MSDN AA

<<

nemehlo

Poslať Str Sep 30, 2009 6:01 pm

MSDN AA

Zaujimalo by ma ci ma student pravo k pristupu k software-u od microsoftu. Na stranke MSDN AA pri hladani skol tam UPJS figuruje, ale akosi nikde nie su informacie ak osa tam student dostane.
<<

gursky

Site Admin

Poslať Štv Okt 01, 2009 12:54 pm

Zistoval som a da sa to. Skusime najst presny sposob, ktorym to bude mozne realizovat. Ked to bude napisem to sem.
<<

Azteq

Poslať Štv Okt 01, 2009 6:02 pm

Re: MSDN AA

nemehlo píše:Zaujimalo by ma ci ma student pravo k pristupu k software-u od microsoftu. Na stranke MSDN AA pri hladani skol tam UPJS figuruje, ale akosi nikde nie su informacie ak osa tam student dostane.

v tomto by som sa k nemehlovi pridal:)
<<

gursky

Site Admin

Poslať Ned Okt 11, 2009 4:45 am

licencie M$

Na skole mame Campusove licencie. Zmluva je na stranke http://www.minedu.sk/index.php?lang=sk&rootId=1162. Docital som to az k bodu 4 na strane 6, kde je uvedene, ze institucia (ministerstvo skolstva) sa nerozhodla pre moznost licencovania pre full time studentov na vlastnych osobnych pocitacoch. Takze tadial cesta asi nevedie. Vyzera, ze to je iba pre kompy, ktore su na skole.

Dalej nas Ustav informatiky kazdorocne nakupuje aj MSDNAA licenciu na operacne systemy od Microsoftu, podla ktorej je mozne instalovat Windows aj pre studentov predmetu operacne systemy pocas studia predmetu operacne systemy. Na ustave ma heslo do systemu asi len JJ. Pytal som sa ho, ze ako by sa to dalo posunut studentom. M$ vraj ocakava, ze im umoznime stiahnut si zoznamy studentov studujucich OS z nejakeho servera na identifikaciu studentov a ti by nasledne dostali heslo na nejaky M$ portal. To treba konzultovat asi so spravcami AISu. To zatial vykonzultovane nie je.
<<

mirak

Poslať Pon Okt 19, 2009 1:14 am

skusi sa to dalej riesit? mam OSY a uvital by som take nieco
<<

gursky

Site Admin

Poslať Pon Okt 19, 2009 6:44 am

Skus zajst priamo za Jiraskom. Ked som sa ho na to pytal, tak vyzeral, ze je zavaleny inymi vecami a riesenie tohto problemu ma nizku prioritu. Pri vhodnom pocte studentov sa vam ho mozno podari ovplyvnit a vyriesit to.
<<

JorgenStrule

Poslať Str Okt 21, 2009 1:14 pm

cize mam to chapat tak, ze mozem mat windows len na jeden semester? na technike to funguje tak, ze hocijaky student si moze nainstalovat windows na celu dobu studia, pokial dobre viem
<<

Azteq

Poslať Str Okt 21, 2009 2:45 pm

JorgenStrule píše:cize mam to chapat tak, ze mozem mat windows len na jeden semester? na technike to funguje tak, ze hocijaky student si moze nainstalovat windows na celu dobu studia, pokial dobre viem

ano nainstaluje a pokial je studento tak moze si stahovat aj updaty, potom mu to pravo zanika
<<

alef0

Site Admin

Poslať Štv Okt 22, 2009 9:55 am

My sme vcera debatili s nahodnym studentom a usudili sme, ze my mame slabsiu licenciu ako TUKE.

Campusova dohoda pokryva len stroje v ucebniach a alternativna OSY licencia je platna len na semester.
Lorem ipsum dolor sit amet.
<<

nemehlo

Poslať Sob Okt 24, 2009 1:58 am

No co ja som hladal. Tak problem je asi v tom ze asi nema kto spravit ELMS (e-academy License Management System), co je v podstate stranka cez ktoru cele MSDNAA funguje. http://e-academy.com/IT_MSDNAA_main.cfm

Späť na Všeobecné podnety a pripomienky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť