2x modem :)

<<

s2pi

Poslať Sob Mar 03, 2007 12:32 pm

2x modem :)

Ahoj niekto kto mi moze pomoct :), mam doma dva modemy (vigor 318 a microcom AD2622) a mam taku question ci by sa nedalo pod windowsom spravit prepojenie dvoch pocitacov aby si kazdy z nich pristupoval k internetu cez jednu ADSL linku.

Popis u nas doma :
na pc1 je nainstalovani modem (vigor). pc1 a pc2 su prepojene priamo cez siet(kabel 2 kabel). ak chcem aby som mal na pc2 internet tak musim zapnut aj pc2 a ten v podstate bezi len preto aby zdielal pripojenie. A by som potreboval aby mohli pristupovat aj oddelene, tj pc1 sam a pc2 sam ale nie spolu, pretoze potom by si uz mohli zdielat.

Ako by sa to mohlo realizovat. Ako je to s ADSL u Telecomu, mozem sa prihlasit z viacerych pocitacov a data sa budu zdielat alebo ak je uz niekto prihlaseny tak druheho uz neprihlasi ?

Tot otazka do plena pre mudre halvy :)
Vlastnorucne
<<

bwpow

Poslať Ned Mar 04, 2007 2:09 pm

Musim sa priznat, ze som nie celkom pochopil zadanie. Pouzit dva modemy sucasne nie je mozne, nedaju sa vytvorit dva ADSL okruhy cez jednu telefonnu linku, ak na to nie je usposobena, co urcite nie je. Najlepsie riesenie je vymenit tie modemy za nejaky aj so zabudovanym routrom, NATom a DHCP serverom (zoznam od telekomu). Pripadne kupit nejaky iny, v obchodoch ich maju hromady a cenovo zacinaju uz od nejakych 1500Sk myslim.
Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity

Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť