickom teste aj veci z prvej polovice semestra?
O: Tak ako po minule roky, aj tento rok mozu byt na zaverecnom teoretickom teste otazky z prvej polovice semestra. Testu vsak samozrejme budu dominovat prave otazky z druhej polovice semestra (t.j. veci nepokryte polsemestralnym testom).

(2) Kolko bude trvat zaverecny teoreticky test?
O: 90 minut

(3) Budu na zaverecnych testoch aj veci z poslednej prednasky venovanej triangulacii a problemu stabilneho priradenia?
O: Tak ako bolo povedane na prednaske, obsah tejto poslednej prednasky nebude obsahom zaverecnych testov. To vsak nevylucuje, ze nejake otazky alebo ulohy sa budu tykat aj oblasti predstavenych v tejto prednaske. Ak taketo ulohy budu, tak budu postavene tak, aby boli riesitelne aj bez znalosti obsahu poslednej prednasky (znalost obsahu poslednej prednasky vsak pri rieseni takychto uloh moze pomoct).

(4) Budu na zaverecnom praktickom teste aj veci z prvej polovice semestra?
O: Ano. A v primeranom pocte. Polsemestralny test bol len za 15 bodov, zaverecny bude za 45 bodov (patrilo by sa, aby ziadna tema nebola zvyhodnovana pred inymi).

(5) Co budeme moct pouzivat na praktickych testoch?
O: Tradicne su dostupne slajdy z prednasok a zdrojove kody k prednaskam. Zdrojove kody z cviceni nemusia byt dostupne.

(6) Cakaju nas na zaverecnych testoch nejake novinky v porovnani s PAZ1a alebo minulymi rokmi?
O: Monitorovaci softver, ktory bol uz aj na PAZ1a (ale to nie je novinka) ako reakcia na to, co minuly rok stvarali studenti pri zaverecnych testoch. Upozornujem tiez na "novinku", ze porusenie "pravidiel hry" (podmienok testu) pocas testov ma za dosledok automaticky FX z predmetu. Dalsie upozornenie je, ze sa sprisni hodnotenie v "hranicnych situaciach". Kym v minulosti, ak niekomu chybal nejaky ten bod (bod hore-dole, ale tu skor islo o princip) do splnenia minima alebo ziskania hodnotenia, tak sa prizmurilo oko, aby sa student nemusel opat stresovat na niektorom z dalsich testov. Za toto prizmurenie sa "platilo" tym, ze student mal vyriesit nejaku dodatocne domace zadanie. Studenti vsak v skuskovom strese a navale povinnosti pocas prazdnin na to zvykli zabudnut. Aby studenti neboli nuteni robit nejake dodatocne domace zadania, od tychto prizmureni sa upusti.
<<

katkaL

Poslať Pon Máj 20, 2013 2:12 pm

Dobry den,
chcem sa opytat, ci v zaverecnom teste v ulohach s vyhladavanim v texte staci pouzit naivny algoritmus alebo nejake vylepsene? Napriklad v teste z 30.5 z minuleho roku v ulohe "Vyhladavanie s preklepmi" ?
Dakujem.
<<

RadoG

Poslať Pon Máj 20, 2013 3:31 pm

katkaL píše:Dobry den,
chcem sa opytat, ci v zaverecnom teste v ulohach s vyhladavanim v texte staci pouzit naivny algoritmus alebo nejake vylepsene? Napriklad v teste z 30.5 z minuleho roku v ulohe "Vyhladavanie s preklepmi" ?
Dakujem.

V úlohe, ktorú spomínate, môžete použiť naivný algoritmus.
<<

FeroG

Poslať Pon Máj 20, 2013 4:18 pm

RadoG píše:
katkaL píše:Dobry den,
Dakujem.

V úlohe, ktorú spomínate, môžete použiť naivný algoritmus.

Este doplnim, ze vymysliet implementaciu, ktora by vychadza z KMP, resp. by bezala v porovnatelnom case, by bola uloha hodna minimalne diplomovky...
<<

katkaL

Poslať Pon Máj 20, 2013 4:36 pm

No ja som mala na mysli akekolvek jednoduchsie vylepsenia...Ci je to uplne jedno, alebo sa za to strhavaju body.
<<

FeroG

Poslať Pon Máj 20, 2013 5:05 pm

katkaL píše:No ja som mala na mysli akekolvek jednoduchsie vylepsenia...Ci je to uplne jedno, alebo sa za to strhavaju body.

Akekolvek fungujuce riesenie beziace v polynomialnom case je OK.
<<

FeroG

Poslať Pon Máj 20, 2013 6:35 pm

Vzhladom na to, ze sa do tejto chvile na stvrtkovy poobednajsi termin prihlasilo iba 7 studentov a na piatkovy termin je prihlasenych 24 studentov, 1. termin zaverecneho praktickeho testu sa bude definitivne konat v piatok (tak ako to bolo dohodnute).
PredchádzajúciĎalší

Späť na PAZ1b

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť