Linux v nonstop

<<

kiith-sa

Poslať Pon Máj 16, 2011 6:28 pm

Linux v nonstop

Druhak, ktoreho nemenujem (kedze tu ide o zlocin, a vlastne jeho RL meno neviem) nainstaloval na jeden z pocitacov v nonstopke Linux (Backtrack). Odvtedy pouzivam skoro exkluzivne ten pocitac, kedze nenavidim Windows ako dost velke mnozstvo informatikov na nasej skole.

Vyzeralo to OK asi tak mesiac, dnes som sa dozvedel, o aky strasny zlocin tu ide, ze niekto dal niekde na dualboot Linux a ten musi byt okamzite odstraneny.

Ludia vraj nevedia restartovat pocitac a prepnut na Windows.
A asi ani nevedia otvorit Firefox, ktoreho ikona je az 25 cm od jej zvycajnej polohy na Windows. (mozno by tam niekto mohol dat Windows skin a popresuvat ikony)

Tu nejde ani o vsetky pocitace, ide o _jeden_ pocitac. Pricom na kazdom inom je vnuteny _iba_ Windows v zastaralej verzii s neupdatovanou verziou FF ktora ma pravdepodobne milion znamych bezpecnostnych dier.

Ako som sa vyjadril uz niekolko krat, nevidim dovod, preco u nas nemoze byt dualboot Linux/Windows uplne vsade. Vsak sme univerzita, a este aj ustav informatiky.

Na zaciatku som si pripajal svoj notebook so svojim OS na kabel. Potom nejaky **** rozhodol ze je dobry napad vsetky kable pripevnit tak aby sa nedali vybrat. Asi aby ich niekto neukradol (nehovoriac o drotoch drziacich vsetky pocitace, dvoch kamerach, a o neustalej buzeracii aby sme zapisovali cas, ucel a osobu pouzivajucu pocitac - celkom ako z 1984.) Potom niekto s funkcnym mozgom nainstaloval na _jeden_ pocitac Linux, pricom tam _nechal_ uz nainstalovany Windows.
Teraz ho chcu dat prec, z nejakeho strasne doleziteho dovodu. Mozno preto, ze Linux je pre komunistov. Alebo mozno Astar Seran povedal, ze Linux vytvorili programatorski otroci jasterov z pekiel.
6*9==42
<<

Aries

Poslať Pon Máj 16, 2011 6:31 pm

Berte ho, tento je uz ocipovany!

No ale k veci: su nejake konkretnejsie informacie, kto, kedy, preco a ci naozaj ide dat ten Linux prec? Lebo na jednej strane je pekne sa burit za dobru vec, ale ked uz padaju obvinenia, tak nech su zalozene na nejakych informaciach a zdrojoch, aby sa dalo bavit nejak konkretne a vecne. (teraz to neber ako utok na teba, nic take som tym nemyslel, len sa pekne slusne pytam :))
Vasnivy pestovatel binarnych stromov a opravar Turingovych strojov na polovicny uvazok.
"Problem citatov najdenych na internete je taky, ze si nikdy nemozete byt isti ich autenticitou" Abraham Lincoln
<<

PainMaster

Poslať Pon Máj 16, 2011 7:07 pm

1. pokial dobre viem, je to Xubuntu, len na pozadi je BackTrack ktory ide na KDE a Xubundu na xfce..
2. pokial ide o zlocit, tak podla mna ten chalan co to tam dal nema co stratit a pokial mu chcu vypalit rybnik koli tomu, ze na pocitac urceny hlavne k studiu nainstaluje program , ktory nemalo ucelu napomaha, musim konstatovat, ze je to nielen disriminujuce, ale aj smutne!
3. co nieje zakazane , je povolene.. a teda pokial je bios otvoreny ako vrata na luniku9, tak nevidim prekazku~
4. poznam MINIMALNE 3 ludi, ktori si do nonstop ucebne ani nesadnu, pokial nieje pc no.10 volny ("infikovany" linuxom)...

JA pevne dufam a verim, ze sa tento pc preinstalovavat nebude a postavim sa za kazdeho , kto bude chciet nieco so situaciou operacnych systemov nieco spravit.

PM.
We weren't born to follow
You gotta stand up for what you believe!

Ps: Za gramatiku ma neopravovat! Dakujem!
<<

bwpow

Poslať Pon Máj 16, 2011 9:22 pm

No, zatial sa da pouzit aj nejake live cd/usb a od buduceho semestra je uz linux prislubeny ako dualboot do vsetkych ucebni, ako sme sa tu bavili v nejakom vedlajsom fore.

Akurat sa treba zhodnut, ktory by ste chceli a potom bude treba urobit nejaku prikladnu instalaciu. Pripadne moze byt obrazov linuxov viac a clovek by si mohol pred cvikom natiahnut ten, ktory by chcel. Pripadne pouzit multiboot a mat tych linuxov nainstalovanych viac. Podmienka je, ze musia vediet spolu bez problemov fungovat na jednom spolocnom LVM2 volume group, lebo vsetko linuxove sa musi vtesnat na jednu primarnu particiu (windows potrebuje dalsie dve a jedna musi zostat na data).
Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
<<

JorgenStrule

Poslať Uto Máj 17, 2011 5:56 pm

haha, ked najdu pachatela daju mu nutene prace na CAI-ke a potom uvidi aka je to sranda starat sa o stovky pocitacov naraz a zistit ze nejaky vtipalek prekonvertoval pocitac na linux a zvysni ludia (bohuzial nie vsetci su informatici,...) maju teraz tento pocitac problem pouzivat...
<<

bwpow

Poslať Uto Máj 17, 2011 6:02 pm

Aj stovky pocitacov sa daju spravovat rozumne a clovek uz potom nevnima rozdiel medzi 10, 100 a 1000 pocitacmi.
Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
<<

PainMaster

Poslať Uto Máj 17, 2011 6:36 pm

JorgenStrule píše:haha, ked najdu pachatela daju mu nutene prace na CAI-ke a potom uvidi aka je to sranda starat sa o stovky pocitacov naraz a zistit ze nejaky vtipalek prekonvertoval pocitac na linux a zvysni ludia (bohuzial nie vsetci su informatici,...) maju teraz tento pocitac problem pouzivat...

nikto nic nekonvertoval, len dal moznost volby...

<<

bwpow

Poslať Uto Máj 17, 2011 7:27 pm

PainMaster píše:nikto nic nekonvertoval, len dal moznost volby...

Fuj, kto si dovolil take volnomyslienkarstvo doniest na posvatnu akademicku podu? Ze vraj moznost volby. Budete pekne studovat to, co vam hovori studijny program a pouzivat programy, ktore sme vam nainstalovali na pocitace. A ziadna moznost volby nech vam nebeha po rozume! Ta dnesna mladez, nerespektuje autority a robi si co chce.
<<

PainMaster

Poslať Str Máj 25, 2011 6:56 pm

Vcera som bol omrknut nonstopku, a hodnotil by som to asi takto...
-palec hore za zaheslovanie biosu :)
-velky palec dole za zmazanie linuxu!

..kedze predvolene prava na windowsoch su.. vlastne ziadne a nenachadza sa na pc ani ziaden virtualBox ani nic podobne, hodnotim situaciu za nevyhovujucu a planujem svoj pobyt v non-stop ucebni znizit na minimum.. teda 0, do casu, kedy tam bude zavedeny minimalne dualbot...
:( 8) :? :wink:
:)
pm.

<<

Matiniero

Poslať Pon Máj 30, 2011 7:54 pm

PainMaster píše:..kedze predvolene prava na windowsoch su.. vlastne ziadne a nenachadza sa na pc ani ziaden virtualBox ani nic podobne, hodnotim situaciu za nevyhovujucu a planujem svoj pobyt v non-stop ucebni znizit na minimum.. teda 0, do casu, kedy tam bude zavedeny minimalne dualbot...

Pripajam sa

bwpow píše:No, zatial sa da pouzit aj nejake live cd/usb ...

Uz sa neda vdaka heslu do BIOSu

Komu to ubuntu ublizilo???
<<

PainMaster

Poslať Pon Máj 30, 2011 8:05 pm

Matiniero píše:Komu to ubuntu ublizilo???

100% to ublizilo neakej milej tete strapatej co prisla na neake inteligentne skolenie "ako zvatsit tabulku v exceli" a preskocila kapitolu "ako restartnut pc"...

pm.

<<

Matiniero

Poslať Pon Máj 30, 2011 10:13 pm

Svätý Tučniak náš, ktorý si na desktopoch, posväť sa výhody tvoje, príď úžasnosť tvoja ako u nás, tak na serveroch. Kodek nás každodenný daj nám dnes a odpusť nám, keď sem tam hackne nejakú tú lamu, ako aj my odpúšťame, keď niekto nestihne upgradovať. A neuveď nás v MacOS, ale zbav nás od Windows. V mene rms, Linusa a Svätého Tučniaka, enter

:D :) :o :) :D
<<

PainMaster

Poslať Pon Máj 30, 2011 10:24 pm

Matiniero píše:Svätý Tučniak náš, ktorý si na desktopoch, posväť sa výhody tvoje, príď úžasnosť tvoja ako u nás, tak na serveroch. Kodek nás každodenný daj nám dnes a odpusť nám, keď sem tam hackne nejakú tú lamu, ako aj my odpúšťame, keď niekto nestihne upgradovať. A neuveď nás v MacOS, ale zbav nás od Windows. V mene rms, Linusa a Svätého Tučniaka, enter

:D :) :o :) :D

wtf? megafail xD
takto to zas prehanat nemusime:P

<<

Aries

Poslať Pon Máj 30, 2011 10:35 pm

Odporucam zmenit skolu: http://www.tftu.sk/
Vasnivy pestovatel binarnych stromov a opravar Turingovych strojov na polovicny uvazok.
"Problem citatov najdenych na internete je taky, ze si nikdy nemozete byt isti ich autenticitou" Abraham Lincoln
<<

PainMaster

Poslať Pon Máj 30, 2011 10:42 pm

@Aries: Popis si zabil xD

Ďalší

Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť