OSY - doc. Gallova

<<

mirak

Poslať Štv Jan 14, 2010 12:09 am

OSY - doc. Gallova

Pri predmete OSY to vyzera posledne roky s vyucujucimi ako z kaluze do blata a priamo do stoky, predosli ma neucili mam to iba z druhej ruky ale vela pochval teda na ich mena neslo..
vopred sa ospravedlnujem za mozno trochu agresivny prispevok (som velmi tolerantny clovek, povacsine sa s udelom stotoznim) ale co je vela to je moc
k veci:
po prvom termine na ktorom bolo 5 ludi, kt. viac ci menej boli nauceni to co vyzaduje (5 [!!!!!!!!!] stran pdfiek tem heslovite vymenovanych + v dococh nejakych 50 stran textu teorie + na skuske zistili ze vyzaduje aj 3 strany unix prikazov naspamat aj s tym co robia (by Schmotzer))...hodinu pisali 15 pojmov, dalsia cast 10 veci typu operacny system napis vsetko co vies ktora trvala po troch predlzeniach tri hodiny...neskor isli konzultovat tieto pisomky k nej do kabinetu...jeden z mojich spoluziakov mal zapisanych 10 stran A4 a je z tych ktori v hlave nieco maju (no offense mojim spoluziakom :wink: ) a hadajte co? chybali mu nacrty a obrazky, no nespravil..z 5 ludi nespravil nikto..
citujem docentku Gallovu: tento predmet je dolezity, za 5 kreditov, je na statniciach, musim vas nieco naucit
cvicenia ktore mala ona na starosti mali priebeh asi takyto: sadli si v P3, a docentka diktovala teoriu zo svojich mudrych poznamok
prednasky velmi podobne, iba s jedinym rozdielom ze to bolo v P1, s tym ze na kazdej prednaske 20 minut zapinala projektor (na cviceniach mala problem prihlasit sa do systemu)
okrem prihlasovania sa a projektoru mozno doteraz sa nevie orientovat v AISe a doteraz ma problem otvarat P3/4/5 (rozumej musi volat vratnika)
neznasam biflovacky a preto studujem INF aby som sa nemusel biflovat naspamat nieco co v praxi vyzera uz uplne inac a neznasam ked vyucujuci odo mna vyzaduje nieco comu (podla vsetkeho) sam nerozumie(zazil som este na strednej skole, kde sa vyucujuci vyhovaral na revoluciu a zmenu osnov studia na vs, ze jeho ta konkretna tema minula)
je vysoko nekompetetna, neviem odkial ma tri tituly pretoze neovlada trivialne veci ktore som si ja osvojil v priebehu prvych dvoch tyzdnov studia na upjs (konkretne ais, miestnosti si neotvaram)
momentalne to vyzera ze ak osy niekto urobi tak len so stastim alebo potom ako docentka polavi z narokov, ale potom co vidim teraz sa bojim co bude v lete ked ma ma cvicit databazy2, co je podla mna dost podstatny predmet a rad by som si z neho aj nieco odniesol, nie len ho absolvoval kvoli kreditom
je to normalne?
<<

alef0

Site Admin

Poslať Štv Jan 14, 2010 11:53 am

Má niekto iný analogické skúsenosti?

Alebo opačné?
Lorem ipsum dolor sit amet.
<<

pripomienka

Poslať Štv Jan 14, 2010 3:26 pm

Na skuske som zatial nebol, takze ju nemozem osobne hodnotit. Ale podla toho co som pocul od spoluziakov, je to presne tak ako pisal mirak.
Prednasky a hlavne cvika boli na dost zlej urovni. Na cvikach by sa podla mna mali preberat prikazy, co je aj celkom uzitocne a urcite to v buducnosti vyuzijem. Namiesto toho sme brali teoriu, rovnako ako na prednaskach. Za jedno cviko som stihol zapisat aj 6 stran teorie.
Biflovanie teorie neznasam a tak som zvedavy ako sa budem na skusku ucit tych 50 stran textu.
Tiez sa bojim cviceni z DBS 2. Tento semester som mal cvika z DBS 1 s panom Torokom a musim povedat ze boli vyborne. Ano, bolo tam aj kus teorie ale hlavne sme brali prikazy a konkretne pouzitie. A bojim sa, ze s pani docentkou Gallovou to bude len o teorii.
<<

guest126

Poslať Štv Jan 14, 2010 5:53 pm

Uz to je iba smutne... Ale zas ono je aj otazka, co na tych OSY cvicit. Ono v podstate by davalo rozum, aby na tom predmete bola iba teoria. No ak student videl iba windows a ani nepocul o jazyku C, tak moze byt ta teoria tazko predstavitelna, hoci teoria na OSY je dost logicka... A zas uz neviem, co sa uci na principoch, na ktore OSY dost nadvazuju.

Myslim, ze v prvaku na odlahcene matiky nieco ako Uvod do unixu, kde by sa na poslednych 2-3 hodinach ukazal aj programovaci jazyk C, by jednak velmi pomohlo pri OSY a aj celkovo pri chapani PC ako takeho. Myslim, ze by to studentom dalo vela...

Tak mi to pride smutne a velmi neefektivne...

Velmi silno si myslim, ze takym systemom vyuky studentom krpatie potencial.
<<

alef0

Site Admin

Poslať Štv Jan 14, 2010 6:01 pm

Len bokom (k debate), veľmi by pomohlo, keby ste uvádzali praktické skúsenosti.

Čiže keď sa niekto zúčastní na skúške, nech skúsi napísať poznatky.

To len preto, aby sa zabránilo davovej psychóze typu ,hej, hej, aj ja s tým súhlasím, je to zle", ktorá nie je konštruktívna.
<<

wolferin

Poslať Štv Jan 14, 2010 6:42 pm

Je pravda, ze som este na skuske nebol, ale ako tak pozeram na ten jej zoznam tem, z ktorych bude skuska pozostavat, nevidim to ruzovo, ba takmer bez sance.
Zucastnil som sa vacsiny prednasok a nic som si neodniesol. Pre mna to bol zabity cas. Docentka Gallova mala velke problemy naucit sa pracovat s projektorom a o jej prednasani by sa dalo toho vela povedat. Po 5tich minutach jej clovek prestal venovat pozornost, take spletite vety ake ona pouzivala, to sa len tak nevymysli :) casto sa opravovala, mali sme problem pochopit, co chce povedat a ako ma teda zniet spravna definicia, takze cloveka prestalo bavit robit si poznamky, lebo nadobudol dojem, ze ani sama nevie o com hovori.
Musim priznat, ze mna osobne tento predmet vobec nezaujal, neinklinujem k tomuto oboru, a vdaka docentke Gallovej som z toho este viac znechuteny.
Mirakove slova potvrdila vacsina, co bola na skuske, a nemyslim, ze to bola len urazena hrdost, ktora za nich hovorila. Pani docentka bude musiet pravdepodobne zlavit z narokov, lebo takym tempom tento predmet spravi minimum ludi, vrati sa doba Hamorskeho (o ktorom som mal moznost pocut od starsich/byvalych studentov).
Je to smutne, ale nie kazdemu ziakovi sadnu vsetky povinne predmety ( a ked sa predmet spoji s vyucujucim, s ktorym student nie je spokojny, tak je to hotova katastrofa), avsak nema sancu sa im vyhnut, a pokial je latka urcena tak vysoko ako u docentky Gallovej, tak nie je sanca aby ho clovek spravil.
<<

guest126

Poslať Štv Jan 14, 2010 7:38 pm

Ak je mozne, nech sa to nejak preveri, pridadne podniknu nejake opateria... Ono take reci ako mal wolverin, take aj boli svojho casu na Bukovkeho a boli to nezmysly...

Preverit by nezaskodilo...

Hm, Xmen, Wolverin. Kto bude dalsi? :D
<<

wolferin

Poslať Štv Jan 14, 2010 7:55 pm

guest126 píše:Ak je mozne, nech sa to nejak preveri, pridadne podniknu nejake opateria...

ako by si to chcel preverit? co konkretne?

guest126 píše:Ono take reci ako mal wolverin, take aj boli svojho casu na Bukovkeho a boli to nezmysly...

ake konkretne "reci" resp. "nezmysly" mas na mysli? Je to moj subjektivny nazor za ktorym stojim, a dovolim si povedat, ze s nim suhlasia aj dalsi, ktori maju tento predmet zapisany.
<<

mirak

Poslať Štv Jan 14, 2010 10:30 pm

guest126 píše:Ono take reci ako mal wolverin, take aj boli svojho casu na Bukovkeho a boli to nezmysly...
Hm, Xmen, Wolverin. Kto bude dalsi? :D
uz len meno Bukovsky ma svetovy vyznam, kdezto ked niekto povie doc. Gallova prve co mi napadne je vypnuty projektor
<<

guest126

Poslať Pia Jan 15, 2010 1:07 am

Tesi ma to, ze vsetci nedrzia len hubu a krok. Ono na UPJS je kopec na pozastavenie rozumu, ale o vyuku aspon povinnych predmetov by malo byt kvalitne postarane.

Rada: Zozente viac ludi so spolocnym nazorom a spojte sa s alef0 alebo gurskym. Oni urcite navrhnu nejake riesenie aby to neskoncilo ako prazdny vykrik do tmy. Uspesnost vykriku sa rapidne zvysuje s poctom kriciacich.

Alebo skuste rozprudit diskusiu na fore. Tusim, sa tak jeden ucitel spamatal a zminimaliloval svoje vplyvy ako mohol. Ak sa nemyslim, bolo to z toho isteho predmetu.

Osobne by sa mi aj pacila vyuka s Hamorskym :P

Aj ked UINF nema velke moznosti, ale da sa hadam aspon nieco spravit...
<<

wolferin

Poslať Pia Jan 15, 2010 1:25 pm

mas pravdu, vsetci nie su ticho. Bohuzial je smutne, ze si to rozpravame len medzi sebou a nedokazeme to povedat verejne...strach je silny carodej a v pripade, ak skusku este nemas, tak je to fest pravda.
Je vypisanych viacero terminov, mozno sa pani docentka spamata a uvedomi si, ze ma prilis vysoke naroky. Ale ak nie, verim tomu, ze sa ludia pozbieraju a daju o sebe pocut. Teda aspon dufam :)
<<

alef0

Site Admin

Poslať Sob Jan 16, 2010 1:11 am

Priklad s prof. Bukovskym je tuto legendarny, je to niekde v temach... aby som ho zhrnul pre nepamatnikov:
* zacalo sa to vykrikom, ze Bukovsky sa zblaznil, ludi berie na skusku v takom poradi, ako sa vyspi
...
* a skoncilo pozorovanim studenta, ze ono je to v takom poradi, v akom sa ludia prihlasovali na dany termin :-)

Cize par excellance priklad rozdielu medzi dojmami a pojmami.

Dalsi pripad pre pamatnikov bol Mgr. Hamorsky -- tam bol ale "problem" v tom, ze ti, co neprechadzali, boli ludia, ktori bolo z toho predmetu dost mimo (v zmysle, ze neboli v stave prejavit iniciativu a snazit sa to pochopit) a skusajuci bol zasadovy a nepopustil (plus ho iritovali ludia, co hodinu bedakali a 10 minut sa ucili). Paradoxne vtedy vyhadzal tretinu ludi z Operacnych systemov uz len na zapocte, ale ti, co sa dostali na skusku a rozumeli a prejavovali aktivitu, problem nemali. (Nasa skupina stravila dve nocne v P2ke studiom RPC protokolu v Ccku (s legendarnym vyrokom ,,Vy ste nemali C? Nevadi, za dva tyzdne ocakavam zapoctak" :-)), ale ked sa to Hamo dopocul, tak sme unho boli peceni-vareni.

Tusim, sa tak jeden ucitel spamatal a zminimaliloval svoje vplyvy ako mohol. Ak sa nemyslim, bolo to z toho isteho predmetu.

Ano, boli to zhodou okolnosti Operacne systemy, kde iniciativa vysla z fora, a urobili sa zmeny.

Zatial ak to chapem spravne, terminy este neboli, cize nie je viacero svedkov toho, ako to prebieha (ide totiz o to, aby sa nechtiac nepomylil nazor, ze existuje nejaka latka s nazorom, ze nieco je naozaj zle.)
<<

Azteq

Poslať Sob Jan 16, 2010 1:15 pm

tak prispejem aj ja par slovami

absolvoval som TVY s prof. Bukovskym, a musim povedat ze to bol jeden z naj zazitkov na tejto skole, aj ked som skusku raz opakoval(moja chyba nechal som sa vystresovat, ale na dalsi termin sa to podaril dokonca bol p. profesor spokojny(asi si ma pametal :) ))

add Operacne systemy. absolvoval som ich s p. Studenovskym, myslim si ze to bola zaujimava skusenost, celkovo teoria bola zaujimava, tam len to bolo podane trosku nudnym sposobom,ale nevadi.
zaujimava bol aj skuska ked som stravil asi hodinu v rozhovore s p. Studenovskym v kabinete(vysledne A), a bolo to celkom zajimave.
Ale naslo sa dost ludi co celkovo operaky kritizovali.

podla mna sa ne tejto skole niektore dolezite predmety dost podcenuju a prefereju sa ine menej dolezite(teda s pohladu studenta urcite)

doticnu doc. Gallovu nepoznam a ani som ju nevidel a len som pocul ze uci operaky.

no z toho co tu citam, tak zmena vyucujuceho daneho predmetu bola k horsiemu.
Zial este je malo ludi na skole ktory vedia ucit Informatikov:)))

suhlasim s guest126 skuste sa skontaktovat s p. Gurskym a urcite sa nieco poriesi, pripadne s doc. Andrejkovou(tusim ze je pre bc. stupen studijny poradca alebo take nieco ), a urcite pomozu/poradia :)
<<

Elnino

Poslať Sob Jan 16, 2010 11:20 pm

Uplne suhlasim s tym co napisal mirak . K skuske nemam co povedat na skuske som zatial nebol a pocul som to iste co mirak. Mozno by som podotkol ze p. Gallova na skuske nebrala do uvahy body ziskane pocas semestra a skuskovu pisomku tiez neobodovala lebo nikto z tych studentov co bol na skuske nevedel povedat kolko ziskal bodov. K prednaskam - naozaj sa cakalo 20 minut kym niekto pride zapnut projektor , diktovanie poznamok bolo cudne, p. Gallova vedela zopakovat 1 vec 6 krat a stale inak, cvicenia boli pokracovanim prednasok. Asi tolko o p.Gallovej
<<

guest126

Poslať Ned Jan 17, 2010 11:34 am

Ono fakt je otazka, ze co sa ma cvikach z OSY cvicit. Jediny rozumne mi pride ako programovat casti operacneho systemu, hrat s lockmi, spravou pamati, bezpecnost atd.. A to je asi na druhakou trochu silna kava, zvlast ak videli iba Javu. Mozno by chcelo cely predmet nejak zreorganizovat...

Prosim, alef0a gursky je velmi dobra volba. Pani doc. Andrejkova, je sice male utle a zlate ziena, ale je ovela vacsia ako si viete predstavit... Opakujem, alef0 a gursky je na zaciatok velmi dobra volba.

Pisat 6 stran poznamok na cvikach, a este ak ich aj diktuje, povazujem za prezitok z davnych cias...

No, tak co, prajem konstruktivne riesenie :)
Ďalší

Späť na Pripomienky k vyučujúcim

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť