Letná škola sieťovania

<<

bwpow

Poslať Ned Máj 27, 2007 3:12 am

Osobne sa velmi cudujem, ze je taky maly zaujem. Mozno je to tym, ze nikde nie je spominane, co vsetko sa studenti budu moct dozvediet. Myslim, ze najdolezitejsie je, ze studenti ziskaju viac vedomosti, ako absolvovanim CCNA, ak nepocitame Cisco propagandu, ktora zabera vacsinu spominaneho kurzu :D

Pri cene 3000Sk (alebo aj menej) nie je nad cim vahat:
    Kvalitne teoreticke zaklady OSI/TCP modelu presahuju kurzy na fakulte vratane aplikacie v praxi
    Pochopenie fungovania ethernetu (CSMA/CD) vratane moznosti napadnutia
    Broadcastova a kolizna domena strucne a bez pouciek, zato s praktickymi ukazkami a utokmi
    Wifi - od fungovania az po sifrovanie vratane moznosti utoku s praktickymi ukazkami sniffovania a prelomenia WEP kluca
    Podrobne vysvetlenie fungovania firewallov, proxy, routovania a tunelovania vratane instalacie a konfiguracie vybranych rieseni
    Prehlad bezpecnych protokolov a ich slabiny (IPSec, SSH, SSL/TLS)
    Sprava mnozstva pocitacov bez zdvihnuta zadku zo stolicky - image v ghoste, partimage, bootovanie zo siete, vzdialena plocha
    Vsetko toto s praktickymi ukazkami, hromadou softveru a hardveru
    Instalacia a konfiguracia serverov
    A ako bonus instalacia GNU/Linuxu na maly Wifi router a jeho pouzitie na odchytavanie hesiel z okolia

No povedzte, da sa tomu odolat? 8) Ako tak na to pozeram, mozem povedat, ze ten, kto absolvuje tuto letnu skolu, nebude mat ziaden problem so skuskami u Jiraska.

Fakt odporucam sa toho zucastnit, lebo 5 dni da cloveku niekedy viac ako 5 rokov. Osobne mam takuto skusenost: Kedysi davno som si robil CCNA lektorsky kurz. Vsetko som vedel, testy som robil vzdy na prvykrat, ale nebolo to ono. Stale mi unikal nejaky zaklad, nieco, co bolo pod tym vsetkym, nejaka univerzalna vedomost. Jasne, subnety som pocitat vedel, routovacie tabulky som tiez bez problemov nastavil, ale moje poznatky boli obmedzene. Potom som odrazul prisiel na Jiraskovu prednasku z uvodu do pocitacovych sieti a tam ma zrazu osvietilo. Urcite poznate ten pocit (napriklad pri robeni dokazu), ze dumete dumete a stale vam nieco unika. A odrazu to pride a celu tu problematiku uvidite "odspodu", nieco ako zazil Neo na konci Matrixu 1 :D Alebo ked na Bukovskom odrazu vytvorite novy priamy dokaz na ekvivalencie. Ak ziskate toto vedomie o sietach, budete vediet tvorit routovacie tabulky, predpovedat cesty ramcov a packetov, "vidiet" diery vo firewalle a predpovedat fungovanie roznych rieseni bez toho, aby ste o nich niekedy citali. Od toho momentu pre vas bude cele fungovanie sieti samozrejme, ako keby ich cele navrhli. Uz nebudete potrebovat vzorce na vypocet subnetov, kedze ich uz nebudete nikdy musiet pocitat, uz ich budete vidiet.

Ok, dost bolo somarin. Chcel som tym len povedat tolko, ze ako jeden z prednasajucich sa posnazim, aby sa takto "otvorili oci" co najviac studentom. Zatial sa mi to ale nikdy nepodarilo, takze uvidime :?:
Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
<<

gursky

Site Admin

Poslať Pon Máj 28, 2007 2:44 pm

Bude to zadarmo

Rektor nam vyjadril podporu a vsetci studenti, ktori sa zucastnia to bud mat zadarmo. Hradite si jedine dopravu.
<<

gursky

Site Admin

Poslať Uto Máj 29, 2007 2:30 pm

No, pozrite. Pripadni zaujemci mate cas do stredy 30.5.2007 11:00. Ak dovtedy nebude aspon 10 ludi, zrusime to.
<<

alef0

Site Admin

Poslať Uto Máj 29, 2007 5:06 pm

Bol oznam v AISe? A plagatiky?
Lorem ipsum dolor sit amet.
<<

gursky

Site Admin

Poslať Str Máj 30, 2007 7:08 am

alef0 píše:Bol oznam v AISe? A plagatiky?

Plagatiky boli, AIS nie, ale boli hromadne maily
<<

alef0

Site Admin

Poslať Str Máj 30, 2007 9:22 am

Neviem, oznam v AISe by asi pomohol...ale uz je dost napaty cas.
<<

gursky

Site Admin

Poslať Str Máj 30, 2007 12:02 pm

Týmto Vám oznamujem, že letná škola sa v plánovanom termíne 2.6.-6.6.2007 konať nebude.
<<

gursky

Site Admin

Poslať Str Máj 30, 2007 12:18 pm

nahradny termin

Bude nahradny termin, este nie je jasne kedy.
<<

gursky

Site Admin

Poslať Pon Jún 04, 2007 1:46 pm

nahradny termin

Náhradný termín Letnej školy sieťovania je 2.7.-6.7.2007 !!!. Formulár na prihlasovanie je na rovnakej adrese http://klud.ics.upjs.sk/letnaskola/.
<<

pjotra

Poslať Uto Jún 05, 2007 8:45 am

vyborna sprava

No super ze je v tom termine a aj oznam v AISE takze pekne sa hlaste vsetcii urcite to bude dobra skola :D
najlepsim vyuzitim zivota je LASKA. najlepsim vyjadrenim lasky je CAS
<<

hamon

Poslať Pon Jún 11, 2007 6:22 pm

Kurz plny

Ako pozeram, ak sa dal iny termin, tak kurz bol za 5 dni plny. TO je fakt sila. Som rad, ze som sa este zmestil. Podla mna by sa taketo aktivity mohli opakovat. A zaujem by bol o ne asi velky, aspon podla mna, len terminy by bolo potrebne davat mimo skuskoveho, zapoctoveho a 6-7 tyzdna v semestri. Tie su najkritickejsie. Stale su vtedy enjake pisomky. Inak sa uz tesim :)
...dúfam že tomu veríte...
<<

gursky

Site Admin

Poslať Štv Jún 14, 2007 10:14 am

Predbežný program

Na stránke http://klud.ics.upjs.sk/letnaskola/ sa nachádza predbežný program a mapka miesta konania
<<

pripomienka

Poslať Štv Jún 21, 2007 1:54 pm

Doprava

Chcem sa opytat ako bude riesena doprava? Asi kazdy ucastnik si zabezpecuje dopravu sam vsak? Myslim ako tak ze si ide cim chce a kedy chce len aby tam bol nacas, vsak? :D Kedze nikde o tom nie je ani slova, len ze to treba cvakat :)
<<

gursky

Site Admin

Poslať Štv Jún 21, 2007 2:47 pm

Re: Doprava

pripomienka píše:Chcem sa opytat ako bude riesena doprava? Asi kazdy ucastnik si zabezpecuje dopravu sam vsak? Myslim ako tak ze si ide cim chce a kedy chce len aby tam bol nacas, vsak? :D Kedze nikde o tom nie je ani slova, len ze to treba cvakat :)

ano kazdy sam .. ako chce len nacas
<<

alef0

Site Admin

Poslať Štv Jún 21, 2007 7:45 pm

len terminy by bolo potrebne davat mimo skuskoveho, zapoctoveho a 6-7 tyzdna v semestri.

A ostava dodat "a mimo prazdnin" :-)
PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť