6. sada domácich zadaní

Moderátor: FeroG

<<

ValentJ

Poslať Štv Apr 10, 2014 6:49 pm

6. sada domácich zadaní

Po skončení evaluátora mi Otestovanie triedy Vagony.java ukáže Xko bez akéhokoľvek vysvetlenia. Mne to funguje dobre, jedine v čom si niesom istý je ako dostávam vstup (súbor vagony.txt). Nevedel by mi niekto povedať ako mám dostať vstup do programu?
<<

FeroG

Poslať Štv Apr 10, 2014 9:20 pm

Re: 6. sada domácich zadaní

Pricina chyby je jednoducha. Tebou odoslana trieda nema metodu main, t.j. triedu nie je mozne spustit. Treba si uvedomit, ze evaluator nema prvky umelej inteligencie, aby sa dovtipil, aky objekt a ako ma instancovat, aku metodu ma zavolat, atd. A ak by uz umela inteligencia bola na takej urovni, programatorov by uz velmi nebolo treba :-)

Ako dostat vstup do programu? Normalne (tak ako na PAZ1a) nacitas textovy subor vagony.txt umiestneny v aktualnom adresari. ... cize new Scanner(new File("vagony.txt")) ... atd.
<<

Alica

Poslať Štv Apr 10, 2014 10:01 pm

Nebolo by možné posunutie termínu na odovzdanie o 1-2 dni?
<<

FeroG

Poslať Štv Apr 10, 2014 10:10 pm

Alica píše:Nebolo by možné posunutie termínu na odovzdanie o 1-2 dni?

Pri 5. sade nemam problem (ak bude zaujem) posunut termin - kedze to je specialna sada. Pri 6. sade som nemal v plane posuvat termin, kedze je to uz "stara vec" (backtracking). Ale ak existuju zavazne globalne dovody (napr. nejaka strasna pisomka v pondelok, na ktoru sa musi polovica z vas zodpovedne pripravit) je mozne posunutie terminu.
<<

pripomienka

Poslať Pia Apr 11, 2014 10:08 am

myslim ze minimalne o posunutie 6-tej sady urcite zaujem bude
<<

Alica

Poslať Pia Apr 11, 2014 6:43 pm

Po diskusii na FB aj v škole sme sa nazbierali viacerí, ktorým by ten posun pomohol, keďže máme v pondelok písomku z algebry a nejaké ďalšie dôležité veci, takže aj v mene ostatných by som chcela poprosiť o ten posun...
<<

FeroG

Poslať Pia Apr 11, 2014 7:12 pm

Alica píše:Po diskusii na FB aj v škole sme sa nazbierali viacerí, ktorým by ten posun pomohol, keďže máme v pondelok písomku z algebry a nejaké ďalšie dôležité veci, takže aj v mene ostatných by som chcela poprosiť o ten posun...

Vase prianie mi je rozkazom :-)
<<

pripomienka

Poslať Sob Apr 12, 2014 2:23 pm

Chcem sa spýtať čo konkrétne sa testuje v 2.teste, alebo ak mal niekto s tým problém ako to riešil. Ďakujem.
<<

FeroG

Poslať Sob Apr 12, 2014 8:12 pm

pripomienka píše:Chcem sa spýtať čo konkrétne sa testuje v 2.teste, alebo ak mal niekto s tým problém ako to riešil. Ďakujem.

Testy nie su nijako specialne. Celkovo sa kod testuje na 17-tich testovacich vstupoch, ktore su rozdelene do 3 skupin. Vysledkom evaluacie je aj vstupny subor, na ktorom kod zlyhal. Ak viete o niekom, kto ma korektny kod, mozete ho poziadat, aby tento vas vstup prehnal cez svoje riesenie. Dostanete tak nejaky korektny vysledok a potom mozete hutat, preco vase riesenie dava iny vystup.
<<

pripomienka

Poslať Ned Apr 13, 2014 12:06 pm

FeroG píše:
pripomienka píše:Chcem sa spýtať čo konkrétne sa testuje v 2.teste, alebo ak mal niekto s tým problém ako to riešil. Ďakujem.

Testy nie su nijako specialne. Celkovo sa kod testuje na 17-tich testovacich vstupoch, ktore su rozdelene do 3 skupin. Vysledkom evaluacie je aj vstupny subor, na ktorom kod zlyhal. Ak viete o niekom, kto ma korektny kod, mozete ho poziadat, aby tento vas vstup prehnal cez svoje riesenie. Dostanete tak nejaky korektny vysledok a potom mozete hutat, preco vase riesenie dava iny vystup.

Mne píše chybu: "Spustenie metódy Vagony.main nevytvorilo súbor zmena.txt" , lenže keď si to ja spustím na konkrétnom vstupe tak mi to vytvorý normálne výstup, neviem v čom by mohol byť problém.
<<

FeroG

Poslať Ned Apr 13, 2014 1:19 pm

pripomienka píše:Mne píše chybu: "Spustenie metódy Vagony.main nevytvorilo súbor zmena.txt" , lenže keď si to ja spustím na konkrétnom vstupe tak mi to vytvorý normálne výstup, neviem v čom by mohol byť problém.

Postup pri testovani triedy Vagony u seba:
(1) vymaz subor zmena.txt, aby si mala istotu, ze subor bol naozaj vytvoreny tvojim kodom.
(2) na otestovanie pouzi vstup, ktory ti spristupni moodle po tom, co test zlyha (je to subor, na ktorom zlyhal test)

Ak evaluator pise, ze subor nebol vytvoreny, tak jednoducho nebol vytvoreny. Aby som upresnil, evaluator hlada subor s menom zmena.txt v pracovnom adresari.
<<

pripomienka

Poslať Ned Apr 13, 2014 3:46 pm

FeroG píše:
pripomienka píše:Mne píše chybu: "Spustenie metódy Vagony.main nevytvorilo súbor zmena.txt" , lenže keď si to ja spustím na konkrétnom vstupe tak mi to vytvorý normálne výstup, neviem v čom by mohol byť problém.

Postup pri testovani triedy Vagony u seba:
(1) vymaz subor zmena.txt, aby si mala istotu, ze subor bol naozaj vytvoreny tvojim kodom.
(2) na otestovanie pouzi vstup, ktory ti spristupni moodle po tom, co test zlyha (je to subor, na ktorom zlyhal test)

Ak evaluator pise, ze subor nebol vytvoreny, tak jednoducho nebol vytvoreny. Aby som upresnil, evaluator hlada subor s menom zmena.txt v pracovnom adresari.

Takto som to skúšala už viac krát a mne sa stále vytvoril súbor zmena.txt, preto neviem kde je chyba, a navyše prvý test mi prešiel čiže mi to musí vytvárať výstup.
<<

Matúš R.

Poslať Ned Apr 13, 2014 4:49 pm

čo znamená, keď mi po evaluácii nevypisuje ani krížik ani kvačku? ... len vstupný súbor
<<

FeroG

Poslať Ned Apr 13, 2014 9:58 pm

pripomienka píše:Takto som to skúšala už viac krát a mne sa stále vytvoril súbor zmena.txt, preto neviem kde je chyba, a navyše prvý test mi prešiel čiže mi to musí vytvárať výstup.

To, ze ti presiel jeden test neznamena, ze sa musi vytvarat vystup. Vsimni si, ze vo svojom rieseni do suboru zapisujes iba vtedy, ked je splnena kopa ifov. Ak tieto ify nebudu splnene, zapis sa nekona. To, ze pri prvom teste boli splnene (a bol zapis), neznamena, ze sa tak stane i pri inych testovacich vstupoch.

Matúš R. píše:čo znamená, keď mi po evaluácii nevypisuje ani krížik ani kvačku? ... len vstupný súbor

Bola to chyba v nastaveni evaluatora. Moodle mal pri tejto sade nastaveny kratsi casovy limit ako evaluacny server. Uz som to opravil. Teraz uvidis skutocny dovod: tvoj kod sa zacyklil.
<<

Matúš R.

Poslať Pon Apr 14, 2014 9:49 am

a toto znamená čo?
Obrázok
Ďalší

Späť na PAZ1b

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť