Špeciálne skupiny plánované na LS 2012/2013

Moderátor: FeroG

<<

FeroG

Poslať Ned Dec 16, 2012 8:21 pm

Špeciálne skupiny plánované na LS 2012/2013

PAZ1a sa blíži k svojmu záveru. No koniec PAZ1a znamená začiatok PAZ1b. Po minulé roky sa organizačné veci týkajúce sa PAZ1b nechávali až na koniec skúškového. Tento rok to však skúsime spraviť už v predstihu.

Počas letného semestra sa uvažuje o dvoch špeciálnych skupinách (ak vznikne záujem).

E[xtra] skupina. Táto skupina už má svoju tradíciu. Cieľom je vytvoriť malú (5-6 študentov) skupinu, ktorá by mala iný štýl práce a robila by viac vecí nad rámec predmetu. Základná idea je tá, že počas 2 hodín cvičení sa pokryje štandardný obsah (na ten budú mať zvyšné skupiny 4 hodiny) a ďalšie 2 hodiny sa môžu využiť na "pokročilý" obsah súvisiaci s témou týždňa. Očakáva sa, že účastníci tejto skupiny sú pripravení robiť veci nad rámec predmetu. Napr., že sa pred cvičeniami pozrú na úlohy vopred a 2 hodiny "štandardných" cvičení sa nevenujú všetkým úlohám, ale len tým problematickejším. Pokročilý obsah by mal slúžiť aj ako príprava nových ľudí na účasť na programátorských súťažiach (ale nielen to). Možno by tieto cvičenia mohli byť aj nejako prepojené so študentskou iniciatívou pod pracovným označením "PazD". Podmienky hodnotenia by mali ľudia z E[xtra] rovnaké ako všetci študenti (+okrem štandardných domácich zadaní by ale mohli získavať body aj za riešenie pokročilejších úloh). Cvičiacim tejto skupiny by bol Rado Gargalík (+ak by to rozvrhovo vyšlo, ja by som sa spolupodieľal na cvičeniach s "pokročilejším" obsahom).

Skupina pre matematikov. Už nejaký čas na PAZku aplikujeme model, že študenti sú na cvičeniach odborovo premiešaní. Na PAZ1a sa to veľmi osvedčilo. Ale možno na predmete PAZ1b má zmysel, aby matematici mali vytvorenú samostatnú skupinu. Keď som túto tému otvoril na cvičeniach skupiny A, nestretla sa táto myšlienka s veľmi pozitívnym ohlasom. Prvá otázka bola, či to bude jednoduchšie. Skupina pre matematikov by nebola nijako jednoduchšia. Čím by bola iná? Hlavný rozdiel by bola asi modifikovaná sada úloh na cvičeniach. Bral by sa ohľad, že ide o matematikov. Dôraz by bol na formálnejšie metódy argumentácie korektnosti programov, volili by sa príklady, ktoré by mali väčšiu matematickú motiváciu (=nejako matematicky motivované príbehy úloh),... Ak by takáto skupina vznikla (bol by o ňu záujem), cvičiacim by som bol pravdepodobne ja.

Aký je názor a záujem o vznik týchto skupín? Vyjadriť sa môžu aj absolventi predmetu PAZ1b (či už z E[xtra] skupín alebo z radov matematikov).
<<

PainMaster

Poslať Ned Dec 16, 2012 8:55 pm

Re: Špeciálne skupiny plánované na LS 2012/2013

Ako byvaly student Extra skupiny vrelo odporucam tuto skupinu.
Voci matematickej skupine som vsak skepticky. Pre mna je tato myslienka zaujimava, ale automaticky som si spomenul, ako som nemal rad spolupracu so studentami matematiky, ktori mali malokedy (skoro nikdy) snahu spravit nieco viac a najcastejsia snaha bola o znizenie narokov. Toto moze znacne ovplivnit clenov skupiny a preto by som v konecnom dosledku do tejto skupiny nechcel.
pm.
We weren't born to follow
You gotta stand up for what you believe!

Ps: Za gramatiku ma neopravovat! Dakujem!
<<

dzusik12

Poslať Ned Dec 16, 2012 10:35 pm

https://www.facebook.com/groups/313257315445874/
Spominana skupina na Gerardovi PazD, kto ma zaujem sa rozvijat v oblasti Contest programming.
<<

skorpions13

Poslať Ned Dec 16, 2012 11:34 pm

Keby sa ma toto niekto spýtal v prvom ročníku, ako hrdá matematička poviem "Som za" (vzhľadom na to, že som z programovania vyletela) .... V druháku (pri opakovaní) by som túto myšlienku silno zakopala niekde po hlbokú zem !!! .. Prečo by matematici mali mať nejaké iné úlohy? .. nie vždy ich v živote stretnú len úlohy, ktorým budú rozumieť, ale aj také ku ktorým si budú musieť niečo doštudovať aj naviac! Nemali by sa robiť rozdiely. Citujem nemenovaného cvičiaceho : "Aj tak väčšina z vás skonči v IT" :wink:
<<

dzusik12

Poslať Pon Dec 17, 2012 10:44 pm

pre tych co nemaju face. PazD stretnutie v nonstopke o 1000 najblizsie v utorok zajtra
<<

PainMaster

Poslať Pon Dec 17, 2012 11:25 pm

dzusik12 píše:pre tych co nemaju face. PazD stretnutie v nonstopke o 1000 najblizsie v utorok zajtra

prisiel by som ceknut, ale mam hodinu :)
We weren't born to follow
You gotta stand up for what you believe!

Ps: Za gramatiku ma neopravovat! Dakujem!
<<

saska_28

Poslať Uto Dec 18, 2012 1:22 pm

ja ako prvacka matematicka niesom velmi za...
<<

kubo

Poslať Uto Dec 18, 2012 4:42 pm

neviem ake poziadavky budu na vstup do tej extra skupiny :-) ale mal by som zaujem sa tam dostat :-)
<<

FeroG

Poslať Uto Dec 18, 2012 8:40 pm

kubo píše:neviem ake poziadavky budu na vstup do tej extra skupiny ale mal by som zaujem sa tam dostat

Explicitné požiadavky nie sú. Treba deklarovať záujem (najlepšie mailom). No a potom sa spraví výber na základe toho, ako sa záujemcom darilo na PAZ1a a na základe konzultácií a odporúčaní cvičiacich príslušných skupín.
<<

Maros

Poslať Str Jan 23, 2013 1:27 am

Tato tema ma zaujala aj ked nieje pre mna aktualna kedze PAZb som dokoncil pred 2 rokmi povedal som si ze sa zapojim, podla mna vytvorit skupinu pre matimatikov je dobry napad, asi mate vseci pocit ze delenie je zle a ze budu mensie naroky a podobne ale to si fakt nemyslim, podmienky na ukoncenie predmetu boli a vzdy budu pre kazdeho rovnake. Ale podla mna Matematici a informatici su ina sorta, nieje nahoda ze kazdy z nich studuje nieco ine, neide o to davat matematikom ulohy z matematickym podtextom(v skutocnosti si myslim ze je jedno ci pocitam kolko je pomarancou v kosiku, pocitacov v triede alebo rovnic na tabuli). Ide skor o to ze matematici maju podla mna iny pristup k programovaniu ako informatici a skupina tvorena iba z matematikou bude kompaktnejsia a cviciacemu sa lahsie najde sposob ako oslovit a pomoct vsetkym.

Aby som to zjednodusil, zamyslite sa nad tym nie z haldiska mensich narokov alebo inych prikladov ale tak, ze student matematiky vnima dany predmet inak ako student informatiky a teda k tomu istemu moze zaujat uplne iny postoj.
<<

RadoG

Poslať Str Jan 23, 2013 9:23 am

Maros píše:Tato tema ma zaujala aj ked nieje pre mna aktualna kedze PAZb som dokoncil pred 2 rokmi povedal som si ze sa zapojim, podla mna vytvorit skupinu pre matimatikov je dobry napad, asi mate vseci pocit ze delenie je zle a ze budu mensie naroky a podobne ale to si fakt nemyslim, podmienky na ukoncenie predmetu boli a vzdy budu pre kazdeho rovnake. Ale podla mna Matematici a informatici su ina sorta, nieje nahoda ze kazdy z nich studuje nieco ine, neide o to davat matematikom ulohy z matematickym podtextom(v skutocnosti si myslim ze je jedno ci pocitam kolko je pomarancou v kosiku, pocitacov v triede alebo rovnic na tabuli). Ide skor o to ze matematici maju podla mna iny pristup k programovaniu ako informatici a skupina tvorena iba z matematikou bude kompaktnejsia a cviciacemu sa lahsie najde sposob ako oslovit a pomoct vsetkym.

Aby som to zjednodusil, zamyslite sa nad tym nie z haldiska mensich narokov alebo inych prikladov ale tak, ze student matematiky vnima dany predmet inak ako student informatiky a teda k tomu istemu moze zaujat uplne iny postoj.

Plne sa s týmto názorom stotožňujem. Vlastne práve to bol jeden z hlavných dôvodov, prečo sme sa svojho času vôbec začali baviť o samostatnej skupine pre matematikov. Tah pevne verím, že niektorí matematici naozaj prejavia záujem o takúto skupinu.
<<

miriama krchová

Poslať Str Jan 23, 2013 9:49 am

Ja si myslím, že vytvoriť skupinu kde budú matematici bude prospešné nielen pre matematikov, ale aj pre informatikov, takže plne s touto myšlienkou súhlasím.
<<

dzusik12

Poslať Štv Jan 24, 2013 8:35 am

este ktej matematickej skupine som sa nevyjadril,

moj nazor je ze pritomnost matematikou bola casto demotivujuca co sa tyka ich snahy riesit problemy ktore su poskytnute(nic proti, fajn sa s vami pokecalo), kedze s ich pohladu je predmet druhorady a nepotrebny, a blablabla. takze je to vyborny napad ich vyselectovat do specialnej skupiny :!:
dufam ze mi nejaky matematik da tehlou po hlave nabuduce az pojdem po chodbe :mrgreen:

ps: česť vynimkam

Späť na PAZ1b

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť