Organizácia LS 2012/2013

Moderátor: FeroG

<<

FeroG

Poslať Štv Jan 24, 2013 8:34 pm

Organizácia LS 2012/2013

Dnešným 3. termínom záverečného testu sa viac-menej ukázal očakávaný počet študentov na PAZ1b. Aktuálne má predmet PAZ1a úspešne absolvovaných 44 študentov a očakávam (ba som si istý), že 4. termín ešte nejakých úspešných študentov prinesie. No po skúsenosti z minulých rokov už aktuálne číslo nám dovoľuje dosť presne odhadnúť celkový počet študentov na PAZ1b. Vyzerá to, že výučba PAZ1b bude organizovaná do 4 skupín + 1 E[xtra] skupina. Keďže na skupinu len pre matematikov boli rôznorodé reakcie, tento experiment sa asi konať nebude (to však neznamená, že sa nemáte tešiť na iné experimenty...).

Dnes už tiež začala komunikácia s potenciálnymi cvičiacimi PAZ1b (už tradične tím PAZ1b bude až na malé zmeny podobný tímu PAZ1a; zmena nastane na poste prednášajúcich a pravdepodobne vyzerá to aj na menšie zmeny medzi cvičiacimi). Aby sa semester podarilo organizačne hladko naštartovať, je tu niekoľko otázok, resp. výziev.

E[xtra] skupina: Záujemcov poprosím zaslať mailom informáciu o záujme byť v E[xtra] skupine (okrem dvoch záujemcov z 1. termínu) - podľa možnosti čo najskôr, ideálne do 29.1.2013.

Otázka: Ako by malo byť realizované rozdelenie do skupín? Minulý rok sa ľudia rozdelili do skupín tak, že sa usporiadali podľa úspešnosti na PAZ1a a potom systémom A, B, C, D, A, B, C, D, ... sa zaradili do skupín. Vznikli tak na vstupe viac-menej vyvážené skupiny. Je tento model akceptovateľný aj teraz, ale sú nejaké iné návrhy/preferencie?
<<

miriama krchová

Poslať Štv Jan 24, 2013 8:56 pm

Re: Organizácia LS 2012/2013

Mne príde logickejšie usporiadať študentov do skupín podľa ich možností a schopností, je síce pravda, že inak by vznikli vyvážené skupiny, ale na druhej strane byť v skupine kde je každý v podstate na rovnakej úrovni je, aspoň podľa mňa lepšie.
<<

FeroG

Poslať Štv Jan 24, 2013 9:32 pm

miriama krchová píše:Mne príde logickejšie usporiadať študentov do skupín podľa ich možností a schopností, je síce pravda, že inak by vznikli vyvážené skupiny, ale na druhej strane byť v skupine kde je každý v podstate na rovnakej úrovni je, aspoň podľa mňa lepšie.

Vdaka za nazor. Taketo usporiadanie by bolo dobre pre tych uplne najlepsich. Tych priemernych by nemal kto potiahnut, ale "prezili by". No a ti najslabsi by boli odsudeni na "zanik"... Mal som uz pred par rokmi moznost zazit skupinu, kde dominovali ti slabsi. A ti slabsi so sebou stiahli ludi, ktori mali potencial (ved ako sa hovori, medzi slepymi je jednooky kralom).

Ved aj E[xtra] skupina nikdy nebola formovana ako skupina pre najlepsich - preto to ohranicenie na pocet ludi, ktore je 5 aj ked medzi studentami je daleko viac sikovnych ludi.
<<

miriama krchová

Poslať Štv Jan 24, 2013 9:41 pm

Na základe vašich skúseností s tým potom musím súhlasiť, no logicky mi aj tak nesedí :D
<<

SilviaB

Poslať Pia Jan 25, 2013 12:03 pm

ja by som bola tiez za to, aby sme si na zaciatku semesestra mohli vybrat vsetci skupinu, ktora nam bude viac vyhovovat :) a chcela by som sa spytat, ci rozvrh, ktory mame v AIS-e sa este bude menit alebo je uz trvaly?
<<

FeroG

Poslať Pia Jan 25, 2013 12:22 pm

SilviaB píše:ja by som bola tiez za to, aby sme si na zaciatku semesestra mohli vybrat vsetci skupinu, ktora nam bude viac vyhovovat :)

Na PAZ1b uz boli roky, ze studenti si mohli vybrat skupinu. Ale napriklad minuly rok bol rokom, kedy vacsina studentov nemala velmi zaujem o ovplyvnenie vyucby, ci o to vybrat si skupinu. Aj preto bolo prerozdelenie robene z nasej strany a tusim len 5-6 studentov uviedlo preferenciu na skupinu, do ktorej chcu ist (ich preferenciam sa vyhovelo). Asi nejako takto sa to spravi aj tento rok - nepredpokladam, ze vela studentov ma zaujem o konkretne skupny (tento rok je vsak uz podstatne viacej vyplnenych dotaznikov k vyucbe, takze mozno to bude tento rok ine).

SilviaB píše:a chcela by som sa spytat, ci rozvrh, ktory mame v AIS-e sa este bude menit alebo je uz trvaly?

U masovych predmetov s paralelnou vyucbou ako je PAZ1a a PAZ1b su zmeny nepravdepodobne (i ked aj ja osobne by som privital, ak by bol rozvrh PAZ1b iny). Rozvrhari maju aj tak urcite dost prace najst vhodne miestnosti a terminy (treba si uvedomit z kolkych roznych odborov chodia ludia na PAZ1a a PAZ1b).
<<

FeroG

Poslať Str Feb 06, 2013 10:14 pm

Dneškom bola uzatvorená možnosť oznámenia preferovanej študijnej skupiny v rámci predmetu PAZ1b. Študentov, ktorí neoznámili cez Moodle preferovanú skupinu, nejakým spôsobom najneskôr do pondelka zaradíme do niektorej zo skupín.

Vznikla však situácia, ktorú by bolo fajn nejako vyriešiť. Mňa osobne teší záujem o skupinu A a prejavená dôvera. Problém ale je, že pri piatich skupinách je predpokladaná početnosť jednej skupiny 11-12 študentov. O skupinu A prejavilo záujem 17+1 študentov, čo je viac než predpokladaná početnosť skupiny - vedie to k početnosťou nevyváženým skupinám.

Možné riešenia sú:
(1) Systémom kto prv príde, ten prv melie, zosekáme počet študentov na 12.
(2) Nejako sa dohodnete tak, aby v skupine ostalo 12 študentov.
(3) Riskneme väčšiu skupinu za predpokladu, že sa nájde cvičiaci (je tu eventuálne možnosť "zlúčiť 2 skupiny"), ktorý by pomohol s manažovaním skupiny. Táto možnosť ale prináša pri PAZ1b veľké riziko zhoršenia výučby, pretože vo veľkej skupine sa bude dať ťažko diskutovať o riešeniach a analyzovať možné alternatívne riešenia (pri PAZ1b sa vzhľadom na obsah funguje trochu iným spôsobom, než to bolo na PAZ1a).

Nejaké názory, preferencie?
<<

sima

Poslať Str Feb 06, 2013 10:23 pm

ja osobne urcite nechcem byt v inej skupine ako A,ale to tretie riesenie podla mojho nazoru nie je velmi dobre...nakolko som aj od starsich studentov pocula,ze tento predmet je narocnejsi tak asi by nebolo dobre keby nas bolo vela v jednej skupine
<<

kubo

Poslať Str Feb 06, 2013 10:53 pm

odchod zo skupiny A by bol velmi tazky... ale posledne riesenie rovnako nepovazujem za riesenie
<<

ondrisovalucia

Poslať Štv Feb 07, 2013 8:19 pm

Ja by som tiež veľmi rada ostala v skupine A a tak isto súhlasím s názormi na to tretie riešenie,že to nie je najlepší nápad :)
<<

FeroG

Poslať Štv Feb 07, 2013 11:26 pm

Predpokladam, ze kazdy, kto si vybral nejaku skupinu, by v nej rad zostal. A tiez, ze to tretie riesenie prinasa mnohe rizika. Ale aky je navrh riesenia z vasej strany, s ktorym by ste boli spokojni?
<<

PainMaster

Poslať Pia Feb 08, 2013 2:10 am

Som za riesenie cislo (2), pricom "neako" by malo znamenat nestranne vyberove konanie na ktorom by student ukazal prinos pre skupinu do ktorej sa hlasi :)
We weren't born to follow
You gotta stand up for what you believe!

Ps: Za gramatiku ma neopravovat! Dakujem!
<<

kubo

Poslať Pia Feb 08, 2013 9:22 am

neviem ci bude niekto spokojny, ked bude musiet odist :-) nevidim to nijak inak ako na osekanie na 12, aj ked tak odpadnem asi aj ja kedze som sa prihlasil neskoro, alebo potom naozaj nejake "vyberove konanie" ako hovori painmaster
<<

FeroG

Poslať Sob Feb 09, 2013 11:14 am

Kedze prve cvicenia su vo stvrtok a bezia paralelne, asi najlepsie bude detaily rozdelenia do skupin dohodnut v pondelok po prednaske.
<<

PALI_1

Poslať Pon Feb 11, 2013 5:05 pm

Ešte by ma zaujímalo, kde zistím, do akej skupiny som bol / budem zaradený :)
Ďalší

Späť na PAZ1b

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť