(Papierova) kniha - algoritmy, datove struktury

<<

Aries

Poslať Štv Feb 17, 2011 11:46 am

(Papierova) kniha - algoritmy, datove struktury

Chcel by som si kupit nejaku "nadcasovu" knihu zhromazdujucu vsetky dolezite algoritmy a datove struktury, nieco take ako sa (z malej casti) prebralo napriklad na Paz1b. Viem ze vsetko je na internete a da sa najst, ale nie je zle mat to pekne pokope a s urcitou zarukou kvality (nasiel som uz aj chyby na wiki, navyse nie vsetko sa da hned najst pekne spracovane, takze mat taku knihu nie je zly napad). Anglictina nie je problem, ale bolo by dobre, keby sa to dalo objednat odniekial z blizka, objednavat knihu niekde z Marsu sa asi prilis neoplati, to by som preplatil na postovnom (nemam ani Paypal ani nic podobne).
Vedeli by ste nieco odporucit? Najlepsie nech je to pisane z pohladu programatora, nemusia tam byt tony matematickych dokazov (aj ked nejake dokazy nevadia), hlavne je aby sa z knihy dalo vycitat, ako to funguje a ako to pouzit. Skusal som sa pozriet na nieco na internete, ale najviac mi povedia realne skusenosti ludi.
Vasnivy pestovatel binarnych stromov a opravar Turingovych strojov na polovicny uvazok.
"Problem citatov najdenych na internete je taky, ze si nikdy nemozete byt isti ich autenticitou" Abraham Lincoln
<<

alef0

Site Admin

Poslať Štv Feb 17, 2011 12:20 pm

Mam oblubenu trojicu:

Introduction to Algorithms, 2nd Ed (MIT Press, 2001)
Data Structures and Algorithms in Java (Prentice-Hall, 2005)
Algorithms in Java, Parts 1-4, 3rd Edition (Addison-Wesley, 2002)

Neviem, ci existuje nejaka nadcasova kniha. Niekto by povedal, ze Knuthove Art of Computer Programming, ale tento monument je matematicky trochu inde.

Trojicu mam preto, ze ked nieco nie je celkom jasne vysvetlene v jednej knihe, v druhej sa najde komentar a v tretej implementacia... alebo naopak.

Ked som pisal seriu algoritmickych clankov, cerpal som z tych troch.
Lorem ipsum dolor sit amet.
<<

guest126

Poslať Uto Feb 22, 2011 5:19 pm

Na úvod do Algoritmov všetci považujú Introduction to algorithms.

Po jej zvládnutí (osobne mám znalosti v rámci tej knihy) ľudia odporúčajú :

Algorithm Design
Algorithm Design Manual
Concrete Mathematics
[url=http://www.amazon.com/Programming-Challenges-Steven-S-Skiena/dp/0387001638]Programming Challenges
[/url]

Ak chceš niečo ľahko dostupné (hm, asi je to už vypredané), tak osobne predávam Algoritmy v C od Sedgewicka. Podľa bwpow je to super kniha.

Hm, niekedy dávno som sa o podobné veci zaujímal a napísal som tento článok. Dnes by som to už napísal asi ináč, no na menšie rozhľadnutnie možnosti snáď mohol stačiť.

PS. Hold, kvalitné IT knihy nie su najlacnejšie. Najlepšie je čítať originál. Objednávajú sa väčšinou z Amazonu. (Ja preferujem ebay).
<<

janq

Poslať Uto Feb 22, 2011 8:17 pm

Zalezi na tom aky "level" hladas. Pre mna najlepsia kniha v tejto oblasti je Introduction to algorithms - to je asi jedina kniha, ktoru som momentalne ochotny kupit za vlastne peniaze - ak chces, mozem ti ju na kratsi cas pozicat a spravis si nazor (nechal som ju u seba v kancelarii).
Algorithm Design Manual mam doma, ale mne styl, ktorym to je napisane, velmi nevyhovuje.
Concrete Mathematics istotne nie je to, co hladas - je to (velmi kvalitna) zbieka matematickych uloh/problemov, s ktorymi sa potencionalne stretnes ak sa budes venovat (teoretickej) informatike do hlbky.
<<

Azteq

Poslať Štv Feb 24, 2011 6:09 pm

ja som v prvom rocniku cerpal z tejto:

Algoritmy
Datové struktury a programovací techniky
Piotr Wróblewski · Vydavateľstvo: Computer Press, 2004

nieje to nadcasova ale bolo to celkom zaujimave

odkaz na martinus:
http://www.martinus.sk/?uItem=18880

ale tam je vypredana:)

Späť na Poradňa

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť