Znacka laptopu

<<

ado21

Poslať Pia Sep 07, 2007 3:57 pm

Znacka laptopu

Ake znacky laptopov vam najviac rezu, resp. ake je priblizne poradie?
<<

alef0

Site Admin

Poslať Pia Sep 07, 2007 4:12 pm

Mam HP a dufam, ze vydrzi tak dobre, ako drzi doteraz - na to, ze niekedy bezi 12 hodin v kuse a cestoval hore dole a ma obliatu klavesnicu kofolou, funguje pekne a nechysta sa rozpadnut.

Ked budem velky a mat dost penazi, kupim si urcite nejaky ThinkPad.

Niekde na spodku hierarchie by som dal tie lacne Acery, uz len preto, ze sa fyzicky rozpadnu.
Lorem ipsum dolor sit amet.
<<

ado21

Poslať Pia Sep 07, 2007 4:21 pm

Vo vseobecnosti HP nie su o nic lespie ako Fujitsu, Sony .... S PC som obchodnik a chodim na IT akcie.

U mna, aj pre vasinu odbornikov vedu znacky Apple, Dell, Ibm/Lenovo, Toshiba.

Pokial sa jedna o vysokoodolne notebooky (do terenu, zachranarske akcie) tak Panasonic.

A pokial chcete do notebooku menej investovat, tak ASUS su osvedcene, a su viacmenej v pohode.
<<

marian

Poslať Sob Sep 08, 2007 11:18 pm

Ja som 5 rokov (skoro denne) pouzival IBM ThinkPad T22 a bol som nadseny. Raz som menil baterku, ale inak vsetko fungovalo bez problemov (este som upgradoval pamat a disk). Po 5 rokoch odisiel display, tak som ho este asi pol roka pouzival s externym monitorom.

Asi pred rokom som chvilu pouzival Thinkpad T43p, ale z toho som uz tak nadseny nebol. Design sa mi nepaci vobec, a na moj vkus to hrozne huci. Moze to byt tym, ze to prebralo Lenovo?

V sucasnosti uz skoro rok pouzivam MacBook Pro, a som spokojny. MacOS je tiez ok. Obcas kernel panikari, ale na to sme vsetci zvyknuti :)
<<

ado21

Poslať Sob Sep 08, 2007 11:26 pm

Ked sme uz pritom. Tak som predal hlavne nejake Toshiby, ludia sa nestazuju.

Ja osobne mam Dell, a vytknut mu asi nemozem nic. Support je super. Vydrz, no neraz som sa s otvorenym notebookom vyspal :) Hlucnost, velmi tichy. Zaruka do 24 hodin pride ku mne technik. Ale co ja viem, tak este nikto pokazeny dell nevidel u nas. Aj prevedenie je ine. Proste ja som fakt velmi spokojny.

A ak by som mal brat druhy, tak vyzera ze Dell, ale displa 14,1" lebo to dobry a prenosny, co ma hlavne notebook byt. 15,4" uz dost zvacsuje notebook.
<<

BeBe

Poslať Ned Sep 09, 2007 9:59 am

Ja mam lenovo N100 a jedine na co nadavam je slovenska klavestnica :? .
Co sa tyka hlucnosti a chladenia, tak som velmi milo prekvapeny, lebo kamarat co ma acera oproti mojmu huci jak stihacka a vydava aj tolko tepla (na kolena si ho neda na viac ako 5 min.) :D
<<

alef0

Site Admin

Poslať Pon Sep 10, 2007 7:00 pm

Asi pred rokom som chvilu pouzival Thinkpad T43p, ale z toho som uz tak nadseny nebol. Design sa mi nepaci vobec, a na moj vkus to hrozne huci. Moze to byt tym, ze to prebralo Lenovo?

No ono je vseobecne zname, ze ked sa rozdavala krasa, IBMky toho vela nepobrali. K tomu sa mi vsak pacil vyrok jedneho IBMkara, ktory povedal, ze "bussiness zakaznici chcu aj tak len ciernu" a "ked uvidite vo filme ThinkPad, tak viete, ze je to ThinkPad, aj ked vystvorcekuju znacky".

Delly su podla vsetkeho v pohode, len akosi cenova hladina byvala temer zarovno s IBMkami (co znamenalo si na 40 tisicovom notebooku priplatit dalsich 20). Neviem ako je to teraz.
Lorem ipsum dolor sit amet.
<<

marian

Poslať Pon Sep 10, 2007 11:12 pm

alef0 píše:No ono je vseobecne zname, ze ked sa rozdavala krasa, IBMky toho vela nepobrali. K tomu sa mi vsak pacil vyrok jedneho IBMkara, ktory povedal, ze "bussiness zakaznici chcu aj tak len ciernu" a "ked uvidite vo filme ThinkPad, tak viete, ze je to ThinkPad, aj ked vystvorcekuju znacky".

Iste, lenze ja som to porovnaval so svojim starym Thinkpad T22, ktory sa mi ozaj aj pacil.
<<

bwpow

Poslať Pia Sep 14, 2007 11:14 pm

marian píše:
alef0 píše:No ono je vseobecne zname, ze ked sa rozdavala krasa, IBMky toho vela nepobrali. K tomu sa mi vsak pacil vyrok jedneho IBMkara, ktory povedal, ze "bussiness zakaznici chcu aj tak len ciernu" a "ked uvidite vo filme ThinkPad, tak viete, ze je to ThinkPad, aj ked vystvorcekuju znacky".

Iste, lenze ja som to porovnaval so svojim starym Thinkpad T22, ktory sa mi ozaj aj pacil.

Na ten notebook si este pamatam. Naozaj vzbudzoval respekt, kedze nebol taky vycackany :D

Moj prvy notebook bol Dell z roku 1995, ktory som dostal zadarmo na jednej brigade v roku 2002. Dodnes funguje (samozrejme okrem baterky) a sem-tam som ho nosil aj do skoly. Potom som si kupil vlastny Acer, ktory sa hned zacal kazit a teraz mi lezi pod stolom s odpalenou doskou, takze Acer urcite nikdy viac. Potom som si pozical z firmy starsi HP, ktory ale bezal celkom solidne a pred par tyzdnami som si kupil HP 6710b.

HP sa mi pacia, lebo su tiez dost hranate a trochu pripominaju tie stare IBM. Akurat nemaju taky zamatovy kovovy povrch. Inak cenovo su skoro na rovnakej urovni ako Dell pri podobnych parametroch. Moj bol dokonca o nieco drahsi, ale vyhral na Dellom kvoli dodacej lehote. Kym HP mi prislo na druhy den, na Dell by som musel cakat mesiac. Okrem toho ich podpora v GNU/Linuxe je dobra, rozbehal som vsetky zariadenia, dokonca aj 3D akceleraciu.

Cize momentalne poradie (od najlepsieho): HP, Dell, Lenovo, Asus, Toshiba, Siemens, Acer
Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
<<

Milan

Poslať Sob Apr 19, 2008 2:54 pm

cinania

Nevyrabaju vsetky notebooky sikmooki? Ja mam MSI, uplne neznameho vyrobcu, je to subnotebook za polovicnu cenu oproti HP a ma peknu vydrz a tak... Kedysi znamy rozpraval ako sa vyraba Dell, takze viem, ze maju divne veci. Super bolo, ked sla varka neznackovych monitorov a ked sa napocital urcity ich pocet, zacali tam lepit nalepku Dell lebo teraz idu delly. :)

Na pracu sa odporuca IBM/Lenovo, mnohi ludia maju radi HP kvoli dobrym vlastnostiam a kvalitnemu vetraniu. Poznam dalej ludi co maju dokonca Acer a pohodicka. :) Pravda okrem jednej nasej byvalej zamestnankyne, ktore si kupila Acer a este v ten den na nom odstrihla privodne kable pocas nabijania. :))

Mimochodom ten MSI moze bezat na plny vykon dlho, takze nahradi kludne aj maly server. A nema problem s behom so zavretou klavesnicou. Naozaj sa take robi, existuju pocitacove clustre zalozene na notebookoch. :) Jeho nevyhodou je, ze ventilator uplne nezastane nikdy, vyhodou je, ze zvuk ventilatora je nevtieravy...
zivot je o kompromisoch
<<

Milan

Poslať Sob Apr 19, 2008 2:55 pm

poznamka k MSI

myslel som neznameho na trhu notebookov, MSI vyraba komponenty, zakladne dosky...
zivot je o kompromisoch
<<

johny

Poslať Sob Apr 19, 2008 6:09 pm

Re: cinania

Milan píše:Super bolo, ked sla varka neznackovych monitorov a ked sa napocital urcity ich pocet, zacali tam lepit nalepku Dell lebo teraz idu delly. :)

Myslím, že takýto spôsob výroby je pomerne bežný pri všetkých komponentoch. Skôr ide o to, že keď si (hoci aj na to isté) dá svoju nálepku Lenovo/Dell/HP/Apple, tak za to ručia a keď sa to pokazí, tak to vymenia, zatiaľčo keď si na to isté dá nálepku nejaký "lacný" výrobca, tak sa dá očakávať pri reklamácii úplne iný prístup. Teda "kvalitní" výrobcovia pravdepodobne vedia, kde si môžu dovoliť použiť lacné komponenty a na čom si musia dať záležať. Platí sa "za značku", to však neznamená, že sa platí len za nejakú nálepku (prípadne svietiace jablko :)) na šasi.
E-mail/Jabber: jan[zavináč]jergus.eu
<<

Milan

Poslať Sob Apr 19, 2008 8:13 pm

kontrola

No pravdou je, ze kvalitny vyrobca ma silnu vystupnu kontrolu kvality vyrobkov. Cim vyssie je nadsadena hranica, tym viac vyrobkov neprejde. Takze z niektorej tovarne ked neprejde 85 % vyrobkov, tak sa im pre znackoveho vyrobcu neoplati vyrabat. :)

To znamena, ze z monitorov so znackou Dell, ktore nepresli testami, sa mozno zasa ta znacka odlepovala. :) Ktovie.
zivot je o kompromisoch
<<

bwpow

Poslať Sob Apr 19, 2008 9:03 pm

Re: kontrola

Milan píše:To znamena, ze z monitorov so znackou Dell, ktore nepresli testami, sa mozno zasa ta znacka odlepovala. :) Ktovie.

Hehe, to si viem celkom predstavit :) Sa tam potom nalepovala znacka Apple :)
Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
<<

johny

Poslať Sob Apr 19, 2008 10:25 pm

Re: kontrola

bwpow píše:Hehe, to si viem celkom predstavit :) Sa tam potom nalepovala znacka Apple :)

...a tak ďalej, až nakoniec z toho boli Acery :)
E-mail/Jabber: jan[zavináč]jergus.eu
Ďalší

Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia