Chcem gvim na Windowse a iné všeľudské problémy

<<

bwpow

Poslať Štv Apr 21, 2011 4:16 pm

Ja sa hlavne smejem z tych vyrazov "my" a "vy" a pod. Ako keby tym, ze niekde studujem (pracujem, prebyvam) som sa automaticky musel stat sucastou nejakeho celku, za ktory musim bojovat. Proste, kym bryzga na upjs, tak by som sa do toho vobec nestaral a zbytocne nekrmil trolla. Treba reagovat, az ked budu dotazy na konkretne osoby alebo nejake konkretne udalosti.
Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
<<

guest126

Poslať Pia Apr 22, 2011 10:58 am

bwpow píše: ...

Vies na co som agresivny? Na somariny. Ak vravis nezmysly a ides to zvalovat na mna. Vravis si inteligetny clovek a vidis windows vs linux, tex vs word... A este to ides skryvat za nejaku agresivitu. Ja nemam dovod si nic porovnavat. Nasiel som si svoj obor a realizujem sa. O ostastne veci rapidne klesol zaujem ked mam svoj obor.

Tebe inligetnemu to napisem po lopatisticky.
Linux povazujem za informatike za standard. Ak sa s nim poriadne student nestretne za 2 roky, je to smutny fail. Ty si ries Windows vs. Linux ja vravim Windows a Unix. Vsimni si tu spojku. Este raz. Vsimni si tu spojku.

TeX je vedecky standard. Word nie je. Preto ma prekvapilo, ze na vedeckej univerzite sa pisu prace vo Worde. Nic viac. Vravim TeX je vedecky standard. Ale asi si znova budes vidiet svoje TeX vs. Word. Vrav si...

Pride mi ako neschopnost na programatorskej sutazi vyzadovat Windows. Este tam nedat ani gvim a vyhovarat na notepad... Ked uz tak tak dat nejaky server a putty. Proste aby bola moznost volby, za ktoru si tak donedavna bojoval a dnes na nu zvysoka...

Chces si merat uspechy univerzity? Bud opatrny, zarubal si velmi vysoko.

Ries si a meraj si co chces, s kym chces. Toho sa nezucastnim. Dakujem.
<<

alef0

Site Admin

Poslať Pia Apr 22, 2011 1:52 pm

Ja nechapem preco stale tocis dokola o Worde vs TeXu. Ved je ta tvoja proklamovana moznost volby a ked si niekto vyberie nieco ine, nez si predstavujes, je to zrazu prekvapujuce?
Lorem ipsum dolor sit amet.
<<

bwpow

Poslať Pia Apr 22, 2011 2:42 pm

Guest126: Preco to pises mne? Mne je to uplne jedno, co kto pouziva a ake ma na to dovody. Nemam nejake preferencie a neviem objektivne povedat, co je lepsia volba.
Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
<<

mirak

Poslať Pia Apr 22, 2011 10:09 pm

no lebo chce trollit. ignorujte ho.
<<

guest126

Poslať Sob Apr 23, 2011 12:58 am

alef0 píše:Ja nechapem preco stale tocis dokola o Worde vs TeXu. Ved je ta tvoja proklamovana moznost volby a ked si niekto vyberie nieco ine, nez si predstavujes, je to zrazu prekvapujuce?

Ja som napisal, ze je to pre mna prekvapujuce. Ak vacsina nepouziva standard, je to pre mna prekvapujuce. Bodka. vs. su tu stale niekto riesi niekto iny ja.

hm, zvlastne. dal som hladat "mff" aj "vs" a ani jedno nebolo v mojom prispevku (az na posledny). Ale "vs" najde dost. Znova ste si to sami vymysleli a zvalili to na mna... pomaly najoblubenjsia cinnost na tomto fore.

samo, mozno sa mylim, ale nespravujes aspon technicky palmu, pripadne nemas moznost zasiahnut do toho, co bude v tom case na pocitacoch nainstalovane?

mirak. Znova sa chces do mna obuvat? Ocivdine Ta nepadlo, kolko pozitivnych veci sa kvoli mojmu trollingu na skole udialo. Na Tvojom studenstkom mieste by som bol rad. O mnohych Ta ani nepohlo napadnut, kedze sa udiali ticho v pozadi.

EDIT: Preco musim stale opakovat, co som napisal. Naucte sa uz citat s pozorumenim.
<<

alef0

Site Admin

Poslať Sob Apr 23, 2011 3:18 am

Ja som napisal, ze je to pre mna prekvapujuce.

OK, a co si z toho mam ako citatel vyvodit okrem konstatovania slash vykriku to tmy?

Pytam sa preto, lebo hoci citam s porozumenim, nerozumiem.
Lorem ipsum dolor sit amet.
<<

johny

Poslať Sob Apr 23, 2011 10:50 am

alef0 píše:
Ja som napisal, ze je to pre mna prekvapujuce.

OK, a co si z toho mam ako citatel vyvodit okrem konstatovania slash vykriku to tmy?

Myslím, že Aďo naráža na úroveň našich študentov, a v tom s ním úplne súhlasím.

Netvrdím, že každá práca musí byť v TeXu (napríklad aj moja bakalárka by sa asi bola dala napísať v OpenOffice alebo Worde bez toho, aby jej to veľmi ubralo na kvalite), ale keď ich je väčšina vo Worde (tj. priemerný študent informatiky na UPJŠ píše svoju prácu vo Worde), je to znak, že niečo tu asi nie je celkom v poriadku.

Považujem UPJŠ za dobrú školu -- je tu mnoho pedagógov, ktorí mali podľa mňa úžasný prínos do môjho života -- ale fakt ma sere, že väčšina študentov sú tu hlupáci, ktorých informatika nezaujíma a chcú len titul, aby mohli ísť robiť technical support niekam do T-Systems za trochu vyšší plat. Viem, že je to asi nevyhnutné, keďže škola potrebuje tých pedagógov z niečoho zaplatiť, ale je to aj tak smutné.
E-mail/Jabber: jan[zavináč]jergus.eu
<<

PainMaster

Poslať Sob Apr 23, 2011 12:04 pm

johny píše:Považujem UPJŠ za dobrú školu -- je tu mnoho pedagógov, ktorí mali podľa mňa úžasný prínos do môjho života -- ale fakt ma sere, že väčšina študentov sú tu hlupáci, ktorých informatika nezaujíma a chcú len titul, aby mohli ísť robiť technical support niekam do T-Systems za trochu vyšší plat. Viem, že je to asi nevyhnutné, keďže škola potrebuje tých pedagógov z niečoho zaplatiť, ale je to aj tak smutné.

a ja som napr ineho nazoru.. vidim osobne len 2. rocink informatikov a nemam pocit aby vatsina boli hlupaci, praveze naopak...
We weren't born to follow
You gotta stand up for what you believe!

Ps: Za gramatiku ma neopravovat! Dakujem!
<<

bwpow

Poslať Sob Apr 23, 2011 1:55 pm

Terajsi druhaci su aj podla mna dost namakani a nad beznym priemerom, ale urcite sa to neda hodnotit podla toho, ktory textovy procesor pouzivaju.

Co sa tyka OS v ucebniach, ja som za to, aby tam boli vsetky mozne, resp. aby si studenti mohli doinstalovat ten, ktory chcu. Lebo ak maju byt moznosti Windows, alebo Windows a Linux, tak je to stale dost obmedzujuce. Hlavne v poslednom case som z vyvoja linuxu znacne znechuteny a neviem, ci by som ho pokladal za lepsi ako windows, asi skor nie. Preto urcite nebudem nikoho nutit do linuxu, ak ho sam nepokladam za dobru volbu.
<<

Aries

Poslať Sob Apr 23, 2011 2:10 pm

PainMaster píše:a ja som napr ineho nazoru.. vidim osobne len 2. rocink informatikov a nemam pocit aby vatsina boli hlupaci, praveze naopak...

Mam pocit ze to v poslednom case mierne ide k lepsiemu, prichadzaju ludia (studenti aj vyucujuci) ktori o to maju zaujem a nieco aj vedia, ale stale su medzi nimi aj slabsie exemplare a co sa tyka vyssich/uz odidenych rocnikov, tam to bolo poslabsie... Nikoho sa nechcem dotknut a nenarazam na konkretne osoby, je to len hruby priemer na vacsej vzorke ktory mi takto vychadza :)
Vasnivy pestovatel binarnych stromov a opravar Turingovych strojov na polovicny uvazok.
"Problem citatov najdenych na internete je taky, ze si nikdy nemozete byt isti ich autenticitou" Abraham Lincoln
<<

mirak

Poslať Sob Apr 23, 2011 6:26 pm

guest126 píše:mirak. Znova sa chces do mna obuvat? Ocivdine Ta nepadlo, kolko pozitivnych veci sa kvoli mojmu trollingu na skole udialo. Na Tvojom studenstkom mieste by som bol rad. O mnohych Ta ani nepohlo napadnut, kedze sa udiali ticho v pozadi.
no ked inac nedas a ta to potesi, tak dakujem.
<<

johny

Poslať Ned Apr 24, 2011 11:18 am

Aries píše:
PainMaster píše:a ja som napr ineho nazoru.. vidim osobne len 2. rocink informatikov a nemam pocit aby vatsina boli hlupaci, praveze naopak...

Mam pocit ze to v poslednom case mierne ide k lepsiemu, prichadzaju ludia (studenti aj vyucujuci) ktori o to maju zaujem a nieco aj vedia, ale stale su medzi nimi aj slabsie exemplare a co sa tyka vyssich/uz odidenych rocnikov, tam to bolo poslabsie... Nikoho sa nechcem dotknut a nenarazam na konkretne osoby, je to len hruby priemer na vacsej vzorke ktory mi takto vychadza :)

Druhákov (teda o všetkých neviem, ale minimálne na rýchlostnom mám teraz skupinu 5 veľmi dobrých študentov) som sa tou poznámkou naozaj nechcel dotknúť. Ale radšej by som bol, keby vy a ja sme boli priemernými študentami školy a nie nejakými svetlými protipríkladmi, ktoré každý vyťahuje, keď počuje sťažnosť na kvalitu študentov.

O terajších prvákoch neviem nič, ale väčšina (nie všetci!) tretiakov, štvrtákov, piatakov by si nezaslúžila prejsť prvým semestrom, ak vôbec prijímačkami. Zažil som napríklad spolužiaka, ktorý na skúške z analýzy nevedel, čo je suprémum, a ešte prosil, aby dostal inú otázku.
E-mail/Jabber: jan[zavináč]jergus.eu
<<

bwpow

Poslať Ned Apr 24, 2011 1:56 pm

Zasa, podla matematickych predmetov sa neda hodnotit uroven studentov :) Ja tie predmety beriem len ako nejaku vatu.

Skor sa pozrime na informaticke predmety, alebo este lepsie na bakalarske a diplomove prace. Tie by mali odrazat kvalitu studentov a aj celej skoly.
<<

guest126

Poslať Ned Apr 24, 2011 11:51 pm

johny píše: je to znak, že niečo tu asi nie je celkom v poriadku.

Aďo celý čas vravel iba to.

Špecialne pre alef0. Tie Tvoje moje výkriky do tmy si si mal predstavovať ako keď Ti na aute svieti kontrolka.

Bye bye. See you beyond the rim.
PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť