Notebook parametre

<<

macka1313

Poslať Sob Sep 22, 2012 12:09 pm

Notebook parametre

Chcela by som sa opýtať, aké parametre by mal mať (aspoň približne) notebook študenta informatiky. Môj je už asi 5-ročný, keď na ňom spustím Eclipse, tak zamŕza a už na to fakt nebaví :/ A keďže sa blížia Vianoce :D a treba napísať Ježiškovi, čo si prosíme :D tak mi prosím poraďte, čo si mám želať :)

Vďaka
<<

PainMaster

Poslať Sob Sep 22, 2012 12:25 pm

Re: Notebook parametre

nevyhadzuj notebook z okna, ale okna z notebooku ;)
We weren't born to follow
You gotta stand up for what you believe!

Ps: Za gramatiku ma neopravovat! Dakujem!
<<

macka1313

Poslať Sob Sep 22, 2012 1:48 pm

Vyhodiť sa ho nechystám :D sľúbila som 5-ročnému bratovi, že ho "zdedí" :D Oco ho minule zobral jednému známenu, ten s ním spravil zázraky, vyčistil a akdečo iné, ani neviem, čo všetko, ale...aj tak to nie je ono :/
<<

FeroG

Poslať Sob Sep 22, 2012 2:01 pm

Je problem skutocne hardver? Pred 2 rokmi som robil na vtedy 5-rocnom NB v Eclipse (nejaka 3.x verzia) a vsetko islo hladko - i ked je fakt, ze start trval a aj trva stale dlho. Vek NB samozrejme nie je relevantny udaj (ale ked uz sa tu zacalo s rokmi...). Nuz a prostredie Eclipse sa odvtedy nejako zasadne nezmenilo. Ak system "tuhne", je to preto, ze Eclipse alebo Java vytazuje procesor?

Uz som mal moznost vidiet x rokov nereinstalovane windowsy, kde rozne instalacie programov sa postarali o kopu procesov beziacich na pozadi. A tiez som zazil, ze pri programovani v Eclipse studenti zabudli program ukoncit (=vypnut) a tak im bezalo vela instancii JVM naraz. To bol ten lepsi pripad. V horsom pripade tie beziace programy boli aj zacyklene :-)
<<

PainMaster

Poslať Sob Sep 22, 2012 2:46 pm

macka1313 píše:Vyhodiť sa ho nechystám :D sľúbila som 5-ročnému bratovi, že ho "zdedí" :D Oco ho minule zobral jednému známenu, ten s ním spravil zázraky, vyčistil a akdečo iné, ani neviem, čo všetko, ale...aj tak to nie je ono :/

vycistil v zmysle "otvoril a fukol", alebo aj v zmysle "sformatoval ten bordel na hdd a nahodil system nanovo?"...
Jasne, cas sa na zeleze znacne podpise a to hlavne ak sa cas od casu neprecisti a skvari sa na nom prach, no ako uz FeroG vyssie napisal, problem bude najskor v sw (co mala naznacit aj moja pravdepodobne nepochopena slovna hracka)...
We weren't born to follow
You gotta stand up for what you believe!

Ps: Za gramatiku ma neopravovat! Dakujem!
<<

mirak

Poslať Ned Sep 23, 2012 11:17 pm

na novacikov musis ist jemne a pomaly...
niekedy (vacsinou) staci preinstalovat OS... teoreticky sa da zohnat aj nejaky licencny kluc na windows, ak ti nejaky starsi student prenecha svoj (lebo napr. bezi na linuxe a nepotrebuje ho)... ci to je proti pravidlam?
<<

Jan Murin

Poslať Štv Okt 04, 2012 5:48 pm

ak je operacny system tvojho 5 rocneho notebooku Windows Vista, tak sa ti ani necudujem ze ti mozno nieco ide pomaly alebo mrzne, a v takomto pripade by som presiel na linux

Späť na Poradňa

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť