Prestup

<<

mirak

Poslať Sob Nov 12, 2011 1:09 pm

Re: Prestup

prestan mrhat svojim zivotom pisanim tuna takychto prispevkov a mrhat nasim zivotom, ze ich musime citat. ked sa citis ako konstantin, ze nam nevzdelanym prinasas pismo, tak to pis niekam inam. napr. na papier a potom to vydaj ako knihu. potom o 20 rokov sa ti ozvem a ti poviem, ze som si kupil tvoju knihu a ty sa ma radostne opytas "jeeeeeeeej, tak to si bol ty?"
zhrnuto podciarknuto: my vieme, ze si v prahe, vieme, ze sa ti tam paci, vieme, ze si bol tu a vieme, ze sa ti to uz nepacilo. stale, stale, stale prides sem a objavujes ameriku.
<<

guest126

Poslať Sob Nov 12, 2011 2:19 pm

Aries píše:Spokojnost nie je vzdy vyjadritelna jednou booleanskou premennou.
Ja by som to skor vyjadril ako "som dostatocne spokojny aby som ostal" alebo "som dostatocne nespokojny aby som odisiel".

Samozrejme. Dakujem. Tak by to asi malo byt s kazdym pristupom..
<<

Azteq

Poslať Uto Nov 15, 2011 1:22 am

:D :D :D :D :D :D :arrow: :arrow: :arrow: :arrow:

sry za spam
<<

guest126

Poslať Uto Dec 27, 2011 12:35 pm

Billy píše:
guest126 píše:... Mne pride blbe (z mojho pohladu ako studenta VS porovnavat VS a riesit ich uroven. Som na to svojej, alebo som spokojny alebo nie som a odidem. Ak nie som a neodidem, mrham svojim zivotom..) ...

2. kto tu zacal niekoho s niekym porovnavat??? ty si zacal pokial viem
4. asi vies, ze informatika(ako veda) nie je ako informatika(ako softverove inzinierstvo)

2. Tak kto zacal porovnavat? Ja jasne ze PM a nie ja? Lebo jednak som vypozoroval za svoj zivot, ze ludia si velmi tazko priznavaju svoje omyly.. Neviem preco, ale je to tak. Myslim si, ze som odpovedal jednoznacne, no Ty si uz dalej neodpovedal. Mne nejde o nejake nickove spory ale o myslienky a aby sme sa pozorumeli. To je mojim cielom. Porozumiet si. Potom na jednej strane tu mam PM, ktory mi nadava do blbcov a nejaho Miraka, ktoreho zivotnym poslanim je rypat do ludi. Na druhej strane mam cloveka, ktory zalozil 3 matematicke discipliny, na MFF najproduktivnejsiu katedru, podla ktoreho velmi dobre uvazujem, podporuje ma v mojej praci, najde si cas na to, aby ma ucil a po seminari s nim pijem pivo. Mal som tendenciu verit ludom typu Mirak a PM ale odkedy robim to, co robim, zacinam verit, ze uvazujem spravne. Zvlast ak ludia na MFF k nemu maju taku uctu, aku som nazivo este nevidel.

Ked si polozil otazku, ja som odpovedal, tak sa prosim vyjadri, aby som vedel, ci sa rozumieme alebo nie.

4. V Prahe som to na moj dusu nikoho nevidel riesit. To su asi take, malomestianske problemy.
<<

mirak

Poslať Uto Dec 27, 2011 2:13 pm

az dostanes nobelovku, spomen si na nas a vsetkych haterov z upjsky, ktori ta brzdili, ohovarali a nadavali ti. a nezabudni sa nam podakovat, ze to si robil, aby si nam nieco dokazal.
<<

PainMaster

Poslať Uto Dec 27, 2011 3:09 pm

Mily guest126,
poviem to jednoducho a kratko.
Si na smiech. Ty aj to tvoje vychvalovanie univerzit a ludi na ktore sa nikto nepytal.
A teda, ked sa niekto nepytal na tie veci, naco ich tu tahas?
Takze nas potes a zdrz sa komentarov.

PM.
We weren't born to follow
You gotta stand up for what you believe!

Ps: Za gramatiku ma neopravovat! Dakujem!
<<

guest126

Poslať Str Dec 28, 2011 2:16 am

PainMaster píše:
pripomienka píše:Dobry den. Chodim na Fei TUKE do prveho rocnika na Informatiku. Je mozne prestupit z TUKE na UPJS? Ak ano za akych podmienok? Dakujem.

Myslim, ze si musis dat prihlasku na upjs do prveho rocnika a niektore predmety sa ti mozno uznaju. No popravde, ja som studoval predtym FIIT a radsej som si spravil vsetko este raz, kedze uroven na upjs je niekde uplne inde :)

PM.

Pytam sa! Pytam sa, napisal to PainMaster? Pytam sa, nevychvaluje tato veta UPJS a nedehonestnuje FIIT? Ztoho, ako ja chapem vyznamy jednotlivych slovenskych slov, odpovedam na tieto otazky ano. Ak sa mylim, zriekam sa svojej svojpravnosti.
<<

PainMaster

Poslať Str Dec 28, 2011 3:57 am

guest126 píše:Pytam sa! Pytam sa, napisal to PainMaster? Pytam sa, nevychvaluje tato veta UPJS a nedehonestnuje FIIT? Ztoho, ako ja chapem vyznamy jednotlivych slovenskych slov, odpovedam na tieto otazky ano. Ak sa mylim, zriekam sa svojej svojpravnosti.

Ano, vychvalujem uroven na upjs a za svojim si stojim. Stale som neprisiel na to ako tvoj mozocek prisiel na spojenie upjs a praha, a taktiez som neprisiel nato, preco si myslis, ze niekoho zaujima ako si neaky zakomplexovany blbecek pocina niekde v prahe na neakej univerzite, toboz uz nie to, preco by nas malo zaujimat, aky profesor mu odsuhlasi jeho nazory.
Ak si si este nevsimol, so svojim uzkoprsim pohladom na svet a poondiatou prahou nam tu uz poriadne lezies na nervy, tak by si si mohol najst troll place niekde inde.

PM.

<<

guest126

Poslať Str Dec 28, 2011 1:02 pm

Asi máš pravdu. Nikoho tu asi nezaújimam. Spojenie UPJS a Praha? Viem, ako funguje UPJS a ako funguje Praha. Obcas sa mi rozum zastavujete na tym, co tu pisete ako to funguje na UPJS. Praha funguje relativne dobre. Tak ja ako Slovak by som chcel, aby aj slovenske skoly fungovali dobre. Jeden z dovodov, preco je aj Bukovsky tolke roky v KE. Paradoxne, moji vtedajsi spoluziaci ho mali za najviaceho [dopln si nejaky oblubeny vulgarizmus] Chce pomoct. Co sa tyka mna, si myslim, ze ak moja hlava zaujima ludi, ktorych zaujima, tak asi moj nazor nebude uzkoprsi. Je fajn to zistit. Aj ked co Ti poviem, casto sa citim slaby.

Mimochodom, zabudo si aj napisat, ze dehonestujes svoju byvalu skolu.. Ale nejako, take veci castu ludia zabudaju napisat.

Cele toto je len snaha Slovaka, ktory chce pomoct vzdelaniu na Slovensku. Ale... ludia si tu asi myslia, ze som sa prisiel vychvalovat alebo podobny nezmysel. Havel povedal, ze nasa krajina nezkveta. Ja vravim, nase vzdelanie nezkveta.

Ceske vzdelanie cez nezkveta. Ale Karlovka je plna ludi, ktori su idealisty a vazia si hodnoty. Ja som len ticho zavidel, ak odrazu idem do skoly a blizko Malostranskeho namestia, asi pred ministerstvom skolstva demostruuju studenti a ucitelia proti hlupenu pocinaniu vlady. Len som ticho zavidel..

Ale predpokladam, ze aj tuto spravu si tu ludia vylozia ako kazdu predchadzajucu. Skoda.
<<

PainMaster

Poslať Str Dec 28, 2011 1:33 pm

Ak si chcel vzdelaniu pomoct, tak si tu mal ostat a nieco spravit.
Nevravim, ze niesu univerzity na ktorych su uvedomelejsi ludia, ale ta tvoja praha je totalne ot . Umocnene este tym, ze tuto temu pchas vsade.
Takze, ak nemas co povedat k prestupu z techniky na upjs, tak pal do [akykolvek tvoj oblubeny vulgarizmus].

PS:
1. Non schoale sed vitae discimus - Neučíme sa pre školu, ale pre život. (Seneca)
2. Nikdy som nedopustil, aby škola stála v ceste môjmu vzdelaniu. (Mark Twain)
3. Dobrý človek je učiteľom horšieho, horší človek je materiálom človeka dobrého. Ten, kto si neváži svojho učiteľa alebo nemá rád materiál, s ktorým pracuje, dopúšťa sa chyby. (Lao-c´)
4. "To je život," povzdychla si história, učiteľka života, "každý rok učiť podľa nových osnov..." (Gabriel Laub)
5. Z príkladu iných ľudí sa nauč, čo máš robiť a čo nie. Život iných je našim učiteľom. (Marcus Porcius Cato Censorius)
... a kopec dalsich vyrokov, ktore su rovnako OT ako tie tvoje ;)

<<

alef0

Site Admin

Poslať Str Dec 28, 2011 11:31 pm

Urcite je dobre povedat, ako to funguje inde, pretoze sa daju nabrat skusenosti a inspirovat sa tym. Najlepsie su konkretne skusenosti.

Na druhej strane chodit na fora Windowsakov a pravidelne s X-mesacnou periodou vysvetlovat, aky je ten Linux skvely, a ze migracia na Linux je Jedina Prava Cesta(tm) a ze aky som ja ako linuxak s Linuxom spokojny a riesit akykolvek windowsovsky problem stylom "Nainstaluj si Linux", je na windowsackom fore hadzanie hrachu na stenu, ci v horsom pripade trolling, a to bez ohladu na to, ze kvality daneho systemu su objektivne pozorovatelne.

Verim, ze guest126 pokontemplujes nad mojou analogiou dostatocne a verim, ze ostatni sa zdrzia ad hominem utokov, lebo tejto debate to rozhodne nesvedci.
Lorem ipsum dolor sit amet.
Predchádzajúci

Späť na Poradňa

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť