Záverečné testy

Moderátor: FeroG

<<

FeroG

Poslať Pon Máj 12, 2014 7:11 pm

Re: Záverečné testy

pripomienka píše:Zajtra je posledna mala teoreticka pisomka?

Ano, zajtra je posledna z 5-bodovych pisomiek. Tema pisomky su ohodnotene grafy (najkratsie cesty s pridavkom stringologie).

pripomienka píše:Myslím si, že času na vyjadrenie sa bolo už dosť ("návrhy a obmedzenia sa očakávajú do 7.5...." ). Doteraz boli preferované skoršie dátumy a nevyhovoval iba utorok (20.5), tak tí, ktorí si až teraz spomenuli že je tu aj Pazko sa mohli zobudiť aj skôr. Posunutím by sa išlo proti všetkým, ktorým vyhovoval pondelok (a vyjadrili sa v čas). Navyše ešte dnes na prednáške ste sa mohli vyjadriť (no na tie by bolo treba aj prísť), tak neviem prečo by sa malo všetko prispôsobovať tým, ktorí nato celý čas kašľu.

Absolutne suhlasim s tymto komentarom a tiez sa mi nepaci, ked studenti ignoruju dianie na predmete a az po "zaverecnej" sa zacnu ozyvat. Podobne som bol sklamany z dnesnej ucasti na prednaske (aj preto ucastnici dnesnej prednasky boli bonifikovani 1 bonusovym bodom tak ako na inej prednaske v minulosti - ked je malo ludi, mam menej klikania v Moodle na zapisanie bonusov). Prosba o zmenu terminu zaverecnych testov vsak prisla s racionalnym zdovodnenim toho, preco sa tak udialo az dnes a dokonca po predbeznom fixnuti terminov na prednaske (a od ludi, ktorych nepovazujem za "flakacov"). Som si vedomy toho, ze opatovne otvorenie diskusie o terminoch zaverecnych testov v tomto case nie je fer voci tym, ktori k PAZku pristupovali zodpovedne. Verim, ze pripadne zmeny (este nic nie je fixnute, cakam na reakcie vacsej skupiny studentov) neprinesu zodpovednym studentom zasadny zasah do ich strategie pre toto skuskove obdobie.
<<

Ján Paraska

Poslať Str Máj 21, 2014 11:43 am

Otázka k záverečnému testu: budú k dispozícii aj vlastné riešenia sád domácich zadaní 7 a 8? t.j. z palmy?
<<

FeroG

Poslať Str Máj 21, 2014 1:33 pm

Pri zaverecnom teste bude dostupna stranka predmetu PAZ1a (kompletne) a zo stranky predmetu PAZ1b budu dostupne slajdy z prednasok a zdrojove kody z prednasok. Okrem toho je k dispozicii Java dokumentacia (lokalna kopia). Je mozne, ze bude dostupne aj viac (napr. zdrojaky z cviceni), ale nie je to garantovane. Vlastne riesenia zo 7 a 8 sady by mohli byt k dispozicii (resp. cela Palma), akurat neviem, ci to je technicky riesitelne kvoli nastaveniam blokovaca (ku ktorym nemam pristup). Kazdopadne vsak ulohy by nemali byt take (=nemam taky zamer), ze riesenia zo 7 a 8 sady budu rozhodovat.
<<

FeroG

Poslať Štv Máj 22, 2014 8:58 pm

Záverečná teoretická písomka je za nami. Zadanie je zverejnené na stránke PAZ1b: http://web.ics.upjs.sk/paz1b/Predmet/Finalterm Aké sú vaše komentáre k zadaniu a priebehu písomky?

Po písomke padli 2 základné otázky:
(1) Kedy bude písomke vyhodnotená? ... Keďže niektorí sa tvárili, že chcú vedieť čím skôr, ako na tom sú, povedali sme si s Jurajom, že sa do hodnotenia písomiek hneď pustíme. Aktuálne sú až na úlohy 4 a 5 ohodnotené všetky úlohy. Pre prípad reklamácii: Fero: 1, 2, 6, 7 a 8[červená fixka], Juraj 3, 9 a 8 [oranžová fixka]. Jano Guniš by mal hodnotiť úlohy 4 a 5. Predpokladám, že v priebehu zajtrajšieho dňa by malo hodnotenie ukončené.
(2) Čo v prípade nesplnenia povinného minima? ... Podmienky boli jasne dané, takže myslím, že každý mohol od začiatku semestra nastaviť svoju prácu tak, aby získal toľko bodov, koľko chce. Samozrejme, ak niekomu bude chýbať nejaké to epsilon do minima, tak to neznamená automaticky FX, ale bude sa hľadať nejaké "riešenie" (za predpokladu, že ten niekto presvedčí na praktickom teste).

Praktické testy: Aktuálne je na prvý termín prihlásených 28 študentov, čo je nadštandardný počet. Je možné, že vznikne situácia kedy nebudeme vedieť organizačne zabezpečiť priebeh testu pre takýto počet osôb (=nebude dostupný potrebný počet cvičiacich-hodnotiteľov). V takomto prípade dôjde k stanoveniu limitu na tento termín (rozhoduje čas prihlásenia v AISe) alebo sa vymyslí nejaký iný systém hodnotenia (hodnotenie nebude realizované priebežne, ale nejakým iným spôsobom).
<<

pripomienka

Poslať Štv Máj 22, 2014 9:13 pm

Myslím si,že záverečný test bol ťažší ako minulý rok,ale to už sa asi neoplatí spomínať...Viem že náročnosť treba zvyšovať,ale myslím si,že máme rovnaké skúsenosti ako tí pred rokom a nič naviac,tak nechápem to zvyšovanie náročnosti...
Po ďalšie nerozumiem prečo hneď prvá úloha bola za 2 body,keď po minulé roky bola za 3.Nevšimla som si,aby bola v niečom ľahšia ako tie predtým.
<<

FeroG

Poslať Štv Máj 22, 2014 9:32 pm

pripomienka píše:Myslím si,že záverečný test bol ťažší ako minulý rok,ale to už sa asi neoplatí spomínať...

Nie, neoplati. Ulohy som pripravoval so zamerom, aby narocnost ostala na rovnakej urovni. Zadanie pisomky bolo recenzovane 2 kolegami (jednym cviciacim PAZ1b a jednym clovekom mimo PAZ1b).

pripomienka píše:Po ďalšie nerozumiem prečo hneď prvá úloha bola za 2 body,keď po minulé roky bola za 3.Nevšimla som si,aby bola v niečom ľahšia ako tie predtým.

Nebola ani lahsia a ani narocnejsia. Ale v ramci zodpovednej pripravy som ratal, ze si studenti preriesia minulorocne testy (nemusite si ich zdielat po kadejakych studentskych kanaloch - mate ich priamo na webe v archive). Aby ste nemali body zadarmo (nezabudnite, ze vasi starsi kolegovia tieto ulohy v tie roky videli po prvy krat a museli pouzit viac rozmyslania na najdenie riesenia), znizil som body za ulohu o 1 bod. Ironicka poznamka: Ja som si myslel, ze zacnete prostestovat, ze uloha nebola fer a ste dostali 2 body zadarmo, a zrazu vam sa zda 2 body malo :-)
<<

pripomienka

Poslať Štv Máj 22, 2014 9:58 pm

Pýtali ste sa na názor,tak som ho vyjadrila...
<<

FeroG

Poslať Štv Máj 22, 2014 10:06 pm

pripomienka píše:Pýtali ste sa na názor,tak som ho vyjadrila...

Iste, tak to aj beriem. A som naozaj rad za kazdy komentar a pripomienku. V ramci diskusie (ved to je diskusne forum) som si dovolil vyjadrit svoje stanovisko k nemu.
<<

FeroG

Poslať Pia Máj 23, 2014 3:59 pm

Hodnotenia zo záverečnej písomky nájdete v Moodle. Aj keď v tomto prípade štatistické vyhodnotenie nemá veľmi informačnú hodnotu, keďže veľa študentov neišlo naplno (chýbalo im málo bodov do minima), malá štatistika: celkový priemer bol 13.64 boda, maximum bolo 20.5 boda, Najlepšie dopadla skupina B (ak nerátam 3 ľudí z A2), najhoršie skupina A1.

Poznámky:
(1) veľa študentov, ktorí mali cez semester dosť rezervy, teraz pozitívne prekvapilo - super.
(2) nezdá sa, že by niektorá úloh sa vymykala očakávaniam... mňa osobne ale prekvapilo dosť veľa nekorektných riešení pri Dijkstrovom algoritme (a to je algoritmus, ktorý majú niektorí študenti aj na iných predmetoch).

Nesplnenie povinného minima bude riešené po dohode s cvičiacimi (každopádne však to chýbajúce epsilon sa neziská zadarmo a bude dotyčných stáť dosť dalšej algoritmicko-programátorskej práce) . Akceptované epsilon je ale už jasné: 1 bod.
<<

lacko.mi

Poslať Pia Máj 23, 2014 4:39 pm

Dovolím si pridať pár svojich postrehov. Náročnosť testu sa mi zdala byť nižšia ako pominulé roky ( a to som už raz test písal ). Veľa bodov mi prišlo takpovediac "lacných" (úloha pravda / nepravda a argumentácia tvrdení za 3 body boli naozaj body "zadarmo" ). Páčilo sa mi že bola snaha troška obmeniť úlohy a takisto možnosť "rýchlej konzultácie" výsledkov ihneď po napísaní testu. Jediná výčitka, v P/08 bolo strašne horúco. Ale to je problém všeobecný. Myslím že na dôležité písomky a skúšky by sa mali podľa možnosti vyberať miestnosti buďto v suteréne alebo v budove Park Angelinum ale určite nie na najvyššom poschodi tej otrasnej budovy :)
<<

FeroG

Poslať Pia Máj 23, 2014 4:47 pm

Dakujem za reakciu.

lacko.mi píše:Jediná výčitka, v P/08 bolo strašne horúco

Suhlasim, P/08 nebolo stastne riesenie. Povodny plan bola P/01, ale tu nam bez ohlasenia zacali okupovat fyzici (zda sa, ze rezervacie v AISe uspesne ignoruju) a tak sa narychlo hladala nejaka volna velka ucebna.
<<

matejp

Poslať Pia Máj 23, 2014 4:59 pm

FeroG píše:Nesplnenie povinného minima bude riešené po dohode s cvičiacimi (každopádne však to chýbajúce epsilon sa neziská zadarmo a bude dotyčných stáť dosť dalšej algoritmicko-programátorskej práce) . Akceptované epsilon je ale už jasné: 1 bod.

-Je to potrebné riešiť ešte pred praktickým testom, čiže čo najskôr kontaktovať svojho cvičiaceho alebo sa to bude riešiť až priamo na praktickom teste ?
-A ešte otázka k tej ozátvorkovanej časti citácie. Ako sa myslí to "dosť ďalšej algoritmicko-programátorskej práce". Nejaká úloha na praktickom teste navyše, resp. niečo v zmysle, že skutočne tým veciam rozumiem ?
-A nakoniec sa ešte jedna otázka nájde. Kedže bolo spomenuté, že sa všetci študenti na prvý termín praktického záverečného testu nepomestia... bude zverejnený čoskoro aj nejaký zoznam študentov, ktorí sa môžu zúčastniť tohto prvého termínu (čiže sú zapísaní v AISe skôr) ?
Vďaka za odpovede.
<<

xxnaeriel

Poslať Pia Máj 23, 2014 5:18 pm

Myslim si, ze test bol primerane narocny, ulohy boli celkom jednoduche ked si clovek presiel minulorocne testy.
<<

FeroG

Poslať Pia Máj 23, 2014 9:44 pm

matejp píše:-Je to potrebné riešiť ešte pred praktickým testom, čiže čo najskôr kontaktovať svojho cvičiaceho alebo sa to bude riešiť až priamo na praktickom teste ?

Nie, netreba ho kontaktovat.

matejp píše:-A ešte otázka k tej ozátvorkovanej časti citácie. Ako sa myslí to "dosť ďalšej algoritmicko-programátorskej práce". Nejaká úloha na praktickom teste navyše, resp. niečo v zmysle, že skutočne tým veciam rozumiem?

Podmienky sa budu riesit neskor. Kedze ide o minimum z teoretickej casti, bude sa to riesit primarne tymto smerom. Trebars nejaka ta otazka/preskusanie z teorie, atd. Ak clovek neriesil domace zadania, moze su mu pridat nejake to povinne domace zadanie s obhajobou, alebo cosi podobne. Kazdopadne to epsilon nedostanete "zadarmo" a podmienky budu nastavene tak, aby ak clovek neodflakne tuto epsilon pripravu, podmienky splnil. Presne podmienky budu po konzultacii s prislusnym cviciacim. Zaver: Pripravujte sa na prakticke testy a nerieste chybajuce epsilon. Ak totiz nespravite prakticke testy, nebude treba ani to epsilon riesit.

matejp píše:A nakoniec sa ešte jedna otázka nájde. Kedže bolo spomenuté, že sa všetci študenti na prvý termín praktického záverečného testu nepomestia... bude zverejnený čoskoro aj nejaký zoznam študentov, ktorí sa môžu zúčastniť tohto prvého termínu (čiže sú zapísaní v AISe skôr) ?

Mam zaujem zabezpecit veci tak, aby kazdy, kto chce ist na 1. termin nan aj mohol ist. Dnes sa ukazalo, ze na tomto prvom termine budeme len dvaja hodnotitelia (ja a Jano) a aby toho nebolo malo, uz je prihlasenych 34 ludi. Limit P/03 je 24 ludi. Takze ti, ktori sa prihlasili po 18.5.2014 o 22:00 nech rataju s tym, ze s velkou pravdepodobnostou budu z terminu odhlaseni. Zatial nechcem nikoho odhlasovat, kym nebude jasne, ze nic ine nevymyslime.
<<

Ivana

Poslať Pia Máj 23, 2014 9:54 pm

mne sa teoretický test nezdal až taký ľahký, prešla som si obe minuloročné testy a z tohto som mala o malé "epsilon" viac ako je polovica...
PredchádzajúciĎalší

Späť na PAZ1b

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť