1. sada domácich zadaní

Moderátor: FeroG

<<

FeroG

Poslať Pia Feb 14, 2014 10:42 am

1. sada domácich zadaní

Keďže v súvislosti s 1. sadou domácich zadaní, konkrétne s druhou úlohou, sa už začínajú objavovať špekulácie, niekoľko komentárov. Podotýkam, že úloha má niekoľko cieľov.
(1) Vašou úlohou je zistiť, čo zadaná metóda počíta na základe jej zdrojového kódu, nie čo by mohla robiť na základe názvu. A pokiaľ ide o názvy. Spomeňte si, ako ste poniektorí "výstižne" pomenovávali premenné na PAZ1a a po upozornení ste konštatovali, že však vy sa v kóde vyznáte... :-) Čo som tým chcel povedať? Nuž, že v zadaní nie je žiadna chyba.
(2) Ak už viete, čo metóda počíta (kedy sa vráti true a kedy false), treba napísať metódu, ktorá bez využitia cyklov (a zjavne s využitím rekurzie) vyráta to isté.
<<

pripomienka

Poslať Sob Feb 15, 2014 1:58 am

Re: 1. sada domácich zadaní

Zdravím, zaujímalo by ma, či je potrebné do triedy "PoloveAlgoritmy" pridať aj main metódu pre spustenie metódy "minimalneRozdiely" ? Predpokladám, že nie, kedže to nebolo spomenuté nikde v zadaní. Rád by som sa len uistil, či je to tak. :) Vďaka. /Matej P./
<<

FeroG

Poslať Sob Feb 15, 2014 8:50 am

pripomienka píše:Zdravím, zaujímalo by ma, či je potrebné do triedy "PoloveAlgoritmy" pridať aj main metódu pre spustenie metódy "minimalneRozdiely" ?

Predpokladam, ze uz len kvoli testovaniu svojho kodu si ju tam pridas. Evaluatoru (a aj hodnotitelom) je vsak jedno, ci tam metoda main je alebo nie je.
<<

sima

Poslať Pon Feb 17, 2014 9:04 pm

Zdravím,
chcela by som sa spytat v com je problem ked evaluator nenasiel metodu minimalneRozdiely napriek tomu,ze som ju odoslala a podla mna je aj spravne?
<<

FeroG

Poslať Pon Feb 17, 2014 9:17 pm

sima píše:chcela by som sa spytat v com je problem ked evaluator nenasiel metodu minimalneRozdiely napriek tomu,ze som ju odoslala a podla mna je aj spravne?

Aktualne je to s evaluatorom komplikovanejsie. Ak nemate pri metode ziadnu spravu znamena to jednu z moznosti:
(1) Evaluator metodu nenasiel (nesedi nazov alebo parametre, alebo metoda nie je oznacena ako static). Ak preberate kod zo zadania, tak tento problem by sa nemal ukazat.
(2) Evaluacia skoncila "nezotavitelnym" sposobom. Kedze proces nezotavitelne padol, evaluator sa nedozvie pricinu. Toto sa stava napriklad vtedy, ak beh metody skonci so StackOverflowError.

Odporucanie: Ak (1) nie je problem, zameral by som sa na to, ci nemoze byt problem s Call Stackom.
<<

sima

Poslať Pon Feb 17, 2014 9:25 pm

FeroG píše:
sima píše:chcela by som sa spytat v com je problem ked evaluator nenasiel metodu minimalneRozdiely napriek tomu,ze som ju odoslala a podla mna je aj spravne?

Aktualne je to s evaluatorom komplikovanejsie. Ak nemate pri metode ziadnu spravu znamena to jednu z moznosti:
(1) Evaluator metodu nenasiel (nesedi nazov alebo parametre, alebo metoda nie je oznacena ako static). Ak preberate kod zo zadania, tak tento problem by sa nemal ukazat.
(2) Evaluacia skoncila "nezotavitelnym" sposobom. Kedze proces nezotavitelne padol, evaluator sa nedozvie pricinu. Toto sa stava napriklad vtedy, ak beh metody skonci so StackOverflowError.

Odporucanie: Ak (1) nie je problem, zameral by som sa na to, ci nemoze byt problem s Call Stackom.

Dakujem :)
<<

Cabernet

Poslať Ned Feb 23, 2014 4:28 pm

Na ako veľkých poliach má metóda minimalneRozdiely fungovať? Mne funguje aj na poli s velkostou 10000000 ale v moodli dostanem body iba za funkcnost na malych poliach.
Stay hungry. Stay foolish.
<<

FeroG

Poslať Ned Feb 23, 2014 4:42 pm

Cabernet píše: Mne funguje aj na poli s velkostou 10000000

To, ze to funguje na jednom (alebo zopar) poliach s velkostou 10000000, neznamena to este, ze to bude urcite fungovat na vsetkych takychto velkych poliach. Odporucam si polozit tieto otazky:
(1) Ako vyzera strom volani tvojej metody? Vies vyslovit nejaku hypotezu o tvare stromu volani ak je na vstupe pole velkosti n?
(2) Ako by malo vyzera pole velkost 100, aby tvoja metoda vytvorila strom volani s maximalnym moznym poctom urovni? Ako by vyzeralo vstupne pole velkosti n, ktore ma za nasledok maximalny mozny pocet urovni v strome volani?

Späť na PAZ1b

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia