Pristup na skolsku wifi + jej zabezpecenie

<<

xviktorx

Poslať Štv Sep 22, 2011 7:29 pm

Pristup na skolsku wifi + jej zabezpecenie

Caute, som na skole novy a neviem si rady. Neviem sa vysomarit z toho, co vsetko potrebujem na to, aby som sa mohol pripojit na wifi a ako. Prvym problemom, ktory som postrehol je to, ze nemam skolsky mail. Popripade mozno ho mam, ale nemam k nemu heslo. Na wifi.upjs.sk som nasiel, ze "Ak nemáte heslo kontaktujte vášho lokálneho správcu. ", no lenze kto je lokalny spravca?

Ad2: Niekedy bude potrebne, aby som pocas pauzy pomedzi prednasky pracoval - je wifi siet dostatocne zabezpecena na to, aby moju pracu nikto neochytil? S MITM a ARP spoofingom mam sam bohate skusenosti, tak viem, ze to nie je nic zlozite ani pre skript kiddies. Teoreticky, kedze vsetka komunikacia medzi mnou a serverom s ktorymi pracujem fici cez ssh, malo by to byt vsetko v poriadku ?

Vdaka za odpovede :oops:
<<

alef0

Site Admin

Poslať Štv Sep 22, 2011 7:43 pm

Re: Pristup na skolsku wifi + jej zabezpecenie

Navrhujem navstivit E. Dvorneho / L. Hvizdosa, oni radi vysvetlia, ako to presne je, resp. presmeruju na spravneho cloveka a vysvetlia ti technicke informacie a nuansy. Kazdy student by mal mat svoj e-mail, ale mozno u prvakov to chvilu potrva. (Osobne nepoznam proces tvorby.)
Lorem ipsum dolor sit amet.
<<

Aries

Poslať Štv Sep 22, 2011 8:35 pm

Ked som si vybavoval wifi ja, stacilo ist za tetou spravkynou (ktora sa neviem ako vola, kancelariu ma tam kde prerabaju chodbu, takze asi ju najdes niekde nablizku), ktora mi zriadila mail a vsetko ostatne som si uz vybavil sam cez tuto stranku, zalezitost par klikov: https://wifi.upjs.sk/index.php

Co sa tyka toho zabezpecenia... V prvom rade by som sa spytal, ci skutocne chces robit na skolskej sieti, v skolskej budove, na verejnych priestranstvach nejake supertajne dolezite veci, ktore podliehaju prisnemu utajeniu :) Dalsia vec je, ci by to niekto odchytaval a naco.
Ale trochu viac k veci odpoved: v ramci predmetu o sietach sme napriklad robili srandicky s ARP poisoningom a dalo sa s tym pohrat aj na skolskej wifi, co sme to potom skusali.
Vasnivy pestovatel binarnych stromov a opravar Turingovych strojov na polovicny uvazok.
"Problem citatov najdenych na internete je taky, ze si nikdy nemozete byt isti ich autenticitou" Abraham Lincoln
<<

PainMaster

Poslať Štv Sep 22, 2011 9:28 pm

eduroam je tym silnejsim clankom v komunikacii :)
We weren't born to follow
You gotta stand up for what you believe!

Ps: Za gramatiku ma neopravovat! Dakujem!
<<

alef0

Site Admin

Poslať Štv Sep 22, 2011 9:47 pm

Tu WiFi by som bral rovnako ako akukolvek inu verejnu WiFi :-)
Lorem ipsum dolor sit amet.
<<

StefanPorhincak

Poslať Štv Sep 22, 2011 10:07 pm

Openvpn ?
  Kód:
http://linuxos.sk/clanok/324/index.html

paranoja :D
ak je môj príspevok nezrozumiteľný, dajte vedieť, občas po sebe nečítam...
<<

bwpow

Poslať Štv Sep 22, 2011 10:33 pm

StefanPorhincak píše:Openvpn ?
  Kód:
http://linuxos.sk/clanok/324/index.html

paranoja :D

To nie je paranoja, ale zdrave minimum :)
Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity

Späť na Poradňa

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť