Zaujímavé diskusie o VŠ

<<

FeroG

Poslať Uto Nov 23, 2010 8:05 pm

Zaujímavé diskusie o VŠ

Dostal som od kolegu link na záznam z jednej diskusie. Keďže je táto diskusia zviazaná s VŠ, myslím, že môže byť zaujímavé si ju pozrieť (tak pre študentov ako i kolegov): http://www.tyzden.sk/rozhovory-dna-2/di ... olach.html V tejto diskusii sú rôzne názory - s niektorými sa dá viac či menej súhlasiť, s niektorými možno ťažšie.

Ďalšia diskusia zviazaná s VŠ (teda skôr so študentami VŠ) je táto: http://www.tyzden.sk/rozhovory-dna-2/di ... ov-vs.html Sú tam tiež rôzne názory. Mne osobne sa v mnohom pozdávajú postrehy Damasa Grusku (i keď tiež nie so všetkým sa dá súhlasiť).
<<

alef0

Site Admin

Poslať Str Nov 24, 2010 5:45 pm

prof. Brunovsky je od čias tej diskusie mojou hviezdou :-) I ked samozrejme s niektorymi nazormi tiez nesuhlasim.

Inak v 19 tej minute a v 22hej minute sa spomina AiS... a nie prave pozitivne :(
Lorem ipsum dolor sit amet.
<<

FeroG

Poslať Str Nov 24, 2010 10:03 pm

alef0 píše:Inak v 19 tej minute a v 22hej minute sa spomina AiS... a nie prave pozitivne :(

Neskor sa k AIS-u vyjadruje aj rektor a tie jeho nazory sa mi zdaju ovela racionalnejsie a nezaujatejsie. Povedat, ze je nieco zle, je zvycajne vzdy to najjednoduchsie.
<<

johny

Poslať Sob Dec 04, 2010 3:34 pm

Brunovský kritizoval myšlienku informačného systému ako takého, nespomínal nič konkrétne na AIS2. Sťažoval sa, že namiesto toho, aby mu uľahčil prácu, akurát mu ju pridal. Ja osobne som rád, že nemusím pobehovať po škole s indexom, no chápem, že nie každému príde informatizácia všetkého možného nevyhnutná -- netreba nahrádzať systémy, ktoré fungujú (a je predpoklad, že naďalej budú fungovať).

Rektor už kritizoval konkrétne užívateľské rozhranie AIS2, no myslím, že nepovedal nič, čo by nebola pravda a čo by tvorcovia AIS2 nevedeli. Akurát je trochu škoda, že sa nikto systému nezastal, takže som mal z tejto časti diskusie veľmi neobjektívny dojem (je pravda, že operácie, čo by mohli trvať 20 sekúnd, trvajú v AISe niekoľko minút, no stále je to neporovnateľne lepšie ako keby žiadny informačný systém nebol -- a pokiaľ viem, žiadny konkurenčný systém nemá funkcionalitu porovnateľnú s AISom).
E-mail/Jabber: jan[zavináč]jergus.eu
<<

pripomienka

Poslať Sob Dec 04, 2010 4:45 pm

Asi si tych systemov nevidel vela, ze? :-)
<<

alef0

Site Admin

Poslať Sob Dec 04, 2010 4:48 pm

Inak to je dobra otazka s neriesitelnym problemom. UK dostala AIS2 zadarmo, lenze zmena by vyzadovala dalsie peniaze (migracia rozhodne nestoji tri eura), a to peniaze danovych poplatnikov.

Mne sa napr. velmi pacil MFF CUNI informacny system, ako cviciaci som v nom spravil vsetko co bolo treba. (Ale v tych casoch to bol system len pre studium, myslim, ze to neriesilo advanced moduly.)
<<

pripomienka

Poslať Sob Dec 04, 2010 4:49 pm

Videl si, co ma FI MUNI? :-) A com som este iba v Cesku :-)
<<

alef0

Site Admin

Poslať Sob Dec 04, 2010 6:31 pm

FI MUNI som zial nevidel. V debate sa spomina, ze UK si setrila peniaze na FI MUNI, akurat, ze dostali zadarmo AiS.
<<

guest126

Poslať Uto Dec 14, 2010 3:34 pm

<<

kvietok

Poslať Pia Apr 19, 2013 11:41 am

Re: Zaujímavé diskusie o VŠ

ja tiez teraz studujem na masarni.. ale tak porovnavat informacny system v brne a ais2 v kosiciach mi pride nespravodlive
pocet ludi ktory makaju na informacnom systeme is pre muni je obrovske mnozstvo... pricom si nemyslim ze take mnozstvo ludi pracuje na zlepseniach ais2
ako vidim ais2 sa tiez vyvyja tak to pojde dobrym tempom.. a takisto is muni sa predava za obrovske miliony.. takze si myslim ze si mozu dovolit take kvalifikovane sily ktore vedia asi aj lepsie financne ohodnotit..
takisto si pamatam ako sa ma ked som este studovala na upjs niekto pytal co by som zlepsila na aise.. tak moja myslienka pre buducnost je urcite urobit statistiku uspechov(od A,B,..,FX) aspon k poslednemu vyucovanemu obdobiu tohto predmetu cim si vie student o danom predmete urobit lepsi obraz..popripade sa pripravit na nutne tazkosti .. ked je to povinny predmet..

Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť