Fajcenie pred skolou

<<

škvarka

Poslať Štv Feb 08, 2007 5:41 pm

Fajcenie pred skolou

Najprv na uvod...

http://s.ics.upjs.sk/~skvarka/cigy/P2065454.JPG
http://s.ics.upjs.sk/~skvarka/cigy/P2065455.JPG
obrazky spred skoly :?:
paci sa vam to??
Problem fajcenia na verejnosti je celosvetovy problem..ale podla mna sa to zacina tvarit na trosku lepsie casy..tie zakony o ochrane nefajciarov a tak..

Podla mna je nechutne kazde rano vstupovat do skoly a pritom nutne prejst popri dymiacich na schodoch(stale tam su) :evil: ja som zaryty nefajciar a zalezi mi na zdravi mojom a na zdravi ludi okolo mna...
..teraz o slobodnej vôli...fajciari mozu fajcit..ked tym skodia len sebe v pohode...ale nech neskodia inym,nie?? nech si instaluju rakovinu do seba nie na inych...co tak nejaky protest?? daco rozbehnut?? aby naaas bolo aj milión :o
zabijem sa, keď som som nesmrteľný??!!

A Farewell to one person...guess who
<<

bwpow

Poslať Štv Feb 08, 2007 6:33 pm

Som nefajciar a cigaretovy dym mi prekaza, ale ak niekto fajci na otvorenom priestranstve, tak mi to vobec neprekaza. To mnozstvo dymu, ktore vdychnes pocas tych 3 sekund je podla mna uplne zanedbatelne a v okolitom prostredi mozno ani nemeratelne (co sa tyka obsahu karcinogenov).

Ovela horsie su vypary, ktore sa po skole rozliehaju z dielni v podzemi (zrejme po bruseni kovov) a tie su vysoko karcinogenne.
Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
<<

gursky

Site Admin

Poslať Pia Feb 09, 2007 8:34 am

fajciari

Co sa tyka tych obrazkov co si zavesil, tak sa mi zda ze odkedy vycapili ku vchodu cedulku zakaz fajcit a zobrali popolnik, tak fajciari sa teraz presunuli cca o 15 schodov nizsie (bez popolnika) a robie v trave take svinstvo. Podla mna to pred tym bolo lepsie. Je mi jedno ci dymom prejdem pod schodami alebo pred vchodom ked uz tym dymom "musim" prechadzat.
Podla mna najlepsie miesto pre fajciarov by mohol byt jeden z vnutornych dvorov starej budovy. Tam by dostali popolnik a kludne by som im tam postavil aj nejaku plachtovu strechu, aby na nich pocas dazda neprsalo. Ak by sa ani potom fajciari nepresunuli na tak lukrativne miesto tak by som im tam este presunul aj automat na kavu a cigarety a vsade po skole vylepil sipky ze kde si mozu vykonat svoju potrebu (myslim tu zavislacku fajciarsku)
<<

wandrika

Poslať Pon Feb 12, 2007 11:41 am

No to je super napad :lol:
"Vyhostime" fajciarov na pekne, prijemne a lukrativne miesto na dvore.
Ignoramus et ignorabimus.
<<

bwpow

Poslať Pon Feb 12, 2007 11:53 am

V tomto s Petom vo vsetkom suhlasim. To riesenie s dvorom je naozaj dobre a vyriesilo by to hned dva problemy - neporiadok a vdychovanie dymu. Hoci niektori tuhi fajciari z fyziky (viete koho myslim :D ) by spociatku asi neboli nadseni, ze musia chodit hore-dole po schodoch a do druhej budovy, ale urcite by sa prisposobili.

Este by som rad upriamil pozornost na skupinu studentov fajciarov, ktori si vychutnavaju cigaretku cestou do skoly. Poznam ich viacero a tym odobranie popolnika pri vchode naozaj uskodilo. Preto by som sa prihovoril za navratenie popolnika na povodne miesto s tym, ze by mal sluzit len pre prichadzajucich fajciarov. Pre statickych fajciarov by bol urceny dvor. Predpokladam, ze ludia na skole su rozumni a mohlo by to takto fungovat.
Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
<<

uchoo3

Poslať Štv Feb 22, 2007 10:57 pm

po precitani tohto prispevku som sa rozhodol, ze sa do tejto diskusie zapojim.
ako vidim, zatial sa tu nevyjadril ziadny fajciar....ja osobne si obcas zapalim (aj ked by som sa ako vacsina fajciarov chcel tohto zlozvyku zbavit ). suhlasim s tym, ze odkedy zrusili popolniky (myslim tym aj kose, ktore tam v minulosti boli)|, je ovela vacsi neporiadok. urcite by pomohli nejake tie upravy. ja som vsak nakloneny aj tomu rieseniu, aby sa fajcit chodilo na zadny dvor, cim by sa urcite sprijemnil vstup do budovy. pre mna osobne by to bolo vyhovujuce riesenie a myslim, ze by s tym suhlasili aj ostatni nadsenci cigariet.

P.S. skvarka: s tym "zaryty nefajciar" si to myslel vazne? :wink: [/quote]
<<

gursky

Site Admin

Poslať Pia Feb 23, 2007 10:47 am

napisal som do ciernej skrinky

Napisal som svoj navrh zmienovany vyssie dekanovi do ciernej skrinky. Som zvedavy ci zareaguje.
<<

gursky

Site Admin

Poslať Štv Mar 01, 2007 9:54 am

z ciernej skrinky

No napísal som dekanovi nech navrhne presun fajčiarov do vnutorneho dvora parku angelinum, lebo si pred vraticou pod schodami robia popolnik z travnika a on na to toto:

dekan píše:Vážený pán kolega, plne zdieľam Vaše rozhorčenie a dôrazne žiadam fajčiarov o dodržiavanie zákonných noriem. Na základe nich nie je možné vo verejných inštitúciách vyhradiť priestor na fajčenie. K zakázanému priestoru patria aj chodníky pri Jesennej 5. Tak ako fajčiari z PA9 chodia do parčíku, tak na Jesennej 5 by museli prejsť na protiľahlý chodník. Ak budú problémy pretrvávať, prijmem opatrenia spojené aj so sankciami, ktoré umožňuje, resp.vyžaduje príslušný príkaz rektora.

Je smutne ze nas nejake zakonne normy obmedzuju v tom, aby sme vymedzili fajciarom priestor.
<<

AdRik

Poslať Sob Mar 03, 2007 8:35 pm

Som zvedavy do kedy vydrzia tie vytlacene nalepene papiere o zakaze fajcenia pred skolou. Pre okoloiducich to musi vyzerat hrozne :cry:
<<

BeBe

Poslať Ned Mar 04, 2007 12:33 pm

reakcia dekana

Myslienka z "fajciarnou" na dvore sa mi velmi paci ... je to riesenie, pri ktorom sa vlk nasyti a aj ovca ostane cela :)

k dekanovej reakcii: byrokracia ... co viac dodat :(
<<

pripomienka

Poslať Štv Mar 29, 2007 12:53 am

Re: z ciernej skrinky

dekan píše:Vážený pán kolega, plne zdieľam Vaše rozhorčenie a dôrazne žiadam fajčiarov o dodržiavanie zákonných noriem. Na základe nich nie je možné vo verejných inštitúciách vyhradiť priestor na fajčenie. K zakázanému priestoru patria aj chodníky pri Jesennej 5. Tak ako fajčiari z PA9 chodia do parčíku, tak na Jesennej 5 by museli prejsť na protiľahlý chodník. Ak budú problémy pretrvávať, prijmem opatrenia spojené aj so sankciami, ktoré umožňuje, resp.vyžaduje príslušný príkaz rektora.

Je smutne ze nas nejake zakonne normy obmedzuju v tom, aby sme vymedzili fajciarom priestor.[/quote]

1. Chcel by som strašne vediet ako je v zákone definovaný pojem "priestor pre fajčenie".
2. Určite väčšina z Vás bola niekedy na Technike. Niekedy keď okolo toho fajčenia nebolo také "Haló" tam na niektorých miestach bol popolník a nad ním nálepka "Miesto vyhradené pre fajčenie" alebo niečo v takomto zmysle. Akonáhle prišlo to spomínané "Haló" riešenie daného problému bolo také, že tieto nálepky sa odlepili, no popolníky ostali. A to ani nemusíte ísť do areálu aby ste si všimli, že pred technikou sa ďalej fajčí. Podľa mňa zákony SR platia pre všetkých občanov. Nepočul som o tom aby mali byť študenti fajčiaci v areáli Technickej univerzity nejak pre to fajčenie sankciovaný. Alebo keby aj boli. Kde budú chodiť fajčiť? na zimnú alebo nebodaj až ku štadiónu? Či čo to tam vzadu je.
3. Prečo vnutorny dvor parku angelinum by nemohol byť priestorom pre fajčenie? Veď to nemusí byť to "Miesto vyhradené pre fajčenie" ako to zákon stanovuje :D

Späť na Všeobecné podnety a pripomienky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť