[Súťaž] Propagácia ústavu

<<

tomi

Poslať Pia Máj 25, 2007 11:21 am

[Súťaž] Propagácia ústavu

Zdravim všetkých!

Ako iste aj tušíte, zišla by sa nejaká lepšia propagácia nášho ústavu na verejnosti, hlavne na stredných školách. Väčšina ľudí, keď počuje slová "Informatik", "Informatika" si predstaví inžiniera, ktorý vyštudoval nejaký technický odbor. Mnohí ani nechápu, čo má spoločné informatika s prírodnými vedami.

K vylepšeniu propagácie nášho ústavu by sme však potrebovali tzv. jednotný "imidž", ktorý vyžaduje nejaké dobré logo a výstižný slogan, ktoré sa môžu použiť o.i. na reklamné účely (tričká, perá, www stránka, vizitky, prezentácie, ...).

Ak máte dobré nápady (slogan, logo, ...), môžete ich uviesť na tomto fóre (asi nebude problém ani s obrázkami).
Najlepšie nápady budú odmenené okrem "večnej slávy" :D aj nejakými vecnými cenami (zápočet z predmetu Počítačová grafika alebo Symbolická logika nepatria do kategórie vecných cien :cry:).

čakáme...
<<

pripomienka

Poslať Pia Máj 25, 2007 2:03 pm

Menšia obmena uz znamej vety:)

"Sú iba 10 druhy ľudí. My už vieme prečo."
<<

alef0

Site Admin

Poslať Sob Máj 26, 2007 12:01 am

Sú iba 10 druhy ľudí. My už vieme prečo.

Obavam sa, mila pripomienka, ze tuto narazku som nepochopil. Vedel(a) by si ju nejak zmysluplne rozvinut?
Lorem ipsum dolor sit amet.
<<

tomi

Poslať Sob Máj 26, 2007 10:39 am

alef0 píše:
Sú iba 10 druhy ľudí. My už vieme prečo.

Obavam sa, mila pripomienka, ze tuto narazku som nepochopil. Vedel(a) by si ju nejak zmysluplne rozvinut?

Je 10 druhov ludi. Ti, ktori poznaju binarnu sustavu a Ti, ktori nie. :D
<<

pripomienka

Poslať Ned Máj 27, 2007 7:58 pm

A alef0 zrejme nepozna binarnu sustavu :D alebo je prepracovany :D
<<

alef0

Site Admin

Poslať Ned Máj 27, 2007 9:27 pm

Asi ano :-)

Ale zrejme je lepsie sa venovat konstruktivnym pripomienkam.
Lorem ipsum dolor sit amet.
<<

tomi

Poslať Pon Máj 28, 2007 10:50 am

from my mind...

"ICS: Behind the Code."

PS: ICS == Institute of Computer Science, Faculty of Science, Pavol Jozef Safarik University in Kosice, Slovakia :D
<<

FeroG

Poslať Uto Máj 29, 2007 11:41 am

Text, možno na nejaké plagáty určené stredným školám:

Poznáte nejakého programátora ? Spýtajte sa, kde študoval jeho šéf !

A text (ktorého autorom je B. Rovan) a podľa mňa by mal vystihovať princíp štúdia informatiky na takomto type škol:

Abstrakciou k flexibilite.
<<

tomi

Poslať Štv Máj 31, 2007 12:44 pm

Obrázok
<<

tomi

Poslať Štv Máj 31, 2007 12:44 pm

Obrázok
<<

FeroG

Poslať Štv Máj 31, 2007 1:03 pm

Join our IT family, Enjoy the Study
<<

tomi

Poslať Štv Máj 31, 2007 1:07 pm

FeroG píše:Join our IT family, Enjoy the Study

Ak to "zjoinujeme" s tretou vetou :D :

"Join IT. Enjoy the Study. ... Try ICS."
<<

tomi

Poslať Pon Jún 11, 2007 11:08 am

Obrázok
<<

ado21

Poslať Pia Aug 24, 2007 1:04 am

FeroG píše::
Poznáte nejakého programátora ? Spýtajte sa, kde študoval jeho šéf !
Abstrakciou k flexibilite.

Akoze, toto sa ti podarilo. Neviem ci je najvhodnejsie, ale pobavilo ma pefektne, dik :)

Ale abstrakciou k flexibilite je pekne.

A mozno byt tam este pasovalo:

Abstraction to flexibility.
Think in IT.

simply join to ICS //?
<<

ado21

Poslať Pia Aug 24, 2007 1:48 am

Fajn, pekna myslienka, ale informatika na UPJS je viacmenej medzi beznymi ludmi nezmama. A ked bez bezny clovek povie prirodovedecka fakulta, taho k tam informatika ani nenapadne. Kedze viacmenej vsade ma informatika vlastnu fakultu alebo sa to vola aspon mat-fyz. Nazov budovy by hadam az taky problem zmenit nebol ale to je kopu byrokracie a kazdy to hned zamietne. Mame styri fakulty: lekarska (kazdy vie, ze z nej vyjde lekar, pravnicka -->pravnik, verejna sprava --> uradnik, ale ak si pocuje prirodovecka --> prirodovec. Ale co taky prirodovec robi??? A mierne si dovolim tvdit ze matematika fyzika informatika sa dost lisi od biologie, chemie ci geografie. Teda ja v tom vidim hlavny problem, ked chceme aby o nas verejnost vedela. A kedze sa od mat-fyzu lisime minimalne, tak kazdemu, aby som nemusel vsetko dookola vysvetlovat, tak poviem informa mat-fyz a je ok. A nie informatika prirodne vedy a kazdy: Tam sa studuje informatika?

Kedze som nedavno vyleziol zo strednej, tak viem, ze pred maturitnym rocnikom malokto by povedal, ze na prirodnych vedach je informatika. A pokial nejde na nejaku prirodnu vedu tak fakt ani nevie... A aj z toho dovodu idu radsej do blavy, brno a sem-tam praha. Pokial nie su rozhodnuty ze technika (co vacsina nie je, pozera iba na meno fakulty).
Ked si stihnu zistit ze v com je rozdiel u nas a na technike. tak sa rozhodnu viacmenej spravne. A ked si nestihnu, tak vacsina ide na techniku lebo tam ide viacej ludi a aj viacej ludi poznaju z techniky a ma fakultu, kt. ma v nazve slovo informatika. Preto neviem, ci nam nove logo ked fakt nebude dobra propragacia (aspon letaky po vsetkych gymnaziach) pomoze.

Sice viem, ze ludi mame malo. Ale skor by si videl propagaciu osobnu, ze pride nas clovek na skolu aj s nejakych biologom alebo s kym, nech vedia co sa na nasej fakulte studovat a vysvetlit im rozdiel medzi technikou a nami. (Lebo myslim, ze v ostatnych predmetoch netreba vysvetlovat rozdiely, lebo sa velmi ani inde studovat nedaju). A pri tom sa aj kludne moze pouzit feriho veta :D A samozrejme mat to aj dobre vysvetlene na nasom webe. Lebo pride niekto z techniky a sa vytahuju ze maju lahsiu matiku... na co dost ludi pozera, ze treba im vysvetlit ze matika je u nas v pohode ak sa clovek uci...
Lebo keby ja som sa nepytal 100 ludi tak fakt neviem ci by som neskoncil na technike ako vacsina. Ale este som si stihol zistit ze aky je rozdiel. A co som aj hovoril potom tretiakom druhakom, ze aky je rozdiel tak ocividne nemali o tom sajnu. Dokonca jeden co bol rozdhodny ze ide na techniku, tak teraz je rozhodnuty, ze ide k nam... :)

Tak aby som to zhrnul:
- aby sa o nas vedelo (ale az take podstetne nie je, lebo kto vie, ze ide na informatiku, tak o nas vie)
- ale hlavne aby stredoskolaci vedeli rozdiel medzi technikou a mat-fyzom...
Ďalší

Späť na Všeobecné podnety a pripomienky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť