Letný semester 2013/2014

Moderátor: FeroG

<<

FeroG

Poslať Pia Jan 17, 2014 4:51 pm

Letný semester 2013/2014

Síce skúškové ešte nie je ani v polovici, no už treba pomaly myslieť na letný semester - teda predmet PAZ1b. Už počas výučbovej časti zimného semestra som bol viac krát upozornený, že viacero matematikov opakujúcich predmet PAZ1b (stále nechápem prečo mnohí z nich minulý rok ignorovali záverečný test z PAZ1b, keď všetky podmienky mali splnené) má rozvrhovú kolíziu. Z ich strany je preferencia, aby bola pre nich vytvorená špeciálna skupina bežiaca v pre nich nekonfliktnom čase. Ako som už viac krát naznačoval, pri PAZ1b oproti minulým rokom hrozí nedostatok cvičiacich, ktorej dôsledkom sú obmedzenejšie možnosti čo sa týka vytvárania skupín. Pre rozhodovanie však treba mať informácie. Preto:
(1) Poprosím každého opakujúceho študenta PAZ1b, ktorí má rozvhový konflikt, aby mi mailom o tom poslal informáciu. Ak bude skupina "konfliktových" ľudí dostatočná, budem hľadať vhodný alternatívny termín. Vychádzať bude z rozvrhu dotyčných ľudí v AISe. Ak teda to, čo majú v AISe, sa nejakým spôsobom líši od reality, prosím to uviesť v e-maile.
(2) Poprosím tých, ktorí majú záujem o E[xtra] skupinu, aby mi to oznámili e-mailom. Ja som si síce nejakých ľudí vytipoval, no mala by to byť obojstranná dohoda. Aj keď si myslím, že tento rok by bolo úplne super vytvoriť E[xtra] skupinu, neviem ešte garantovať, že sa tak stane (záleží, koľko cvičiacich bude nakoniec realizovať predmet PAZ1b).

E-maily prosím poslať čo najskôr, ideálne do 24.1.2014.
<<

FeroG

Poslať Sob Jan 18, 2014 11:39 pm

Re: Letný semester 2013/2014

Na zaklade prvych e-mailovych reakcii, niekolko doplnujucich informacii pre dalsich.

(1) Cas pondelkovej prednasky je fixny. Neverim, ze by sa nasiel iny cas s volnou P/01, ktory by vyhovoval vsetkym. Prednasky su nepovinne, su z nich videozaznamy. Takze toto asi nie je velmi kriticke.
(2) V utorkovych cviceniach sa zda, ze nie je ziaden konflikt. Vsimol som si, ze v AISe je rozvrhova akcia - cvicenia z PAZ1b o 7:05 pre SjInf. Kedze SjInf1 studentov na PAZ1b mat nebudeme, cvicenie v tomto case sa nebude konat.
(3) Stvrtkove cvicenia konfliktuju u matematikov s cviceniami z analyzy a pravdepodobnosti. Tento konflikt asi bude najrozumnejsie vyriesit tak, ze jedna skupina bude specialna. Teoreticke cvicenia budu v spolocnom case v utorok. Na prakticke cvicenia sa skupina rozdeli (na rozvrhovany stvrtok a konfliktujuci na iny cas). Stale plati, ze sa treba ozvat, aby boli zname pocty ludi a tiez o tom, kto je konfliktujuci. Asi ste medzi sebou v kontakte. Netreba posielat nutne individualne maily. Staci aj jeden mail za nejaku skupinku, kde napisete mena tych ludi, ktori maju rovnaky rozvrhovy konflikt.
<<

FeroG

Poslať Str Jan 29, 2014 8:17 am

Aby to nevyzeralo, ze sa okolo PAZ1b nic nedeje, informujem o aktualnom stave. V tuto chvilu je jasne, ze na PAZ1b budu 3 cviciaci: ja, Juraj Sebej a Jano Gunis. Stale je otvorene, ci cvicit PAZ1b bude aj Stevo Pero (vzhladom na predpokladane studijno-pracovne povinnosti v zahranici). Cize pojde sa na 3, mozno na 4 studijne skupiny. Samozrejme aj pri PAZ1b sa rata s podporou pomocnych cviciacich - studentov (Miro, Stevo, Lubo). Kazdopadne to, ze sa pojde v horsom pripade na 3 skupiny, v lepsom pripade na 4 skupiny znamena, ze nie je velmi priestor vytvarat dalsie specialne skupiny (ci uz Extra skupinu alebo skupinu pre tych, ktori maju rozvrhove kolizie). Kazda skupina by totiz znamenala plus 4 hodiny vyucby (co je limit vyucby jedneho doktoranda na semester) a ja aj Jano Gunis budeme mat okrem PAZ1b kopu inej vyucby a inych povinnosti. Cize aj z nasej strany je zaujem optimalizovat cas.

Na druhej strane, asi by bolo skoda, keby sa od myslienky E[xtra] skupiny uplne upustilo, ci by sme nevysli v ustrety vacsej skupine koliznych studentov (aj ked podla pravidiel bezkoliznost rozvrhu je garantovana iba pri povinnych predmetoch odporucanych v konkretnom roku studia - t.j. ak niekto opakuje, resp. ma predmet zapisany mimo odporucany rok studia, a ma rozvrhovy konflikt, je to "jeho problem"). Uvazoval som nad moznostou vytvorenia specialnej skupiny PAZ1b. Bola by to vacsia skupina, ktora by mala utorkove cvicenie (teoreticke cvicenie) v riadnom case a druhe prakticke cvicenie by mala v dvoch casoch (v riadnom stvrtkovom a v nejakom inom case). Teda skupina by sa na prakticke cvicenie delila. Jedna podskupina by bola tvorena ludmi, ktori sa prihlasili do E[xtra] skupiny, a druha podskupina ludmi, ktorym stvrtkovy cas koliduje. Toto delenie by znamenalo len 2 hodiny tyzdenne vyucby naviac. Nevyhoda tohto riesenia je to, ze sikovnejsi ludia, by mali len jedno "zrychlene cvicenie", to utorkove cvicenie by bolo v normalnom tempe. Aky je na to nazor tohtorocnych prvakov?
<<

FeroG

Poslať Štv Jan 30, 2014 12:46 pm

Toto diskusné vlákno vyzerá zaujímavo - pozostáva len z mojich príspevkov :-) Ale nevadí, ja som sa pýtal a otváral témy :-). Ak nebudú žiadne reakcie, či komentáre, nebude treba brať ohľad na nič a môžem sa rozhodnúť ako uznám za vhodné...

Keďže tu máme skupinu ľudí, ktorým koliduje štvrtková výučba, otázka je, ktoré časy by boli pre nich bezkolízne? Vyhovoval by trebárs aj piatok od 13:30?
<<

kulexpipiens

Poslať Pia Jan 31, 2014 1:17 am

Ja by som bol za to, aby boli aspoň štvrtkové cvičenia určené pre E[xtra] skupinu. Teda nejaký takýto navrhovaný koncept:
FeroG píše:Uvazoval som nad moznostou vytvorenia specialnej skupiny PAZ1b. Bola by to vacsia skupina, ktora by mala utorkove cvicenie (teoreticke cvicenie) v riadnom case a druhe prakticke cvicenie by mala v dvoch casoch (v riadnom stvrtkovom a v nejakom inom case). Teda skupina by sa na prakticke cvicenie delila. Jedna podskupina by bola tvorena ludmi, ktori sa prihlasili do E[xtra] skupiny, a druha podskupina ludmi, ktorym stvrtkovy cas koliduje.
<<

rodakj

Poslať Pon Feb 03, 2014 12:02 pm

Bola by škoda, ak by sa cvičenie pre E[xtra] skupinu nezrealizovalo a preto, aby to bolo pre obe strany výhodné (pretože zorganizovanie a odučenie niečoho navyše určite nie je jednoduchá záležitosť), sa mi takíto koncept veľmi pozdáva :)
<<

Alica

Poslať Uto Feb 04, 2014 9:20 pm

Ja si tiež myslím, že aj to jedno rozdelené cvičenie by bolo fajn.

Späť na PAZ1b

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 1 hosť