Studenovsky

Studenovsky

Je dobry.
7
39%
Nema tu co robit.
11
61%

Celkom hlasov : 18
<<

bwpow

Poslať Uto Jan 01, 2008 12:12 am

pripomienka píše:Ucebne texty. Dal nam ucebne texty, kt. su na heslo... To sa este da, aj ked nevidim zmysel... Ale tie spominane texty, su doslovny preklad z anglickeho originalu. To sa v slovencine neda citat. Precitate vetu, v lepsiom pripade spojite do kopy zaciatok a koniec tej vety. Ale vacsinou ak precitate druhu vetu, tak neviete o com je prva. Da sa to citat, ale napr. mne to trva 3x viac casu ako obycajne. A ked ma veta 7 slov z toho 3 krat tam je slovicko aspon, tak... Niektore vety fakt nedavaju ziaden zmysel.

Myslim, ze k tomu netreba velmi nic dodat. Mam len jednu otazku. Mohla by si prosim skontrolovat, ci je aj tento text sucastou materialov? Vdaka.
Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
<<

pripomienka

Poslať Uto Jan 01, 2008 7:46 am

bwpow píše:Mam len jednu otazku. Mohla by si prosim skontrolovat, ci je aj tento text sucastou materialov? Vdaka.

Takmer ano. Skladna vety ta ista, iba je niekde zmenene, doplnene, popripade vynechane slovicko.
<<

gursky

Site Admin

Poslať Str Jan 02, 2008 8:53 am

cvika

To na tych cvikach ste okrem pisomky fakt nic nerobili? To sa mi nechce verit.
<<

pripomienka

Poslať Str Jan 02, 2008 1:02 pm

Re: cvika

gursky píše:To na tych cvikach ste okrem pisomky fakt nic nerobili? To sa mi nechce verit.

Niekedy v semtembri, ste mali mat z nami cvika Vy. Tak skuste napisat, co by sa asi na cvikach malo spravit, a ja Vam poviem, ci sme to spravili.

Spravili sme program v jazyku C Ahoj svet!, a este program ktory spocita 2 cele cisla. Sme prepocitali bankarov algoritmus. Aj strankovanie, kde sa Studenovsky schvalil, ze vymyslel jeho matematicke poznanie, co je navlas toto iste co aj v skriptach a za 5 minut by to "vymyslel" kazdy, kto to nevidi ihned. To je asi jeho jediny prinos v tych ucebnych textoch.

Naozaj si nepamatam, ze by sme okrem toho este nieco zmysuplne spravili. Kedze cvik bolo asi 13 x 1,5 cisteho casu, tak to povazujem za nic, kedze casovo sa to da skoro v pohode stihnut na jednom cviku...

Skuste este nieco napisat, co by sa podla Vas malo urobit. Mozno sme fakt nieco robili a iba mne sa to videlo ako nic.
<<

alef0

Site Admin

Poslať Str Jan 02, 2008 3:19 pm

@pripomienka: Vies presvedcit aj inych ludi, aby sa vyjadrili (co i anonymne) k tym kriteriam hodnotenia (naozaj je 100 bodov za "esteticky dojem" a 100 bodov za prednasku) a k tomu, ze sa nerobilo nic?

Mna by stvala minimalne ta povinna ucast na prednaskach.
Lorem ipsum dolor sit amet.
<<

pripomienka

Poslať Str Jan 02, 2008 4:10 pm

@kardinal: Tie prednasky stvu kazdeho :) a strasne nudia :)

Pokial viem, tak ste doktorand, haadam si mozete pozriet hodnotenie v AIS2 na OSY. Ano, 100 bodov je za 100% ucast na prednaskach. Za "esteticky dojem", vsetci medzi sebou hovoria ze to je odveci... Ale velmi pochybujem, ze by sa chcel niekto vyjadrit. Chceli sa dvaja u nas vyjadrit, asi boli aj za riaditelom, ale nejak boli odbiti a uz maju ten predmet v pazi. Tak sa tvaria. Ostatni, sa velmi vyjadrovat nechcu lebo sa boja... Ale keby sme ich opili tak hadam, by sa vyjadrili :lol:

Napisala som, co sme robili. Nech sa povie gursky, co sme mali este robit. No bohuzial okrem toho sme fakt nic nerobili. :(

Suska sa medzi nami, ale to je asi tak vsetko...
Naposledy upravil pripomienka dňa Štv Jan 03, 2008 12:57 am, celkovo upravené 1
<<

pripomienka

Poslať Str Jan 02, 2008 4:13 pm

Este taka perlicka :) : Spoluziak raz povedal: Kedy kazdy, kto je s nim nespokojny, pichol do neho spendlik, tak je po nom :lol:
<<

gursky

Site Admin

Poslať Str Jan 02, 2008 4:26 pm

pripomienka píše:Niekedy v semtembri, ste mali mat z nami cvika Vy. Tak skuste napisat, co by sa asi na cvikach malo spravit, a ja Vam poviem, ci sme to spravili.

No minuly rok som OSY cvicil prvy krat a tento rok mi to Andrejkova zobrala lebo sme potrebovali niekoho na rychlostne programovanie a ja som bol ochotny sa postarat o fungovanie testovacieho prostredia. (Tymto velmi dakujem Lacovi Mikesovi ze mi s rychlostnym pomahal, lebo udrziavanie funkcnosti servra bol asi moj jediny prinos k tomuto cviku.) Naviac som urobil taku zakernost ze som si vymyslel vlastny predmet a kedze doktorandi nemozu vela ucit tak na OSY uz nevyslo :? .

Kedze aj minuly rok bol prednasajuci RNDr. Studenovsky, tak nam cviciacim (ja a Jozo Gajdos) nariadil ucit C, lebo vraj studenti nevedia programovat a ze ked uz budu daco vediet tak sa moze ucit linux. Takze som ucil asi 4-5 cvik C a C++ ale len tak zakladne struktury a pracu s nimi v style takto sa to robi v Pascale a takto v C.
V Unixe sme prebrali zaklady prace so subormi, prava, bezpecnost, editovanie suborov, procesy (prehlad, zabijanie) a potom hovadinky ako write, screen, cron a co ja viem este.
Nebolo toho vela ale robili sme to co nam bolo povedane aby sme robili..
<<

gursky

Site Admin

Poslať Str Jan 02, 2008 4:38 pm

Este k tym pisomkam. Opravoval som ich ja, a myslim ze s objektivitou som problem nemal (aspon sa nikto nestazoval). Otazky ktore nam zo zaciatku Studenovsky posielal aby sme ich dali tak som rychlo zrusil lebo boli velmi vseobecne a mne sa nechcelo citat hrdinske eposy o boji medzi hardwarom a operacnym systemom takze som daval vlastne otazky kde trebalo (casto) pouzit vedomosti ktore sa odprednasali a odpovedat viac menej strucne na konkretnu otazku.
Ked som raz na obede rozpraval s RNDr. Studenovskym tak mi vravel ze sa mu zda ze som minuly rok tie pisomky nejako flakal lebo tento rok sa mu zda ze studenti nic nevedia a odovzdavaju prazdne papiere, ze by aj chcel davat body ale ze v takom pripade sa neda.
<<

pripomienka

Poslať Str Jan 02, 2008 9:23 pm

V C sme spravili tie spominane programy. Aj tak, druhy urobil iba ten, kto uz C videl, lebo nebol na tabulu. V suvislosti s tymi programcekmi sme sa aj dotli unixu, tam sme to skompilovali cez konto na studentovi. Ak vezmem doplnok toho vsetkeho, tak o unix sme viac nezavadili.

A vy gursky, ste ani nevedeli, co poriadne mate ucit. Otazka do plena, nie su potom cvika z OSY zbytocne???

/* nechcela som Vas urazit ani nic podobne :) iba, ze velmi Vam podla vasich slov Studenovsky neujasnil, co mate cvicit */

Stale stojim za to, ze Studenovky by nemal ucit. Fajn, odhliadnuc od toho, povazujete to hodnotenie za spravne? Iba cisto hodnotenie vseobecne.

K hodnoteniam pisomiek sa asi velmi nemozete vyjadrit, ale tiez imho je to blud. A mali ste pravdu s tymi hrdinskymi eposmi, akurat, ze musia byt prinajmensiom v style ucebnych textov (tie mate moznost omrknut na strasnke http://s.ics.upjs.sk/~studenovsky/OSY/Prednasky/ . Heslo je Studenovsky OS.

Zaujimave by bolo vyjadrenie Studenovskeho.
<<

gursky

Site Admin

Poslať Štv Jan 03, 2008 9:04 am

pripomienka píše:A vy gursky, ste ani nevedeli, co poriadne mate ucit. Otazka do plena, nie su potom cvika z OSY zbytocne???

/* nechcela som Vas urazit ani nic podobne :) iba, ze velmi Vam podla vasich slov Studenovsky neujasnil, co mate cvicit */

No neviem ako to hodnotili moji studenti, ale mne sa zdalo, ze to co sme robili, malo zmysel uz len pre to, aby sa naucili, ze ako si maju urobit webstranku a ako ju zavesit, ktoru potrebuju uz na bakalarku a potom na diplomku. Dalej uvod do linuxu dost pomoze potom na predmety systemove programovanie a administracia operacnych systemov, ktore uci Schmotzer.
K tomu, ze som nevedel co ucit, no pravda, ucil som to prvy krat a trebalo sa mi pripravovat z nicoho. Keby som to ucil znova, tak by som to asi este ponabaloval o dalsie veci lebo by som uz mal na com stavat. Studenovsky minuly rok ucil iba Roznavske skupiny a vraj tam s nimi cely rok robil iba C a stazoval sa ze nic nevedia.

Okrem toho je linux operacny system, pricom Windows sa na to podla mna stale iba hraje (uz sa tesim na reakciu od bwpow), takze spravny informatik by ho mal pouzivat aj ked nas dekanat tlaci na podporu windowsof a offisof a to az tak, ze takmer vsetka korespondencia vramci fakulty je vo wordoch a kazdy zamestnanec (neviem ci aj student) si moze nainstalovat aj doma widowsy a officy na skolsku licenciu. Tento Microsoft lobbing (c) prinesie hadam nejake svoje plody aspon ked bude Torok ucit C# a .NET (odporucam si zapisat, Torok je v komto kapacita).

pripomienka píše:Stale stojim za to, ze Studenovky by nemal ucit. Fajn, odhliadnuc od toho, povazujete to hodnotenie za spravne? Iba cisto hodnotenie vseobecne.

Osobne som ho nezazil. Stacilo mi ked bol raz zastupovat na PAZ1c (pri vysvetlovani dedicnosti sa ma spytal ci som zviera a cakal odpoved ano :D )a uz som bol presvedceny ze si jeho vyberovky nezapisem (aj tak to boli iba same Offisy). Vy mate smolu, ze sa mu dostalo povinneho predmetu a vyhnut sa mu neda. No ti co si unho zapisali vyberovky tal boli spokojni, zdalo sa mi ze to boli tzv. kredity zadarmo.
Mam s nim vsak dobre skusenosti ako s veducim diplomiek pre ucitelske kombinacie, kde som bol za konzultanta. V celku sme sa vedeli dohodnut na cieloch a ked diplomant prisiel pred skoncenim prace za nim tak bol s vysledkami toho, co sme spravili spokojny a nerobil obstrukcie.
<<

BeBe

Poslať Štv Jan 03, 2008 9:14 am

Mno ja som mal operaky este s Hamorskym (cvika som mal so Schmotzerom 8) ) a tam sme tiez preberali ccko a linux. A dobre ze sme to mali lebo 90% znas ccko ani nevidelo a 99% nevidelo linux.

Ako neviem co nadavete na cvika ze tam beriete iba to ccko, ked ani to podla slov pripomienky neviete poriadne :roll:
<<

gursky

Site Admin

Poslať Štv Jan 03, 2008 9:56 am

BeBe píše:Ako neviem co nadavete na cvika ze tam beriete iba to ccko, ked ani to podla slov pripomienky neviete poriadne :roll:

Lebo predmet sa vola operacne systemy a nie programovanie v C
<<

alef0

Site Admin

Poslať Štv Jan 03, 2008 11:15 am

Popozeral som, co sa robi na inych univerzitach na cviceni:
* MFF UK Praha - programovanie casti operacneho systemu v simulatore procesora v C a instrukciach procesora
* FEI TUKE - praca v Linuxe, radovo to, co sa u nas robi na Systemku (procesy, interprocesorova komunikacia, vlakna...), popri tom dve zadania (jedno z nich je simulacia FATky v C)
* FMFI UK - Systémové programy - význam, typy. Assembler, makroprocesor, linker, loader. Operačný systém - história, štruktúra, základné pojmy. Správa procesov a procesora. Správa operačnej pamäte. Správa súborov. Správa periférií.. Stranky cviciacich sa mi najst nepodarilo.
* FIIT STU - skriptovanie v csh, viacvlaknove programovanie, suborove systemy.

Programovanie v C sa pouziva takpovediac bez vynimky na vsetkych uvedenych univerzitach, akurat neviem, ci predmetu predchadzal extra kurz programovania v C.

Priklad toho, co sa robili s Hamorskym v roku 2001/2002 je napr. tu. (administracia Novellu, praca s Linuxom, skriptovanie s awkom, RPC).
Lorem ipsum dolor sit amet.
<<

pripomienka

Poslať Štv Jan 03, 2008 1:26 pm

BeBe píše: Ako neviem co nadavete na cvika ze tam beriete iba to ccko, ked ani to podla slov pripomienky neviete poriadne :roll:

Imho, tie dva programceky co sme spravili, nepozazujem za ucenie C. Myslim, nie je viac co dodat k tomu.

@togursky: Predstavte si, pocula som o Vas. Aj som sa tesila, ze nas budete ucit. Veci co spominate, by bolo super keby sme sa to ucili.

Sem-tam zacina niekto mierne odbocovat. Tak to radsej este zhrniem, preco som spravila tuto, spociatku nevydarenu, temu.

ad 1: Hodnotenie. Aktualne, vyssie uvedene hodnotenie pozavuzujem za vyplod nenormality.

ad2: Ucebne texty. Strach a hroza. Vyuka je v slovencine. Ucebne texty maju zo slovencinou spolecne iba slovenske slova vratene ich spravneho sklonovania (myslim, ze raz bolo aj sklonovanie chybne, co som postrehla)

ad3: Prednasky. Beriem, ze nie kazdy vie tak prednasat, aby zaujal vacsinu. Hoci je mensi extrem, ak informatici na prednaske o OSY bojuju o otvorene oci. Ale to akoze beriem. No ucast na prednaskach, imho, nemoze s vahou 25% ovlyvnit celkohove hodnotenie. Hm, neviem, ci by to vobec malo ovplyvnit v negativnom zmysle. Maximalne iba pomoct, ako male bezvyznamne plus. Vramci hodnotenia.

ad4: Cvika. To, co hovoril gursky, o takych cvikach sme mohli iba snivat za bdeleho stavu. Jedina "zmysuplna" vec bola ta pisomka na kazdom cviku a mozno tych par veci, co som vymenovala. Aj ked tie pisomky su fakt eposy. Osobne nevidim v cvikach ziadny prinos.

ad5: Pisomky. O uspesnosti pisomky nerozhodoval obsah, ale styl a slovicka v nej pouzite. Cim vacsia podoba na ucebne texty, tym lepsie. Hodnotenie podla odsekov ucebnych textov taktiez povazujem za vyplod nenormality.

ad6: Slovnik. Vyrazy ako ja mozem spusit nohavice, ja mozem pustit do gati, ci porovnavat bezpecnostny alogritmus s bezpecnym sexom, by si naozaj mohol odpustit.

Tolko my humble opinion. Snazila sa byt slusna a objektivna, ako to len islo. Dakujem za pozornost.

Slecna pripomienka.

P.S.: Napr. na mat-fyze v Prahe maju anonymne dotazniky na ucitelov. Mozno by sa to hodilo aj u nas. Aj ked vzhliadnuc na pocet ucitelov informatiky u nas, neviem. Asi pre nas zle, ak niekto odide. Dakujem[/quote]
PredchádzajúciĎalší

Späť na Pripomienky k vyučujúcim

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť