Uvod do neuronovych sieti

<<

Xmen

Poslať Str Nov 14, 2007 4:59 pm

Absolovoval som tento predmet a aj dva pisomky pocas semestra.
Hodnotenie som mal D, na skusku som nemusel chodit, lebo som mal dostatocny pocet bodov, asi polovicu z toho co sa dalo z pisomiek dostat.
Boli studenti co mali aj C. Neviem ci mal niekto aj lepsiu znamku.
Ale teraz prejdem k problemu. Doc. Andrejkova prednasala asi takym stylom> ukazala nam zopar algoritmov a potom sme ich na prednaske pocitali na nejakych jednoduchych prikladoch, vzdy na prednaske ale dala aj nejaky dokaz, ktoremu asi skoro nikto nerozumel. Taktiez od nas chcela aby sme sa naspamat na pisomku naucili mnozstvo dlhych algoritmov a dokazov. Nevidim dovod ucit sa naspamat algoritmy a dokazy uz vobec nie ked im ani nerozumiem. Na jej pisomkach bolo dobre ze sme tam aj nieco pocitali, ale to biflovanie toto nemusim. Toho biflovania tam bolo na mna az prilis.
Dokonca na prvej pisomke ak sa dobre pamatam tam bol Mati a nahlasil kto opisoval. Zevraj bude ukazovat cervene karty!!!

Co sa tyka cviceni s Matim, tak ten bol velmi dobry. Zaverecne projekty OK.

Na zaver> Uvod do neuroniek - pekny, zaujimavy predmet, ale dobru znamku maju hlavne ti, ktory sa vedia biflovat, co maju proste good memory.

Uz to mam zasebou. Koniec dobry, vsetko dobre.
<<

Xmen

Poslať Str Nov 14, 2007 5:03 pm

Este som zabudol, ze Uvod do neuroniek boli na ucitelskych statniciach
velmi v pohode. Dalo sa. Bolo to OK.
<<

bwpow

Poslať Str Nov 14, 2007 11:14 pm

Mam podobnu skusenost. Tento predmet bol cisto o biflovani.
Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
<<

BeBe

Poslať Štv Nov 15, 2007 8:50 am

teraz mam tiez neuronky a mam podobne problemy...
som si to presiel cez vykend a potom sme to este aj so spoluziakmi pol dna pred pisomkov lustili a bola to katastrofa (radovo asi 3 mali nad 50%)

mne osobne na tom predmete najviac vadi 45 min. cviko... ved to ucitel pride, urobi prezencku hodi zadanie na tabulu a v polke riesenia povie "do prcic uz koniec cvika...tak si to skuste doma no.."

proste na to vlastnu neuronovu siet akosi neviem natrenovat koli malemu poctu uciacich prikladov:D
<<

ado21

Poslať Štv Nov 15, 2007 12:22 pm

Mas pravdu,

resp. mne by uplne stacilo, keby som mal na kazd siet po vyriesene priklady a vsetko je ok. Lenze....

A s narokmi na cviko som spokojny,ale s cviciamim nie. Je pravda ze robi najlepsie ako vie, ale ucit nevie.
The human's stupidity is infinte.
<<

pripomienka

Poslať Štv Nov 15, 2007 6:15 pm

NEU

ehm, o co ide vlastne v tomto threade? o nejaky vylev nazorov na neuronky? ci to ma aj nieco konkretnejsie zalubom?
<<

Xmen

Poslať Pia Nov 16, 2007 5:57 pm

Neuronky

To vies moja zlata, s debilmi je tazky zivot......
<<

JorgenStrule

Poslať Pon Jan 19, 2009 9:54 pm

Nuz, tak je pravda, ze system "to co je odprednasane - to bude na skuske" niekedy moze viest k biflovaniu, ale aspon mne konkretne tento predmet otvoril uplne novu temu, ktorej sa jednoznacne chcem venovat aj neskor v buducnosti. NS a GA su velmi zaujimave - odporucam tento predmet zapisat si vsetkym, ktori sa o podobnu problematiku zaujimaju.

No a ako som uz spominal - system hodnotenia na tomto predmete laka vela ludi, najmä tych co maju dobru pamät. Na skusku staci vediet presne to co bolo preberane na prednaskach/cvikach - dokonca aj priklady su povacsinou tie iste. Podla mna, vsak nie je problem spravit tento predmet na A bez skusky a bez zbytocneho biflovania.

Ku cviceniam: tie mi bohuzial nic nedali - jednak je tych 45 min dost malo, a na druhej strane to cviciacemu chvilu trvalo, kym sa zorientoval v tom co vlastne chce cvicit. Tak sa niekedy stalo, ze sa cviko skoncilo hned po jeho zacati.
<<

zt

Poslať Štv Aug 12, 2010 11:25 pm

tie cervene karty by mohli aj inde ukazovat
<<

bwpow

Poslať Ned Aug 15, 2010 6:36 pm

Moj prispevok bude vyzerat mozno trochu zaujato, kedze tento predmet budem teraz druhy rok cvicit, ale snazim sa uvadzat len fakty:

Treba uprimne povedat, ze tento predmet sa od casu zalozenia temy (rok 2007) dost zasadne zmenil. Neuronove siete su momentalne rozdelene na dva predmety, pricom na Uvode do neuronovych sieti sa uz teraz vobec nepreberaju dokazy, takze tym padom odpada mnoho povodnej biflovacky. Taktiez vypadli niektore pokrocilejsie modely neuronovych sieti a tak sa vramci predmetu preberu len tri (da sa povedat) najzakladnejsie a k nim prisluchajuce algoritmy (ucenie, vypocet). Velke plus je taktiez rozoberanie genetickych algoritmov (evolucne, umely zivot) v druhej polovici semestra. Navyse ucivo za sebou logicky nasleduje a vsetko sa vysvetluje na prikladoch.

Naozaj treba zdoraznit, ze sa netreba ucit ziadne vety a dokazy, preberaju sa cisto principy fungovania jednotlivych modelov. Navyse je mnozstvo uciva celkom dobre zvolene a vsetko sa pekne stiha prepocitat na cviceniach, samozrejme za predpokladu, ze sa studenti zucastnuju prednasok a trochu sa do toho doma pozru.

Pisomky su pocas semestra dve, pricom sa na nich pocitaju priklady, takze ziadne traktaty sa nekonaju. Minuly semester som navyse ponukol studentom moznost spravit si extra konzultacne cvicenie pred kazdou z nich, kde sa prepocitali vsetky priklady. Tento rok to chcem zopakovat, lebo odozva bola celkom pozitivna.

Cize, z mojho pohladu sa predmet pohol v mnohom dopredu k lepsiemu a da sa absolvovat bez vacsich problemov. Navyse ponuka "uvodny" pohlad do samotnej problematiky a niekoho moze zaujat natolko, ze si potom zapise dalsie predmety.
Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
<<

johny

Poslať Ned Aug 15, 2010 8:31 pm

bwpow píše:Moj prispevok bude vyzerat mozno trochu zaujato, kedze tento predmet budem teraz druhy rok cvicit, ale snazim sa uvadzat len fakty:

Treba uprimne povedat, ze tento predmet sa od casu zalozenia temy (rok 2007) dost zasadne zmenil. Neuronove siete su momentalne rozdelene na dva predmety, pricom na Uvode do neuronovych sieti sa uz teraz vobec nepreberaju dokazy, takze tym padom odpada mnoho povodnej biflovacky. Taktiez vypadli niektore pokrocilejsie modely neuronovych sieti a tak sa vramci predmetu preberu len tri (da sa povedat) najzakladnejsie a k nim prisluchajuce algoritmy (ucenie, vypocet). Velke plus je taktiez rozoberanie genetickych algoritmov (evolucne, umely zivot) v druhej polovici semestra. Navyse ucivo za sebou logicky nasleduje a vsetko sa vysvetluje na prikladoch.

Naozaj treba zdoraznit, ze sa netreba ucit ziadne vety a dokazy, preberaju sa cisto principy fungovania jednotlivych modelov. Navyse je mnozstvo uciva celkom dobre zvolene a vsetko sa pekne stiha prepocitat na cviceniach, samozrejme za predpokladu, ze sa studenti zucastnuju prednasok a trochu sa do toho doma pozru.

Pisomky su pocas semestra dve, pricom sa na nich pocitaju priklady, takze ziadne traktaty sa nekonaju. Minuly semester som navyse ponukol studentom moznost spravit si extra konzultacne cvicenie pred kazdou z nich, kde sa prepocitali vsetky priklady. Tento rok to chcem zopakovat, lebo odozva bola celkom pozitivna.

Cize, z mojho pohladu sa predmet pohol v mnohom dopredu k lepsiemu a da sa absolvovat bez vacsich problemov. Navyse ponuka "uvodny" pohlad do samotnej problematiky a niekoho moze zaujat natolko, ze si potom zapise dalsie predmety.

To znie dobre, si to zapíšem :)
E-mail/Jabber: jan[zavináč]jergus.eu

Späť na Pripomienky k vyučujúcim

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť