Štúdium na UPJŠ

<<

alef0

Site Admin

Poslať Uto Mar 16, 2010 10:55 am

INPUT.sk je veľmi dobrá vec, množstvo známych z toho čerpalo.

Ešte existovala tá legendárna kniha od Marca Cantú, ale tá je myslím po anglicky.
Lorem ipsum dolor sit amet.
<<

pripomienka

Poslať Pia Apr 09, 2010 7:33 pm

Ďakujem veľmi pekne. Našiel som si nejaké knihy o Jave a bol by som veľmi rád, keby sa mi niekto, kto má skúsenosti s nejakou z nich vyjadril, veľmi by mi to totiž pomohlo.
Tak tu sú:

1.
  Kód:
http://knihy.cpress.cz/knihy/pocitacova-literatura/bez-predchozich-znalosti/java-bez-predchozich-znalosti-pruvodce-pro-samouky/

2.
http://www.alterego.sk/index.php?action=kniha&section=47058

3.
  Kód:
http://www.alterego.sk/index.php?action=kniha&section=40525

4.
  Kód:
http://www.alterego.sk/index.php?action=kniha&section=26135
<<

alef0

Site Admin

Poslať Ned Apr 11, 2010 11:00 am

Tá Pecinovského kniha sa mi svojho času zdala byť veľmi dobrá. K ostatným sa neviem vyjadriť.
<<

s2pi

Poslať Pon Apr 26, 2010 11:51 am

pripomienka píše:Ďakujem veľmi pekne. Našiel som si nejaké knihy o Jave a bol by som veľmi rád, keby sa mi niekto, kto má skúsenosti s nejakou z nich vyjadril, veľmi by mi to totiž pomohlo.
Tak tu sú:

1.
  Kód:
http://knihy.cpress.cz/knihy/pocitacova-literatura/bez-predchozich-znalosti/java-bez-predchozich-znalosti-pruvodce-pro-samouky/

2.
http://www.alterego.sk/index.php?action=kniha&section=47058

3.
  Kód:
http://www.alterego.sk/index.php?action=kniha&section=40525

4.
  Kód:
http://www.alterego.sk/index.php?action=kniha&section=26135

Skus si na zaciatok pozriet tutorial na nete. Je (z) toho halda vedomosti. Knihu by som bral jedine, ak by si chcel mat vsetko po kope. Nevyhoda je v tom, ze si za nu zaplatis, prejde par rokov a kniha je nepouzitelna.
<<

pripomienka

Poslať Str Júl 07, 2010 11:46 pm

Dosť som váhal, ale nakoniec som si kúpil novú knihu pána Pecinovského "OOP- Naucte se myslet a programovat objektove". Momentálne ju čítam. Aj napriek tomu, že som sa obával výkladu knihy formou dialógu, tak som to po tretej kapitole prestal vnímať a trz to čítam akoby tam nič také ani nebolo. Doporučujem. Jedinou chybou knihy je to, že nemá pevnú väzbu. (je brožovaná)
<<

vilverin

Poslať Štv Júl 08, 2010 9:42 am

ahoj, študujem MI a za mojich čias (študijné plány na Bc štúdiu sa odvtedy trochu pozmenili) to bolo tak, že popri matematike bola informatika len taká lahôdka. Bolo treba odovzdať nejaký projekt, prípadne ak aj bola skúška, tak sa na ňu učilo pár dní. Na matematike počas semestra počítaš kopu príkladov, na skúšku sa učíš vety a dôkazy. Na Mgr štúdiu to už záleží od toho, aké odborné predmety si zvolíš, či si dáš viac M alebo viac I, ale poväčšinou sú to predmety, ktoré jednoodboroví mali už na Bc štúdiu a k tomu máš už iba didaktiky, rôzne somariny z filozofickej fakulty a pedagogickú prax.
Zhrnutie: na MI Bc štúdiu máš tie najťažšie predmety z jednoodborového štúdia M a jednoodborového štúdia I a na skúške nerozlišujú, či si jednoodborový alebo medziodborový. Na Mgr štúdiu môžeš ísť buď na učiteľstvo alebo prejsť na jednoodborové, ale to si musíš potom dorobiť predmety, ktoré oni predtým mali a ty nie, takže lepšie sa je rozhodnúť hneď na začiatku, či chceš M alebo I (z praktického hľadiska radšej I:).
PS: na štúdiu MI žiadnu fyziku nemáš :)
<<

pripomienka

Poslať Štv Júl 08, 2010 2:35 pm

vilverin píše:Na Mgr štúdiu môžeš ísť buď na učiteľstvo alebo prejsť na jednoodborové, ale to si musíš potom dorobiť predmety, ktoré oni predtým mali a ty nie, takže lepšie sa je rozhodnúť hneď na začiatku, či chceš M alebo I (z praktického hľadiska radšej I:).
PS: na štúdiu MI žiadnu fyziku nemáš :)

Ano, aj mňa osobne v poslednom čase začala viac lákať Informatika ako kombinácia MI, takže si asi radšej vyberiem I :D
<<

pripomienka

Poslať Pia Mar 25, 2011 4:44 pm

V poriadku. Takisto som rozmýšľal, že pôjdem študovať čistú matiku. Aké uplatnenie má čistý matik, ako to po tom je, ak by som sa rozhodol pre čistú matiku? Má to nejaké uplatnenie v praxi?
Ako je to napríklad s filozofiou na dvojodborovom? Ako sa učí ffia na vysokej škole, takisto ako na gym, pretože ak áno, tak je to horšie, pretože už teraz zaspávam pri štvrtej vete. :(
<<

Aries

Poslať Pia Mar 25, 2011 5:26 pm

Matematici castokrat koncia ako programatori alebo analytici, ak maju nejaky informaticky background, takze ked uvazujes aj informatickym smerom, chod radsej na cistu I (ak ta bavi matika a chces s nou nieco robit, nemusis sa bat, aj pri studii cisteho I sa k nej dostanes a zaroven budes mat aj znalosti informatiky).
Pripadne sa matici este mozu uchytit niekde v banke alebo ekonomickych veciach, tiez existuje nieco ako "manazerska matematika". Ale to su veci, ktore by mna osobne prilis nelakali.
No a potom este pravdaze ostava moznost ostat na skole a venovat sa vyskumu+vyucbe, pripadne nejakym vedeckym zalezitostiam v komercnej sfere, ale to druhe u nas nie je nejak velmi bezne... (bohuzial)

Dvojodborove je brane ako "ucitelska kombinacia" (pre stredne skoly), pravdaze nikto ta neprinuti ist po skole ucit, ale mal by si povinne predmety zaoberajuce sa ucitelstvom, takze smerovanie je jasne.
Co sa tyka filozofie, uplatnenia su "pomocne vykopove prace" ci "nakladanie tovaru v sklade" ;)
Vasnivy pestovatel binarnych stromov a opravar Turingovych strojov na polovicny uvazok.
"Problem citatov najdenych na internete je taky, ze si nikdy nemozete byt isti ich autenticitou" Abraham Lincoln
<<

pripomienka

Poslať Pia Mar 25, 2011 6:18 pm

tak... nerobi mi problem vypocitat 100 prikladov za 1 vecer, takisto ako napriklad to, ze citam nejake tie knihy o programovani (momentalne som zacal pecinovskeho)... ak nieco chcem, nemam problem si vsetko najst na internete alebo kupit knihu a naucit sa to sam... rozhodujem sa, ci ist mat- inf, mat abo inf... a vsetko ma velmi laka, tak sa nwm rozhodnut... :D

EDIT: Najradsej by som studoval obidva predmety osobitne... ale to asi nepojde... :D
<<

gursky

Site Admin

Poslať Pia Mar 25, 2011 6:44 pm

pripomienka píše:tak... nerobi mi problem vypocitat 100 prikladov za 1 vecer, takisto ako napriklad to, ze citam nejake tie knihy o programovani (momentalne som zacal pecinovskeho)... ak nieco chcem, nemam problem si vsetko najst na internete alebo kupit knihu a naucit sa to sam... rozhodujem sa, ci ist mat- inf, mat abo inf... a vsetko ma velmi laka, tak sa nwm rozhodnut... :D

EDIT: Najradsej by som studoval obidva predmety osobitne... ale to asi nepojde... :D

Oba odbory naraz sa studovat daju, ale od nasho milovaneho statu mas bezplatne iba jeden. Nakolko mame kreditovy system, mozes absovovat vsetky predmety ktore budes chciet nech uz budes na ktoromkolvek odbore (I alebo M). Dva diplomy ti nebudu na nic. Vyber i hociktory z nich. MI ma zmysel naozaj len vtedy ked chces ist na ucitelstvo. Pocas studia je na tomto studiu v povinnych predmetoch trosku slabsi vyvar oboch (nie vsak velmi slaby). Takze ak nemas zaujem o ucitelstvo jednoznacne si vyber LUBOVOLNY zo smerov M alebo I. Prvy rok je aj tak dost velky prienik a ked sa zacnes viac klonit k druhemu predmetu tak sa da prestupit aj v druhom ci tretom roku studia, predmety sa uznaju a nestratis ani rok studia.
"Microsoft is not the answer. Microsoft is the question. NO is the answer." - Erik Naggum
<<

PainMaster

Poslať Pia Mar 25, 2011 8:32 pm

@pripomienka: MI je fajn, ale neposkytuje moc velku volnost ked sa rozhodnes, ze sa chces orientovat skor na jednu ci druhu stranu, lebo sa casovo predmety navzajom obmedzuju~..
~stala sa mi rovnaka vec, tiez som MI, ale prestupit teraz na cistu Inf. by znamenalo dorabat si kopec predmetov atd...
~dalsia smutna vec je, ze velka cast ludi na skole si mysli, ze odbor MI su ucitelia aj ked tomu tak na bc nieje.. je to len odvar oboch ..
~ja na tvojom mieste idem na Inf. Ludia z M a MI povacsine skoncili alebo ich pocujem kazdy den nadavat na odbor, lebo je tam mala sanca samorealizacie :)
~tolko k mojim postrehom a nazorom :P

PM.
We weren't born to follow
You gotta stand up for what you believe!

Ps: Za gramatiku ma neopravovat! Dakujem!
<<

alef0

Site Admin

Poslať Sob Mar 26, 2011 9:02 am

Matematici koncia velmi casto ako financni analytici v bankach a podobne, dokonca najsikovnejsi matematici su niekedy vdaka matematickym zakladom podkutejsi nez priemerni ekonomovia. Moje pozorovanie je take, ze napriek zdanlivej abstraktnosti odboru sa maloktory matematik stratil v zivote (rovnako ako napr. fyzici).

Dvojodborova vec je pekna, ale si menej flexibilny v oboch odboroch vymenou za didakticke predmety a psychologie, akurat je otazka, ci ta to zaujima.
<<

pripomienka

Poslať Sob Mar 26, 2011 2:32 pm

ono je to tak, ze uz na zakladke som uvazoval o tom, ze by som isiel studovat ucitelstvo matika- fyzika alebo matika- chemia... po nastupe na gym som po dvoch hodinach s nasim fyzikarom dospel k nazoru, ze fyzika nebude asi velmi pre mna, tak som myslienku, ze pojdem studovat fyziku v akejkolvek kombinacii hned zavrhol a dodnes sa ucim fyziku s odporom... s chemiou som nemal problem a ani trz nemam, aj ked som nikdy neuvazoval nad tym, ze pojdem studovat matiku- chemiu...
v druhom rocniku (kedze na zakladke sme inf nemali... alebo takmer nemali :D :D) som sa preorientoval na informatiku a matika mi ostala... doteraz som ju nikdy nezavrhol a ani sa to pravdepodobne nestane :)
preto som uvazoval, ze pojdem mat- inf, aj ked v poslednom case na taha viac inf, ako som uz spominal vyssie a nemam problem, ak ma nieco zaujima nastudovat si to sam, bez vysvetlenia ucitela ... takze tolko k tomu...
<<

alef0

Site Admin

Poslať Sob Mar 26, 2011 11:40 pm

Ked mas zo seba pocit, ze ti to ide a si sikovny, rozhodni sa pre jednoodborovu vec (bud cistu M alebo cistu I).
PredchádzajúciĎalší

Späť na Poradňa

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť