Deň otvorených dverí

<<

FeroG

Poslať Pon Sep 23, 2013 2:56 pm

Deň otvorených dverí

Na ÚINFe sa každý semester koná Deň otvorených dverí. Tento semester sa bude konať v rámci univerzitného dňa otvorených dverí v piatok 4.10.2013. Už nejaký čas má DOD na ÚINFe viac-menej ustálený scenár: predstavenie možností štúdia, nejaká popularizačná prednáška, ak sa podarí aj diskusia so súčasnými študentami, a popri tom súbežne nejaké praktické demonštrácie ("mozgomer", robotíky, ...). Aj keď z nášho pohľadu sa javí tento scenár ako vhodný, netrúfam si odhadnúť, ako dni otvorených dverí reálne vnímajú návštevníci (v prevažnej miere študenti stredných škôl uvažujúci o štúdiu informatiky). Napĺňajú takéto akcie z krátkodobého a dlhodobého hľadiska očakávania návštevníkov? Ak ste v minulosti boli na DOD ÚINFu, čo by ste privítali, čo vás sklamalo, do akej miery boli naplnené vaše očakávania? Aké aktivity by sa mali na DOD zahrnúť? Ako by sme mali efektívnejšie osloviť cieľovú skupinu DOD?

Teším sa na komentáre (najmä od súčasných prvákov, ktorí majú k očakávanému návštevníkovi DOD najbližšie).
<<

Alica

Poslať Pon Sep 23, 2013 10:31 pm

Re: Deň otvorených dverí

Za seba môžem povedať, že DOD ma presvedčil :) Páčila sa mi prezentácia a aj to, že som sa mohla vypytovať na všetko možné vyučujúcich aj terajších študentov.
<<

FeroG

Poslať Str Sep 25, 2013 8:24 am

Dakujem za komentar. Takze ciel je jasny: zabezpecit studentov na diskusiu :-)
<<

vavrinec

Poslať Sob Sep 28, 2013 5:40 pm

ja som sa za DOD nič na svojej škole nedozvedel čo je chyba lebo jasné je že by viacero študentov chcelo ísť na UPJŠ... teda za čias môjho štúdia to len spomenul výchovný poradca ale nič vážnejšie... podľa mňa by bolo treba viacej to spropagovať... a možno nezameriavať sa len na maturantov ale možno už aj mladších motivovať pri výbere seminára alebo bloku predmetov na škole...

Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť