IHRA - otazky k podmienkam

<<

bwpow

Poslať Štv Dec 01, 2011 11:31 pm

IHRA - otazky k podmienkam

Ako uz bolo spominane v inom threade, rozbieha sa sutaz IHRA. V diskusii padlo zopar zasadnych otazok a ja ich mam tiez niekolko, preto by som si ich rad, takto verejne, upresnil. Snad to niekto z organizatorov cita.

Prva zasadna otazka, ako je to s pravami, zdrojovym kodom a licenciou? Je nejake obmedzenie (len volne siritelne/open source licencie)? Musia byt zdrojove kody dodane spolu s riesenim, alebo ako dokaz bude stacit logo zakomponovane v hre? Musi to byt hra "zadarmo", alebo moze ist o normalne komercne riesenie, pricom sa zadarmo poskytne len kopia pre porotu?

Ako je to s originalitou, resp. aka velka cast kodu musi byt mojej produkcie a kolko si mozem zobrat? Mozem zobrat spominane zdrojaky Doom3, urobit vlastne WADka a prezentovat to ako vlastnu hru? Ak nie, tak je mozne pouzit hotove kniznice, ako napriklad Ogre3D? Ako sa bude posudzovat ta hranica, resp. co ak zoberiem nejaku uz uplne hotovu hru, pridam do nej texturu s logom UPJS a prihlasim na sutaz?

Su zname nejake objektivne kriteria, podla ktorych sa bude posudzovat? Napriklad multiplatformnost (windows, linux, mac os x, android, ios), rozsiahlost, narocnost na HW a podobne? Alebo ide cisto o subjektivne posudenie "kreativity" riesenia?

Ako je to s cudzim obsahom? Mozem v hre vyuzit napriklad volne dostupne textury, zvuky a modely, hoci nie som ich autorom (samozrejme v sulade s ich licenciou)?

To je len par otazok, ktore ma momentalne trapia, kedze pravidla su napisane dost vagne. Mozno este niekto pride na dalsie :)
Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
<<

bwpow

Poslať Pon Dec 05, 2011 5:15 am

Re: IHRA - otazky k podmienkam

Kopia z ineho threadu, aby to bolo pokope:
korytnačka_Jožko píše:mám ešte pár otázočiek týkajúcich sa súťaže :D
1. píše sa tam že typ a obsah hry nie je obmedzený...teda čo sa toho týka znamená to že môže ísť o akúkoľvek hru, t.j. aj o remake nejakej už existujúcej hry alebo sa očakávajú úplné novinky?
2. v prostredí hry má byť zakomponované logo UPJŠ...dajme tomu že sa len bude vyskytovať len kdesi v rohu tak to nebude stačiť, či áno?
3. pri odovzávaní je napísané že ho treba odovzdať ako spustiteľný súbor...môže ísť teda o súbor typu .jar alebo musím nejako nájsť spôsob ako z jar-ka vyrobím exe?
:twisted: :twisted: :twisted:
Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
<<

bwpow

Poslať Pon Dec 05, 2011 12:19 pm

Prisla odpoved:
- požiadavka na zdrojový kód nie je v pravidlách uvedená, podmienkou je spustiteľný program
-súbor typu .jar je prípustný
- tvorivo zakomponovať logo UPJS nechavame na samotnych autorov hier, nemali sme v umysle striktne to vymedzovat
- strikne sme nevymedzili ani aka cast kodu ma byt vlastna, ocakavame, ze k tomu a k dalsim aspektom sa autori hier vyjadria detailne v prilozenej dokumentacii

dalsie pripomienky sa budeme snazit zakomponovat priebezne do pravidiel a na stranku sutaze.
<<

bwpow

Poslať Sob Dec 24, 2011 9:33 am

Inak, na stranke pribudol upresnujuci dokument: http://ics.upjs.sk/~ihra/ihra_otazky_a_odpovede.pdf

Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť