2. sada domácich zadaní

Moderátor: FeroG

<<

Cabernet

Poslať Str Feb 26, 2014 4:06 pm

2. sada domácich zadaní

ide vam v moodli skompilovat triedu YouTubeSort? Viem ze sa to uz riesilo minule ale nie som si vedomy ze by som tam mal nejaku chybu.
Stay hungry. Stay foolish.
<<

FeroG

Poslať Str Feb 26, 2014 5:00 pm

Re: 2. sada domácich zadaní

Cabernet píše:ide vam v moodli skompilovat triedu YouTubeSort?

A tebe to ide skompilovat v Eclipse (bez toho, aby si upravoval triedu TriediaciAlgoritmus)?
<<

Cabernet

Poslať Str Feb 26, 2014 6:09 pm

FeroG píše:A tebe to ide skompilovat v Eclipse (bez toho, aby si upravoval triedu TriediaciAlgoritmus)?

jasne uz viem kde je chyba, vdaka
<<

Cabernet

Poslať Str Feb 26, 2014 9:25 pm

Neviete preco mi v eclipse nebere metodu Integer.compare? Nie je zadefinovana, nechapem preco, v dokumentacii je. Pri Double,Float a pod funguje normalne....
<<

FeroG

Poslať Str Feb 26, 2014 9:26 pm

Integer.compare je v Jave od verzie 7. Pozri, aky mas pre projekt nastaveny kompilator (t.j. ci kompilujes pre Javu 6 alebo Javu 7). Alternativne mozes pouzit kod z triedy TriediaciAlgoritmus z cvicenia.
<<

lacko.mi

Poslať Pia Feb 28, 2014 8:05 pm

Chcem sa opytat, ak moj kod robi to co robit ma, ale nerobi to tak ako to robit ma, evaluator to odhali ??? ide mi konkretne o youtubeSort
<<

FeroG

Poslať Sob Mar 01, 2014 9:59 am

lacko.mi píše:Chcem sa opytat, ak moj kod robi to co robit ma, ale nerobi to tak ako to robit ma, evaluator to odhali ??? ide mi konkretne o youtubeSort

Evaluator vzdy robi len akysi subor testov, ktore maju za ciel odhalit najcastejsie chyby, resp. robia sa aj testy na vhodne generovanych nahodnych vstupoch. Inymi slovami, sanca, ze evaluator akceptuje nekorektny kod je mala, ale nenulova. Aj preto riesenia hodnotia cviciaci a nie je to len vysledok evaluacie. Z 2. prednasky PAZ1b by kazdemu, kto pozorne pocuval, malo byt jasne, ze overovanim algoritmu na nejakej konecnej sade testovacich vstupov nie je mozne s urcitostou overit korektnost algoritmu. To je mozne len aplikovanim formalnych metod na dokaz korektnosti algoritmov s ohladom na pozadovanu specifikaciu. Pre fajnsmekrov: Je dokazane, ze nie je mozne naprogramovat program, ktory by dokazal autormaticky dokazovat korektnost algoritmu. Je to tzv. algoritmicky neriesitelny problem.

Tolko intro, teraz skratena odpoved: Nekorektnost riesenia nemusi evaluator odhalit, ale je dost velka sanca, ze sa tak stane. Preco si myslis, ze tvoj kod to nerobi ako ma? Hadam si ho programoval tak, aby fungoval tak, ako ma. Ci nie?

Pri YouTubeSort-e evaluator kontroluje utriedenie vstupu a tiez postupnost vymen s tym, ze vymeny na mieste sa ignoruju.
<<

lacko.mi

Poslať Sob Mar 01, 2014 12:47 pm

Je pravda ze metodu som programoval tak aby fungovala ako mala. Ale zaroven je pravda ze sa kludne mohlo stat ze som beh algoritmu nepochopil uplne spravne. Preto som chcel vediet ci evaulator odhali to ak algoritmus triedi inak ako ma :)

Späť na PAZ1b

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť