Pre tvorcov AIS2: Report

Ste dnes spokojny s AIS2?

Ano, nemam vyhrady.
1
8%
Ano, no este by sa mohol vylepsit.
5
42%
Nie.
6
50%

Celkom hlasov : 12
<<

guest126

Poslať Sob Dec 26, 2009 12:48 pm

Pre tvorcov AIS2: Report

Zdravim,

jeden kamos ucitel na matfyze v BA ma v statuse ICQ: "Co mam spravit, ked si mam chcem zapisat nejake predmety v AIS2?"

Po otazke, ci aj oni maju AIS2 ja ma spytal, ci ma byt vulgarny? Pevne dufa, ze rektor si aspon poriadne pomastil, ze nie je iba hlupy...

Vhladom na to, ze AIS2 je pycha UPJS a ze uz uplynul nemaly cas od nasadenia ostrej verzie, tak to osobne povazujem za absolutny fail.

Ale co na tom, ved koho na Slovensku zaujimaju nazor koncoveho pouzivatela.

Pokial je mi zname, tvorcovia AIS2 boli na seba hrdi a chvalili AIS2 aj v casoch, ked si v nom student sam mohol zrusit studium...

Facebook je na tom lepsie...
<<

gursky

Site Admin

Poslať Sob Dec 26, 2009 9:02 pm

Nie ze by som bol nejaky velky priaznivec AISu, ale narozdiel od teba si este pamatam casy, ked bol v skusobnej prevadzke ais1. Keby sa to malo robit bez informacneho systemu ako este vtedy, tak by si vela ludi trieskalo hlavu o stenu. Tie fronty na studijnom si nevies predstavit. Skusky boli chaos - studenti sa zapisovali na nejake papieriky visiace na nastenkach, vsetci sa navzajom skrtali, predbiehali. S rozvrhom sa nedalo pohnut. Taky, aky si dostal, taky si mal. Rezervovat si miestnost na konzultacku alebo opravak sa nedalo. Kreditny system by nemal sancu bez informacneho systemu, lebo tie fronty by boli este horsie, a individualne studijne plany by boli iba temou anarchistickych kruzkov.

Z environmentalneho hladiska sa nastupenim aisu usetri rocne jeden mensi les. Tolko lajstier, byrokracie, indexov, zapisnic a formularov lietalo medzi katedrami, dekanatom a rektoratom. Dnes mame elektronicky podpis a hotovo. Na dekanat som za posledny polrok neposlal okrem nejakych uctovnickych veci, ktore zial kvoli statnej byrokracii pretrvali, asi nic.

Pri kritike si treba uvedomit aj to, ze na vyvoji AISu kvoli nie prave stedremu rozpoctu pracuje celkom velke percento brigadnikov. Keby si univerzita mohla dovolit platy ako v Microsofte a vacsi tim ludi, vyzeralo by to inak.

Lepsi univerzitny informacny system za rovnaku cenu podla mojich vedomosti neexistuje. Samozrejme ze ma svoje muchy. Treba ich reportovat aby autori mali co najhodnotnejsiu spatnu vazbu. Osobne drzim AISu palce.
"Microsoft is not the answer. Microsoft is the question. NO is the answer." - Erik Naggum
<<

guest126

Poslať Sob Dec 26, 2009 9:40 pm

Priznam sa, o cene ani netusim. Ale viem o lepsich. Teda o lepsich, toto co ma robit, robit bezchybne a rychlo. Pride mi to take normalne. To, co by clovek od toho cakal...
<<

johny

Poslať Pon Dec 28, 2009 9:28 pm

guest126 píše:Priznam sa, o cene ani netusim. Ale viem o lepsich. Teda o lepsich, toto co ma robit, robit bezchybne a rychlo. Pride mi to take normalne. To, co by clovek od toho cakal...

Daj link.
E-mail/Jabber: jan[zavináč]jergus.eu
<<

guest126

Poslať Uto Dec 29, 2009 9:54 am

johny píše:
guest126 píše:Priznam sa, o cene ani netusim. Ale viem o lepsich. Teda o lepsich, toto co ma robit, robit bezchybne a rychlo. Pride mi to take normalne. To, co by clovek od toho cakal...

Daj link.

napriklad SIS. Ten kamo sa teraz vratil z kanady a tam maju tiez nieco normalne, vravel. Ako su aj normalne systemy :D. I ked ten SIS vyvija tusim nejaka komercna firma...
<<

PainMaster

Poslať Str Dec 30, 2009 10:37 am

http://is.stuba.sk/

tot ais na STU v Ba...
We weren't born to follow
You gotta stand up for what you believe!

Ps: Za gramatiku ma neopravovat! Dakujem!
<<

alef0

Site Admin

Poslať Str Dec 30, 2009 10:52 am

Svojho času padol výrok
Pred dverami tu stepuje tona firiem, ktorá sa trasie, aby mohla vyvinúť informačný systém: dajte nam pár miliónov a my to spravíme

Inak SIS je veľmi príjemný IS :-)

A tieto debaty "blergh AIS" poľahky zaberú sto strán.
Lorem ipsum dolor sit amet.

Späť na Všeobecné podnety a pripomienky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť