[sme.sk] TUKE získala na informačné technológie 147 miliónov

<<

bwpow

Poslať Pon Sep 22, 2008 12:34 pm

[sme.sk] TUKE získala na informačné technológie 147 miliónov

TUKE získala na informačné technológie 147 miliónov korún

KOŠICE. Na zavedenie internetu, umiestnenie počítača a dataprojektora do 220 učební, modernizáciu informačno-komunikačných technológií, internetové pripojenie do všetkých internátnych izieb, dobudovanie a modernizáciu pasívnej, aktívnej a mobilnej sieťovej infraštruktúry areálu univerzity, implementáciu najmodernejších informačno-komunikačných technológií v novom Centre knižničných služieb a vedecko-technických informácií univerzity získala Technická univerzita v Košiciach (TUKE) nenávratný finančný príspevok 147 494 230 Sk (4 895 911 €). Schválila ho Agentúra Ministerstva školstva SR pre štrukturálne fondy EÚ na projekt Rozvoj infraštruktúry a modernizácia informačno-komunikačných technológií. .

Ako uviedol poradca rektora TUKE Róbert Matejovič, fakulty spracovali ďalšie projekty a uchádzajú sa o nenávratný finančný príspevok v rámci výzvy Podpora centier excelentnosti, opatrenia Podpora sietí excelentných pracovísk výskumu a vývoja ako pilierov rozvoja regiónu a podpora nadregionálnej spolupráce pre Operačný program Výskum a vývoj. Projekty pripravili Fakulta elektrotechniky a informatiky - Centrum informačných a komunikačných technológií pre znalostné systémy, Strojnícka fakulta, Fakulta BERG - Centrum excelentného výskumu získavania a spracovania zemských zdrojov, Hutnícka fakulta a Stavebná fakulta - podpora Centra excelentného integrovaného výskumu progresívnych stavebných konštrukcií, materiálov a technológií. Fakulty participujú aj v projektoch, v ktorých žiadateľom sú iné univerzity, respektíve ústavy Slovenskej akadémie vied.

Zdroj: http://pocitace.sme.sk/c/4087457/tuke-ziskala-na-informacne-technologie-147-milionov-korun.html
Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
<<

JorgenStrule

Poslať Pon Sep 29, 2008 9:13 pm

fiha, tak to uz je naozaj pekna suma... viem ze aj u nas sa podavali nejake projekty, ale urcite ten celkovy prispevok nebude tolko ako maju na TUKE
<<

gursky

Site Admin

Poslať Str Okt 01, 2008 12:40 pm

JorgenStrule píše:fiha, tak to uz je naozaj pekna suma... viem ze aj u nas sa podavali nejake projekty, ale urcite ten celkovy prispevok nebude tolko ako maju na TUKE

citujem zo stránky www.upjs.sk:

UPJŠ získala nenávratný finančný príspevok z fondov EÚ
Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach zaznamenala výrazný úspech v rámci Výzvy na predkladanie žiadostí o nenávratný finančný príspevok na opatrenie 5.1 Budovanie infraštruktúry vysokých škôl a modernizácia ich vnútorného vybavenia za účelom zlepšenia podmienok vzdelávacieho procesu

Agentúra Ministerstva školstva SR pre štrukturálne fondy EÚ schválila žiadosť Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach o nenávratný finančný príspevok na projekt s názvom Modernizácia IKT na UPJŠ v Košiciach a rekonštrukcia univerzitnej knižnice, posluchární a učební, ktorá bola predložená v rámci Výzvy na predkladanie žiadostí o nenávratný finančný príspevok na opatrenie 5.1 Budovanie infraštruktúry vysokých škôl a modernizácia ich vnútorného vybavenia za účelom zlepšenia podmienok vzdelávacieho procesu. Žiadosť UPJŠ bola schválená vo výške 118 508 805 Sk.
<<

bwpow

Poslať Str Okt 01, 2008 1:09 pm

Žiadosť UPJŠ bola schválená vo výške 118 508 805 Sk.

Fiha, tak to uz je pekna suma. Dufam, ze konecne bude v kazdej ucebni aspon PC a projektor. A ani jedna sietova ucebna by neuskodila :)
Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
<<

johny

Poslať Str Okt 01, 2008 8:40 pm

gursky píše:118 508 805 Sk

Ako toto číslo vygenerovali, to by ma teda zaujímalo :)
E-mail/Jabber: jan[zavináč]jergus.eu
<<

alef0

Site Admin

Poslať Ned Okt 05, 2008 4:30 pm

bwpow píše:
Žiadosť UPJŠ bola schválená vo výške 118 508 805 Sk.

Fiha, tak to uz je pekna suma. Dufam, ze konecne bude v kazdej ucebni aspon PC a projektor. A ani jedna sietova ucebna by neuskodila :)

Projektor v kazdej ucebni by urcite nebol zly napad.

Ani ta ucebna, ale obavam sa, ze ju asi nie je fyzicky kde umiestnit.
Lorem ipsum dolor sit amet.
<<

johny

Poslať Ned Okt 05, 2008 6:19 pm

alef0 píše:Ani ta ucebna, ale obavam sa, ze ju asi nie je fyzicky kde umiestnit.

Za 118 508 805 Sk sa dá kúpiť zopár menších budov, nie? :)
<<

alef0

Site Admin

Poslať Uto Okt 07, 2008 11:22 am

Zial, budovu z toho nemozes kupit. To su ucelove peniaze na infrastrukturu a IKT a budova nie je ani infrastruktura ani IKT.

To sme sa presne raz bavili, ze keby niekto spreneveril 7 milionov, mohol by kupit budovu (napr. rodinny dom), v ktorom by sidlil UINF.
Lorem ipsum dolor sit amet.
<<

JorgenStrule

Poslať Uto Okt 07, 2008 1:46 pm

nuz tak ale na PF UPJS je vela takych "dveri bez cisel", ktore sluzia k "neznamemu" ucelu... podla mna by sa aj priestoli nasli, ved hlavne historicka budova urcite skryva vela priestorov, ktore by sa dali pouzit (pravdepodobne so suhlasom pamiatkoveho uradu :D)
<<

bwpow

Poslať Uto Okt 07, 2008 1:48 pm

Alebo proste urobit sietovu ucebnu z niektorej pocitacovej. Pripadne prestavat P6. Ved az taky zasah by to nebol a ta miestnost nie je poriadne vyuzita (su tam hluche miesta).
<<

janq

Poslať Uto Okt 07, 2008 2:47 pm

P6 je na tom momentalne dost zle aj co sa tyka pocitacov, kt. su v nej - su mimoriadne hlucne. Mozno by ma zaujimalo pripadne meranie hlucnosti v tejto ucebni.. Pre mna to je daleko za hranicou, pri ktorej si mam udrzat koncentraciu 90 minut pocas cvicenia.
Osobne povazujem kazdy aktivny chladic v pocitaci za velke minus - ak ma pri nom pracovat clovek. V tomto smere by som spravil reklamu procesorom Atom od intelu - nizka cena, velmi nizka spotreba, nizka teplota, ziaden aktivny chladic - mam doma a som velmi spokojny.

Co sa tyka toho grantu, tak ta suma je ako johny spomenul, dost aj na kupu budov. Dufam, ze skola tie peniaze pouzije rozumne.

Priklad: Osobne by som asi do ucebne odporucal Asus EEE box alebo ine mini pc, kt. sa teraz stavaju popularne. - rozmery velkosti knihy, mimoriadne nizka hlucnost, nizka spotreba a cena. Podla mna nie je lepsi kancelarsky stolovy pocitac.
<<

johny

Poslať Štv Okt 09, 2008 2:26 am

janq píše:Priklad: Osobne by som asi do ucebne odporucal Asus EEE box alebo ine mini pc, kt. sa teraz stavaju popularne. - rozmery velkosti knihy, mimoriadne nizka hlucnost, nizka spotreba a cena. Podla mna nie je lepsi kancelarsky stolovy pocitac.

No, neviem či by som chcel robiť v takom Eclipse na 800×480 :)
<<

bwpow

Poslať Štv Okt 09, 2008 2:41 am

johny píše:No, neviem či by som chcel robiť v takom Eclipse na 800×480 :)

EEE Box je normalny stolovy PC, nie maly notebook. Cize sa na to pripaja normalny monitor. Aj ked osobne sa mi Intel Atom nepozdava. Skusal som aj single aj dual core verziu a proste, nie je to ono.

Su aj normalne procesory (napriklad AMD X2 EE procesory so spotrebou 45W pri maximalnom odbere a 10 az 20W pri beznej praci, co je skoro rovnake ako pri Atome 9W ale vykon je mnohonasobne vyssi). Cize ak by sa kupovali pocitace, tak treba mysliet aj na to, aby neboli prilis hlucne.

A Janq, ja som pisal o P6, nie o P7.
<<

janq

Poslať Štv Okt 09, 2008 9:52 am

bwpow píše:Su aj normalne procesory (napriklad AMD X2 EE procesory so spotrebou 45W pri maximalnom odbere a 10 az 20W pri beznej praci, co je skoro rovnake ako pri Atome 9W ale vykon je mnohonasobne vyssi). Cize ak by sa kupovali pocitace, tak treba mysliet aj na to, aby neboli prilis hlucne.

Intel Atom ma TDP 4W. http://www.intel.com/technology/atom/
Co sa tyka energie, tak spominany minipc ma dokopy average consumption 20W, co ma tebou spominany procesor.

Tiez by som zapochyboval o tom, ze vykon toho AMD je mnohonasobne vyssi - to "mnoho" je maximalne 2 alebo tak (skor by som povedal ze 1.xx) ak ratas realny procesorovy cas (nie nejake skore v testovacich programoch typu 8300 a pod.).

johny píše:No, neviem či by som chcel robiť v takom Eclipse na 800×480 Smile

1600 x 1200 maximum resolution. Pozri napr. http://en.wikipedia.org/wiki/ASUS_Eee_Box
<<

JorgenStrule

Poslať Štv Okt 09, 2008 5:36 pm

inac to je aj podla mna dost dobry napad, len si myslim, ze EEE Box by bol dost pomaly, keby sa tam nainstalovali vsetky programy, ktore su teraz dostupne v ostatnych ucebniach...

(ako priklad mozem uviest P3, ktora ma pomerne nove stroje, no so vsetkymi nainstalovanymi aplikaciami su lenive ako slimaky, najmä co sa tyka bootovania, ktore trva nehorazne dlho... napr. kym sa vykreslia ikonky na ploche :D to trva aj dve minuty)

ale v P7 su strasne huciaky,... tam su tusim stare P4 s ohromnym TDP, co sa prejavuje aj na celkovej teplote v miestnosti... a ten zvuk, najmä ked rezonuju pc skrinky, prehlusuje cviciaceho...
Ďalší

Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť